اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آشنایی با کاربرد دو قطعه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آشنایی با کاربرد دو قطعه

سلام به همه
    می خواستم بدونم کار optocoupler و dc-dc convertor چیه؟ البته Dc-dc convertor 5 ولت به 5 ولت
    با تشکر

پاسخ : آشنایی با کاربرد دو قطعه

DC-DC converter معمولا برای منابع تغذیه سوییچینگ هستش و میاد و با بازده بالا تبدیل رو انجام میده.
    optocoupler معمولا برای ایزوله کردن دو طرف مدار از هم کاربرد داره. مثلا میان و سیگنال یک طبقه رو از طبقه دیگه جدا می کنن تا اگه یک طرف ولتاژ زیاد افتاد، سیگنال با سطح بالا به بدن بیمار آسیب نرسونه.
    من بهتون توصیه می کنم که کتاب زیر رو بخونید تا طراحی مهندسی پزشکیتون قوی تر شه.
    DESIGN AND DEVELOPMENT OF MEDICAL ELECTRONIC INSTRUMENTATION [David__Prutchi,_Michael__Norris,]
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

پاسخ : آشنایی با کاربرد دو قطعه

نوشته اصلی توسط ajapyy
      DC-DC converter معمولا برای منابع تغذیه سوییچینگ هستش و میاد و با بازده بالا تبدیل رو انجام میده.
      optocoupler معمولا برای ایزوله کردن دو طرف مدار از هم کاربرد داره. مثلا میان و سیگنال یک طبقه رو از طبقه دیگه جدا می کنن تا اگه یک طرف ولتاژ زیاد افتاد، سیگنال با سطح بالا به بدن بیمار آسیب نرسونه.
      من بهتون توصیه می کنم که کتاب زیر رو بخونید تا طراحی مهندسی پزشکیتون قوی تر شه.
      DESIGN AND DEVELOPMENT OF MEDICAL ELECTRONIC INSTRUMENTATION [David__Prutchi,_Michael__Norris,]
      با تشکر از کتابی که معرفی کردین. خیلی خوب بود.
      در حین مطالعه کتاب به چند نکته برخورد کردم.
      اول: توی ساختار دستگاه ها از الکترودی با نام DRL استفاده می کنند. کاربرد دقیق اون چیه؟؟؟؟؟
      دوم: در حین طراحی یک الکترود اکتیو به دلیل ولتاژ ورودی خیلی پایین، خروجی الکترود دارای آفست می شود. این آفست آیا خوب است و یا باید خذف شود؟؟(با توجه به اینکه برخی از قطعات دارای آفست محدودی هستند)
      سوم: طبق قوانینی که برای گذاشتن الکترود روی سر وجود داره، تقریبا 21 نقطه موجود است؛ یعنی 21 کانال. ولی برخی از دستگاه های دارای تعداد کانال بیشتری هستند. آیا فرقی می کند؟
      چهارم: سیگنال مورد نظر برای هر کانال همیشه از تفاضل دو سیگنال دریافتی(یکی رفرنس و دیگری سیگنال اصلی) بدست می آید. چرا باید تفاضلی باشد؟؟؟ و چرا باید هر کانال دارای یک رفرنس هم باشد؟؟
      با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X