اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پورت esata بر روی لپ تاپ و وصل هارد اکسترنال چگونه هست؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پورت esata بر روی لپ تاپ و وصل هارد اکسترنال چگونه هست؟؟

سلام.
    دوستان من لپ تاپم پورت esata داره ، حالا من میخام یه هارد اکسترنال بخرم ، به نظرتون هارد usb بگیرم یا esata ?
    راستش گشتم تو اینترنت و esata رو خوب نفهمیدم ، فقط میگن سرعت انتقال دیتا خیلی بالاست.

یه چیز جالبتر اینکه من قبلنا که این پورت و نمیشناختم ، گهگاهی بهش فلش هم میزدم ، لپ تاپ بالا میآورد فلش رو ، البته سرعتش هیچ تغییری نمیکرد.
    چرا ؟

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : پورت esata بر روی لپ تاپ و وصل هارد اکسترنال چگونه هست؟؟

سلام
    اینطور که بررسی کردم ، هاردهایی که از این درگاه پشتیبانی میکنند قیمت و ظرفیت بالایی دارند و شاید در حال حاضر در بازار داخل تنوع چندانی ندارند .

دیدگاه

پورت esata همون پورت ساتا هست و تحت همون پروتکل کارمیکنه فقط کانکتور متفاوتی داره و یه سری لاین های اضافه جهت انتقال پاور داره ( پورت ساتا معمولی فقط خطوط سیگنال داره ...)
      کابل هایی هستند که یه سرشون esata باشه و یه سر دیگه sata و همچنین باکس/داک هارد هایی با پورت esata هم هستند که میتونید جهت اتصال هارد های ساتای معمولی به لپ تاپ ازشون استفاده کنید. هارد هایی با إ¾پورت esata هم که در بازار وجود داره ...
      ولی من توصیه میکنم به عنوان یک هارد برای استفاده معمول و انتقال دیتا هاردی که تنها پورت esata داشته باشه نگیرید ... چون همه جا به پورت esata دسترسی ندارید و شما رو دچار مشکل میکنه ...
      یک هارد با پورت usb3 یا esata+usb3 بگیرید , هم قیمتش مناسب تر هست و هم همه جا به إ¾إ¾پورت usb دسترسی دارید ...
      مزیت ساتا نسبت به یو اس بی latency پایین هست که بیشتر در استفاده از هارد یا ... به عنوان درایور اصلی سیستم عامل یا استفاده های خاص به چشم میاد
      با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sudoer
        پورت esata همون پورت ساتا هست و تحت همون پروتکل کارمیکنه فقط کانکتور متفاوتی داره و یه سری لاین های اضافه جهت انتقال پاور داره ( پورت ساتا معمولی فقط خطوط سیگنال داره ...)
        کابل هایی هستند که یه سرشون esata باشه و یه سر دیگه sata و همچنین باکس/داک هارد هایی با پورت esata هم هستند که میتونید جهت اتصال هارد های ساتای معمولی به لپ تاپ ازشون استفاده کنید. هارد هایی با إ¾پورت esata هم که در بازار وجود داره ...
        ولی من توصیه میکنم به عنوان یک هارد برای استفاده معمول و انتقال دیتا هاردی که تنها پورت esata داشته باشه نگیرید ... چون همه جا به پورت esata دسترسی ندارید و شما رو دچار مشکل میکنه ...
        یک هارد با پورت usb3 یا esata+usb3 بگیرید , هم قیمتش مناسب تر هست و هم همه جا به إ¾إ¾پورت usb دسترسی دارید ...
        مزیت ساتا نسبت به یو اس بی latency پایین هست که بیشتر در استفاده از هارد یا ... به عنوان درایور اصلی سیستم عامل یا استفاده های خاص به چشم میاد
        با سپاس

از این هاردهایی که هم usb باشه و هم esata رو از کجا میشه گیر آورد؟
        تو نت که میگشتم اصلا جایی پیداش نکردم ، بیشتر usb3 بود.
        با تشکر.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X