اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرعت تبدیل سیگنال انالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرعت تبدیل سیگنال انالوگ

با سلام
    زمان تبدیل انالوگ به دیجیتالa/d توی ای سی 876 چقدره ؟چطور میشه تغییرش داد؟برای مثال با کریستال 20 مگا چند میکرو ثانیه طول میکشه؟

پاسخ : سرعت تبدیل سیگنال انالوگ

با سلام و احترام

شرکت میکروچیپ بیان می کند که زمان تبدیل آنالوگ به دیجیتال می تواند مستقل از فرکانس کریستال باشد. یعنی این زمان در اختیار کاربر است.
    برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال دستورات کنترلی میکروچیپ معدود و خیلی راحت هستند. همه این دستورات مقادیر رجیسترهای مشخصی را معین می کنند. این رجیستر/ دستورات عبارتند از :
    ADC_BITS
    ADC_SAMPLEUS تعیین زمان نمونه برداری در واحد میکروثانیه که احتمالا موضوع سوال شماست
    ADC_CLOCK تخصیص یک پالس ساعت مجزا برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال که برای سری خانواده 16F88x غیر فعال است. اگر شما از خانواده 16 استفاده می کنید این گزینه در دسترس شما نیست.

اگر که روشن تر مطلب را بیان بفرمائید شاید بتوانیم بیشتر راهنمایی تان کنیم.

امیدو وارم که همگی موفق باشیم.
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

سلام ممنون
      چون تبدیل های در حد میلی ثانیه توی برنامه ی من خطا ایجاد میکنه ، بایستی حتما تبدیل در چند میکرو ثانیه انجام بشه.حالا حداقل تایمی که میشه بهش داد چقدره؟
      و یه سوال دیگه اینکه اطلاعات خروجی rs232 از میکرو رو مستقیما به فایل اکسل تبدیل کرد. با تشکر فراوان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosein0361
        چون تبدیل های در حد میلی ثانیه توی برنامه ی من خطا ایجاد میکنه...
        با سلام

به عنوان یک مثال میکرو های سری 16F8XX را در نظر بگیرید که می تواند چند پین ورودی آنالوگ را روی درگاه A حمایت کند . این بدین معنا نیست که ما به تعداد ورودی های آنالوگ ، A/D مرتبط داریم. بلکه فقط یک A/D وجود دارد و این ورودی ها بر روی این A/D مالتی پلکس می شود. میکروچیپ در این باره می گوید که مالتی پلکس کردن ورودی ها روی A/D باعث ایجاد پدیده Crosstalk می شود لذا برای جلوگیری از CrossTalking (یعنی اختلال در قرائت مقادیر ورودی و اختصاص اشتباه مقادیر ورودی به رجیسترهای دیگر) مقدار زمان وقفه را در قرائت کانالها به کمک دستور ADC_SAMPLEUS ایجاد می کند.

حال اگر که شما فقط از یک کانال استفاده می کنید لذا نیازی نیست که نگران CrossTalk باشید و منطقا نیازی به اعمال تاخیر نیست.

والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X