اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با موتور لباسشویی سطلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با موتور لباسشویی سطلی

سلام.
    دوستان من یه موتور لباسشویی سطلی گرفتم و وقتی که خاموشه به با دسته فلکه تسمه رو میچرخونم به هر طرف ، خیلی راحت میچرخه ، بدونه هیچ لقی یا مشکلی ، ولی وقتی که میزنم به برق ، موتور قفل میشه و به هیچ سمتی نمیچرخه ، حتی با دست هم نمیشه اونو چرخوند، مشکلش چی میتونه باشه ؟؟
    در ضمن روتورش بوسط بلبرینگ مونتاژ نشده ، محورش با بوش هست.

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : مشکل با موتور لباسشویی سطلی

هیچی.. ویرایش شده.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

این موتور شما خازن راه انداز یا سیم پیچ کمکی نداره
      اتصالات موتور به اصطلاح سیم کشی آنرا درست انجام دادید
      اگر میتونید عکس و توضیحی در مورد اتصالات و سیم کشی اش بگذارید
      تا دوستان راحت تر بتونند راهنمایی کنند :nerd:
      دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

چرا خازن داره دیگه.
        سیم پیچ راه انداز و اصلی هم داره دیگه.
        سیم پیچی بود ، به سیمپیچیش دست نزدم که.

برای زن عموم بود که داشت کار میکرد و گذاشت کنار به مدت 2 سال، حالا رفتم روشنش کنم دیدم همچین داستانی پیش اومده.

با تشکر.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سالم بودن خازن بررسی کردید ؟
          شماتیکی روی بدنه اش نیست برامون بذاری
          و یه تصویر واضح از دتیل موتور
          تا دوستان هم در بحث شرکت کنند و مشکل شما حل بشه
          دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

سلام
            سیم پیچ ها رو تست برزن احتمالا یه قطعی توی یکی از سیم پیچ ها هست وقتی روشن میکنی میدان دوار پیوسته بوجود نمیاد بلکه میدان پله ایی بوجود میاد. البته این که من میگه یه نشونش لرزش موتور و یا صدایی شبیه به صدای خوابیدن موتور زیر بار روهمراه داره.
            یا حق
            علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .

دیدگاه

سلام من هم قبلا دقیقا همین مشکلو با موتور یه پنکه رومیزی که گیرم اومده بود داشتم. آزاد که میچرخید هیچ مشکلی نداشت و کاملا نرم میچرخید ولی وقتی به برق میزدیش موتور سفت میشد و با دست هم به زور دور میخورد. علتش هم این بود که وقتی موتور روشن میشد به خاطر اینکه روتور به استاتور میچسبید و گیر میکرد. خلاصه بازش کردیم دیدیم شافت هم لعابش رفته و کمی لاغر و ناصاف شده بوش هم به نوبه خودش زبر شده بود. جالبه که میزان لقی که داشت خیلی خیلی کم بود ولی همین مقدار کم هم باعث میشد حرکت نکنه. آخه فاصله روتور با استاتور خیلی کمه. اومدم شافت رو کمی جابجا کردم و صیقلی کردم تا قسمت ضخیم ترش بیاد رو بوش حرکت کنه. درست شد ولی بعد چند هفته دوباره عین اولش شد.
              چند مورد موتور تهویه هم دیده بودم همینطوری شده بودند
              موتور شما هم احتمالا باید بوشش رو عوض کنید و اگه بوشش رو عوض کردین و جواب نداد شافت(با روتور) هم باید عوض شه.
              برای تست اینکه مشکل از همینه باید با چراغ قوه نور داخل موتور بندازین ببینید آیا یه سمت روتور میچسبه به استاتور یا نه
              اگه مشکل سیمپیچ باشه هم که دیگه خودتون بهتر واردی اگه میبینید که ارزش تعمیر نداره هم که بهتره نو بخرید
              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام
                این مشکل مربوط به گشاد شدن بوش یا لاغر شدن روتور یاهمان میله وسط بر اثر نداشتن روغن میباشد که باید مورد خراب شده تعویض شود
                برای تست سلامت سیم پیچ . سه سیم را دو به دو به هم با اهم متر چک کنید . هر سه سیم باید به هم راه بدهند و با بدنه اتصال نداشته باشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X