اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای روشن کردن چراغ ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای روشن کردن چراغ ال ای دی

سلام من یک کیت led دارم که برای چراغ قوه بوده با همه دستگاه خراب شده ولی چراغش سالمه من این لام ها رو با آداپتور 6 ولت روشن میکنم و مشکلی نداره اما وقتی ادابتور 9 ولت میزنم led ها داغ میکنن
    اما سوال
    من میخوام این چراغ رو تو ماشین بزارم واسه مواقع ضروری در ضمن حتما" باید اینو با باتری ماشین که 12 ولت هست روشن کنم
    شما چه راهی پیشنهاد میکنید من بتونم ورودی برق اینو کنترل کنم ؟
    ممنون

پاسخ : راهنمایی برای روشن کردن چراغ ال ای دی

چند تا راه به ذهنم میرسه که می گم.
    1-استفاده از مقاومت آجری مناسب(با مقدار و توان مناسب)که در این روش تلفات تقریبا به اندازه ی مصرف مدار شماست اما چون از برق ماشین استفاده می کنیم و مصرف ال دی پایینه مشکلی نداره.
    2-سری کردن ال ای دی ها با یک لامپ رشته ای مناسب.فرقش با روش اول اینه که یه کم نور هم به ما میده و تلفاتش کمتر میشه.
    3-تقسیم ال ای دی ها به دو قسمت مساوی.جدا کردن دو دسته از هم و سری کردن آن ها(برای توضیح بیشتر یه عکس از پشت مدار ال ای دی ها بذارید).در این روش تلفات خاصی اضافه نمی کنیم ولی ممکنه یه کم سخت تر باشه.
    به نظر من الان شما یه عکس از پشت مدارتون بذارید و هم چنین اگه آوومتر دارین جریان مصرفی مدارتون را هم اندازه بگیرید تا دقیق تر راهنمایی کنم.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

سلام
      تعاد ال ای دی وچینشش وکلی اطلاعات دیگه رو نگفتی
      یدونه رگولاتور ولتاژ بزن وتمام مثل سری 78XX
      [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

من عکس کاملشو گذاشتم رنگ LED هم سفید هست

دیدگاه

خب این 8تا ال ای دی هستش که موازی قرار گرفتن.
          من نتونستم مقدار مقاومت ها رو بخونم.مقدارش رو بگو؟ وبگو با چند ولت میخوای روشنش کنی؟
          [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

دیدگاه

چیزی روش ننوشته ولی احتمال میدم 1 اهم باشه

میخوام با 12 ولت باتری ماشیت روشنش کنم

توی سوالم هم کامل توضیح دادم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dastanjahan
              چیزی روش ننوشته ولی احتمال میدم 1 اهم باشه

میخوام با 12 ولت باتری ماشیت روشنش کنم

توی سوالم هم کامل توضیح دادم
              احتمال میدی؟ اخه احتمال به چه کارم میاد.رنگاشو بگو تا بگم چند اهمه وچکار باید کرد

دیدگاه

نارنجی
                2 تا مشکی
                طلایی

دیدگاه

یه جای کار میلنگه :-??
                  فرض کنیم با 6 ولت کار میکنه .پس 3ولت میفته رو ال ای دی و3 ولت رو مقاومت.یعنی جریان هرشاخه میشه 100 میلی امپر oo:

به هرحال چند روش میشه طراحی کرد
                  یکی این که تمام مقاومتا رو برداری وجاشون رو اتصال کوتاه کنی ویدونه مثاومت75 اهم بالای 1 وات بزاری وتمام.
                  یا بیای
                  و8 تا مقاومت حدود600 اهم جای این 30 اهم ها بزاری..

دیدگاه

ُلام این لامپا مال چراغ قوه هایی هستند که با باتری 4ولت کار میکنن و هر کدوم از لامپا هم همیشه با یه مقاومت 33 اهم سری میشن. شما که میخواید با باتری ماشین روشنش کنی باید الیدیهارو سه تا سه تا و سپس با یه مقاومت سری کنی. ولی چون تعداد لامپ ها 8 تا هست بهترین راه اینه که الیدی هارو 2 تا دوتا با هم سری کنی و ولتاژ ماشینو 14 ولت در نظر بگیر 14 منهای 2*3.0 میشه تقسیم بر 0.015 میشه 533 اهم که یه مقاومت تو همین محدوده میزاری.
                    پس دو تا دوتا سری کن و بزن به مقاومت سپس همه 4 دسته رو با هم موازی کن این الیدی ها ارزش گذاشتن رو ماشینو ندارن چون بعد مدتی میسوزن یا کمنور میشن. کیفیتشون خیلی پایین هست و من خودم قبلا یه سری از این لامپ های چراغ قوه رو داشتم و یه سری لامپ کوچیک برای ماشین ساختم و با وجود اینکه جریان 0.01 گذاشته بودم ولی باز هم بعد یک یا دو هفته اتصال باز میشدن. بهتره قیدشون رو بزنید. بهتره برید لامپ با کیفیت مثل مارک HG بخرید یا اینکه پاور الیدی + درایور مخصوص یا + مقاومت مناسب بخرید. چون این لامپای بیکیفیت کلی منو اذیت کردن این توصیه رو میکنم
                    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X