اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از پورت USB در قالب RS232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از پورت USB در قالب RS232

باعرض سلام و دب خدمت اساتید عزیز :smile:
    من یه پروژه سختآ‌افزاری دارم که اطلاعات روی کامپیوتر توسط پورت COM ارسال میکنه، ولی دوست دارم این اطلاعات از پورت USB وارد کامپیوتر بشه ولی پروتکل ارسال همون RS232 باشه، چجوری باید اینکارو انجام بدم؟
    درضمن من از اطلاعات در نرمآ‌افزار Labview استفاده میکنم، برای همون این پورت USB باید بصورت یه پورت COM داخل کامپیوتر شناسایی بشه، این کار چجوری امکان پذیره؟
    واقعا ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ : استفاده از پورت USB در قالب RS232

سلام.بایداز ای سی ft232 استفاده کنی
    موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali6665
      سلام.بایداز ای سی ft232 استفاده کنی
      موفق باشی
      اینو که خودمم میدونستم :mrgreen: :mrgreen: دقیقا چجوری؟
      قسمت نرم افزارش چی؟ یکم دقیق بخونین و جواب بدین لطفا :eek:

دیدگاه

شما برای طرف گیرندتون باید از یک max232 استفاده کنید تا سطح ولتاژ منطقیتون از RS232 به TTL تبدیل بشه و بعد با استفاده از FT232 یا PL2303 یا CP210x اون رو تبدیل به پروتکل USB کنید برای هرکدوم ازین آی سی هایی که گفتم تو سایت شرکت سازندشون یه سری درایور وجود داره که با نصب اون مدارو بصورت یه پورت کام میشناسه که با استفاده از نرم افزار های ارتباط سریال میتونید دیتا رد و بدل کنید.

دیدگاه

همونطور که دوستان عزیز فرمودند باید از یه آی سی واسط استفاده کنی .
          اینو نگاه کن: :NO:

این (و درایور مربوطه) یه پورت COM مجازی تو کامپیوتر میسازه (برای من پورت com4 شد) بعد تو هر نرم افزاری(labview یا vb یا ... ) نیاز داشتی از این پورت مجازی میتونی استفاده کنی . در ضمن حواست به سطح ولتاژ خروجی ماژول باشه و در صورت نیاز از یه max232 یا ... هم استفاده کن .

البته این ماژول همه ی پین های rs232 رو در اختیار شما نمیذاره و rx و tx رو داره که در صورت نیاز به پایه های کنترلی باید از مبدل های دیگر استفاده کنید.

لینک محصول :
          http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%...87-pl2303.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
            شما برای طرف گیرندتون باید از یک max232 استفاده کنید تا سطح ولتاژ منطقیتون از RS232 به TTL تبدیل بشه و بعد با استفاده از FT232 یا PL2303 یا CP210x اون رو تبدیل به پروتکل USB کنید برای هرکدوم ازین آی سی هایی که گفتم تو سایت شرکت سازندشون یه سری درایور وجود داره که با نصب اون مدارو بصورت یه پورت کام میشناسه که با استفاده از نرم افزار های ارتباط سریال میتونید دیتا رد و بدل کنید.
            مرسی دوست دقیقا همون نکاتیو فرمودین که من دنبالشون هستم
            البته من سخت افزارو خودم طراحی کردم واسه همین خروجیم RX & TX خود میکرومه و فعلا به آسی MAX وصله که با این توضیحاتی که شما فرمودیم کل اونو با ft232 عوض میکنم
            بیشتر هدفم از این کار ایه که بتونم از ولتاژ 3.3 یو اس بی بعنوان تغذیه سخت افزارم استفاده کنم
            یه سوا فقط
            این کابل یو اس بی که به این شکل درست میشه تا چند متر جواب میده؟
            و اینکه آیا شما شماتیک مناسبی برای راه اندازی این آی سی میشناسین؟
            پیشاپیش از لطفتون سپاس گذاری میکنم.

دیدگاه

ولتاژ یو اس بی 5 ولت هست و حداکثر فاصله کابل یو اس بی باید 5 متر باشه ولی اگه میخواین تو فواصل طولانی استفاده کنین من ارتباط RS485 رو به شما پیشنهاد میکنم

دیدگاه

ولتاژ یو اس بی 5 ولت هست و حداکثر فاصله کابل یو اس بی باید 5 متر باشه ولی اگه میخواین تو فواصل طولانی استفاده کنین من ارتباط RS485 رو به شما پیشنهاد میکنم
                خیلی خیلی ممنون از تصویرتون
                VCC خود آیآ‌سی 5 ولت هستش؟؟
                من فکر میکردم پورت یو اس بی با 3.3 ولت کار میکنه oo:
                این قراره وصل بشه به کامپیوتر، میشه یه جوری از ولتاژ USB خود کامپیوتر استفاده کرد و برای راه اندازیش نیازی به منبع خارجی (باطری) نباشه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aslan modir
                  VCC خود آیآ‌سی 5 ولت هستش؟؟
                  بله 5 ولته. تازه داخل آی سی یه رگولاتور 3.3 ولت داره که پایه 17 خروجیشه.
                  این قراره وصل بشه به کامپیوتر، میشه یه جوری از ولتاژ USB خود کامپیوتر استفاده کرد و برای راه اندازیش نیازی به منبع خارجی (باطری) نباشه؟؟؟
                  پس فکر کردین همه چیکار میکنن؟ oo:

دیدگاه

بله 5 ولته. تازه داخل آی سی یه رگولاتور 3.3 ولت داره که پایه 17 خروجیشه.پس فکر کردین همه چیکار میکنن؟ oo:
                    آها
                    پس با این توضیحات شما الان نمام VCC های شکل متصل مشن به VBUS درسته؟
                    خیلی عالی شد چون من هم 5ولت رگوله نیاز دارم ( برای میکرو کنترلرم ) و هم 3.3 ولت رگوله ( برای سنسورم ) ،
                    فقط یه سوال ؟؟ این 5ولت و 3.3 ولت تا یک و نیم متر بعد از کابل رگواه میمونن بنظر شما ؟ و اگه نمیمونن به چه طریقی میتونم بعد از این فاصله ولتاژ رگوله داشته باشم ؟؟
                    و دیگه اینکه ماکزیمم جریانی که پورت USB کامپیوتر به من میده چقدره؟
                    واقعا این تاپیک خیلی خیلی برای من ارزشمند و آموزنده بود، یه تشکر ویژه میکنم از شما دوست گرامی، جناب mohammadfa91 عزیز

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : استفاده از پورت USB در قالب RS232

در جواب هم این سوال و هم اون یکی سوال تو تاپیک دیگتون بگم که هم در یو اس بی و هم در کام یه پینی به اسم VBUS یا VCC وجود داره که همون تغذیتونه و در واقع واسه اینه که تو مدارتون ازش استفاده کنید. فقط دقت داشته باشین که کشیدن بیش از 100 میلی آمپر ازش کار نامعقولانه ایه و برای سنسور 3.3 پیشنهاد من اینه که به جای اینکه از رگولاتور داخلی FT232 استفاده کنید بهتره که از یه رگولاتور 3.3 ولت LM1117 یا AMS1117 استفاده کنید. یک و نیم متر بعید میدونم حتی 1 2 اهم مقاومت داشته باشه پس با خیالتون راحت باشه که میتونین تغذیه رو انتقال بدین.

دیدگاه

من اگه جای شما بودم با خریدن یه مبدل usb/rs232 خیال خودمو راحت میکردم . وقتی که برای درست کردن این مبدل میذاری ارزششو نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X