ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2013/12/23
    کرج
    151
    22

آشنايي با کاربرد دو قطعه

سلام به همه
    مي خواستم بدونم کار optocoupler و dc-dc convertor چيه؟ البته Dc-dc convertor 5 ولت به 5 ولت
    با تشکر
    2009/09/27
    1,128
    42

پاسخ : آشنايي با کاربرد دو قطعه

DC-DC converter معمولا براي منابع تغذيه سوييچينگ هستش و مياد و با بازده بالا تبديل رو انجام ميده.
    optocoupler معمولا براي ايزوله کردن دو طرف مدار از هم کاربرد داره. مثلا ميان و سيگنال يک طبقه رو از طبقه ديگه جدا مي کنن تا اگه يک طرف ولتاژ زياد افتاد، سيگنال با سطح بالا به بدن بيمار آسيب نرسونه.
    من بهتون توصيه مي کنم که کتاب زير رو بخونيد تا طراحي مهندسي پزشکيتون قوي تر شه.
    DESIGN AND DEVELOPMENT OF MEDICAL ELECTRONIC INSTRUMENTATION [David__Prutchi,_Michael__Norris,]
    ---------
    .
    .
    ...........
    2013/12/23
    کرج
    151
    22

پاسخ : آشنايي با کاربرد دو قطعه

نقل قول نوشته اصلی توسط ajapyy
    DC-DC converter معمولا براي منابع تغذيه سوييچينگ هستش و مياد و با بازده بالا تبديل رو انجام ميده.
    optocoupler معمولا براي ايزوله کردن دو طرف مدار از هم کاربرد داره. مثلا ميان و سيگنال يک طبقه رو از طبقه ديگه جدا مي کنن تا اگه يک طرف ولتاژ زياد افتاد، سيگنال با سطح بالا به بدن بيمار آسيب نرسونه.
    من بهتون توصيه مي کنم که کتاب زير رو بخونيد تا طراحي مهندسي پزشکيتون قوي تر شه.
    DESIGN AND DEVELOPMENT OF MEDICAL ELECTRONIC INSTRUMENTATION [David__Prutchi,_Michael__Norris,]
    با تشکر از کتابي که معرفي کردين. خيلي خوب بود.
    در حين مطالعه کتاب به چند نکته برخورد کردم.
    اول: توي ساختار دستگاه ها از الکترودي با نام DRL استفاده مي کنند. کاربرد دقيق اون چيه؟؟؟؟؟
    دوم: در حين طراحي يک الکترود اکتيو به دليل ولتاژ ورودي خيلي پايين، خروجي الکترود داراي آفست مي شود. اين آفست آيا خوب است و يا بايد خذف شود؟؟(با توجه به اينکه برخي از قطعات داراي آفست محدودي هستند)
    سوم: طبق قوانيني که براي گذاشتن الکترود روي سر وجود داره، تقريبا 21 نقطه موجود است؛ يعني 21 کانال. ولي برخي از دستگاه هاي داراي تعداد کانال بيشتري هستند. آيا فرقي مي کند؟
    چهارم: سيگنال مورد نظر براي هر کانال هميشه از تفاضل دو سيگنال دريافتي(يکي رفرنس و ديگري سيگنال اصلي) بدست مي آيد. چرا بايد تفاضلي باشد؟؟؟ و چرا بايد هر کانال داراي يک رفرنس هم باشد؟؟
    با تشکر
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3