اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار دمدولاسیون ریموت کنترل های غیر متعارف و الگوریتم پیدا کردن روش کدینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار دمدولاسیون ریموت کنترل های غیر متعارف و الگوریتم پیدا کردن روش کدینگ

من یک مدار ریموت کنترل دارم که از استانداردهای کدینگ متداول پشتیبانی نمیکنه یعنی نه rc5 هست و نه سایر روش های متداول که برای کنترل های تلویزیون استفاده میشن بلکه در حقیقت یک ریموت صنعتی هست.
    حالا دو تا سئوال دارم:
    1- چه مداری برای دمدولاسیون در سمت گیرندهاستفاده کنم ؟ آیا tsop1736 می تواند برای دمودولاسیون هر ریموتی به کار برده بشه یا نیاز هیت مداری درست کنم خودم؟ اگه نمونه مداری هست که جواب داده خیلی خوب میشه.

2- اگه بخوام کدهایی رو که هرکدوم از کلیدهای این ریموت کنترل تولید می کنند رو پیدا کنم تا بتونم با همون کنترل وضایف اون مدار رو پیاده سازی کنم چطور باید این کار رو انجام بدم؟ الگوریتم خاصی وجود داره؟

پاسخ : مدار دمدولاسیون ریموت کنترل های غیر متعارف و الگوریتم پیدا کردن روش کدینگ

سلام
    منم تو این زمینه مشکل دارم
    از دوستان کسی اطلاعاتی داره راهنمایی بکنه
    البته به نظرم اگر ما بیایم و خروجی یه گیرنده رو مثل همونی که دوستمون فرمودند به میکرو وصل کنیم و میکرومون هم برنامه فرکانس متر داشته باشه بعد فرکانس هر یک از کلیدهای کنترل رو در بیاریم و بعد برای هر کدوم کار خاصی رو تعریف کنیم که مد نظرمونه
    این امکان داره؟راه حل درستیه؟
    telgram:09396888049

دیدگاه

پاسخ : مدار دمدولاسیون ریموت کنترل های غیر متعارف و الگوریتم پیدا کردن روش کدینگ

سلام
      برای دیکد کردن دیتا ها شما اول نیاز داری بدونی که،سطح منطقی 0و1 را به چه روشی ارسال میکنه
      معمولا" پهنای پالسها یا تغییر فرکانس در یک بازه مشخص و ... استفاده میشه!
      خلاصه که باید ببینی چی ارسال میشه(اسیلوسکوپ...) بدونی 0 و 1 توی این ارسال به چه مفهومیه(دیتاشیت یا آزمون و خطا...) و
      در نهایت بوسیله میکرو میتونی اطلاعات و دیکد کنی....
      اما شروع کار و از دیدن اطلاعات استارت بزن...
      من چند نمونه رادیویی دیکد کردم،سوالی داشتی بپرس.
      موفق باشی

دیدگاه

یعنی چی صفر و یک به چه روشی ارسال میشه؟
        telgram:09396888049

دیدگاه

یکی از دوستان قبلا در این زمینه تاپیک زده بودن ویه پروِِزه ی خوبی هم شده بود
          http://alirezat.webs.com/Programable_Remote_Control_(ALirezaT%20-%20V2.00).rar

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
            یعنی چی صفر و یک به چه روشی ارسال میشه؟
            سلام
            گیرنده برای تشخیص اطلاعات دیجیتال که همون صفر و یک هستن نیاز به یک ترتیب داره که معمولا"
            بوسیله تغییر در مدت زمان پایین یا بالا بودن پالسها مشخص میشه...
            مثلا" اگه خروجی آی سی ev1527 رو که در ریموت های بتا استفاده میشه ببینی ، این نسبت یک به سه هست،
            واین به گیرنده میفهمونه که اگه مثلا" پالس ورودیت 120us صفر بود و 40us یک بود، داری دیتای صفرو دریافت میکنی و همینطور برعکسش!
            در کل روشهای زیادی برای ارسال و دریافت هست شما فرستنده تو مشخص کن تا بعد......
            موفق باشی

دیدگاه

سوالات:
              1: فرکانس کاری فرستنده چنده؟ 36 کیلو؟ 38، 42، 50، 56، و ... ؟
              2: آیا به اسکوپ با قابلیت ذخیره دیتا دسترسی داری؟

با دونستن پاسخ سوال اول، میتونی گیرنده رو مشخص کنی
              با داشتن یک اسکوپ حافظه دار میتونی خیلی ساده کدها رو استخراج کنی!

در غیر اینصورت، باید با سعی و خطا و کمی تجربه و صرف زمان، به پاسخت برسی

در هر صورت، این کار شدنیه
              1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
              2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
              3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X