اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید لمسی بدون تماس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید لمسی بدون تماس

دوستان فوری نیاز دارم بتونید راهنمائی کنید ممنون میشم
    همه مدارهای کلید لمسی باید دست بزاریم روش تا عمل کنه ، اما یک هود دیدم که روی شیشه اش میزدیم روشن و خاموش میشد
    یعنی دقیقا روی کلید لمسی یک شیشه بود که فاصله انداخته بود اما عمل میکرد
    کسی میدونه چطوری کار میکنه ؟ مداری براش دارید ؟

[عنوان ویرایش شد]
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

پاسخ : کلید لمسی بدون تماس***** مهم مهم مهم ****************************************

بنام خدا
    سلام
    فکر کنم تاچ حرارتی استفاده بکنه این هوده های جدید
    یعنی اون شیشه که شما میگید شیشه تاچ هست مثل موبایل ولی برای اون کوچکتر هست یعنی درست شده فقط برای یک منظور
    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

پاسخ : کلید لمسی بدون تماس

سلام .اگه با چیزی غیر از دست مثلا یه کاغذ یا پارچه هم روش بزنی کار میکنه؟اگه کار کنه پس حرارتی نیست شاید یه جورایی یه سیستم دیود مادون قرمز مثل شیرآب برقی براش درست کرده باشن.
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نه حرارتیه و نه مادون قرمز
        کل سیستمش یه پ آمپ هست که ورودیش به یه فنر و وصل شده و دارای گین بالایی هست
        اول دبیرستان یکیش رو ساختم اینم از عکسش

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=84365.0
          سلام
          این پست رو بخون
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
            نه حرارتیه و نه مادون قرمز
            کل سیستمش یه پ آمپ هست که ورودیش به یه فنر و وصل شده و دارای گین بالایی هست
            چندسال پیش یکیش رو ساختم اینم از عکسش
            بنام خدا

سلام میشه یکم بیشتر بگید یا نقشه مدار رو بزارید البته اگه زحمتی نیست
            !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
            نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin
              بنام خدا

سلام میشه یکم بیشتر بگید یا نقشه مدار رو بزارید البته اگه زحمتی نیست
              موقعی که دست از فاصله 10سانت کمتر به اون فنره نزدیک میشه ، یه الیدی توی خروجی روشن میشه که اگه خروجی این مدار رو بدی به میکرو میتونی همه کار باهاش بکنی
              مداری رو که من بستم اینه
              شماره پ امپ هم ca3240 که کلا برای تاچ سوئیچ ساخته شده(داخل دیتاشیت اینطور گفته صفحه 7به بعد)

مدار اصلی هم که از روش الهام گرفتم اینه
              http://www.tradeofic.com/Circuit/7621-ON_OFF_TOUCH_SWITCH.html

یه سری مدار دیگه هم تو این لینکه
              www.seekic.com/circuit_diagram/Control_Circuit/Switch_Control/index6.html

دیدگاه

سلام
                ممنون بابت مدار شما
                یک سوال ؟
                این مدار که گذاشتین چقدر عملی ؟ حساسیتش چطوره؟ میشه خیلی کلید ها رو به هم نزدیک کرد؟

راستشو بخوای من یک ای سی از این AT42QT تهران پیدا کردم میخواستم اونو سفارش بدم که پی ام شمارو دیدم
                اون چهار کانالش AT42QT1040 قیمتشم حدود5تومن بود
                فروشگاه پایا داره http://www.payaelectronicscomplex.com
                آنان که خاک را به نـــــظر کیمیا کنند
                آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PHoenixhome
                  سلام
                  ممنون بابت مدار شما
                  یک سوال ؟
                  این مدار که گذاشتین چقدر عملی ؟ حساسیتش چطوره؟ میشه خیلی کلید ها رو به هم نزدیک کرد؟

راستشو بخوای من یک ای سی از این AT42QT تهران پیدا کردم میخواستم اونو سفارش بدم که پی ام شمارو دیدم
                  اون چهار کانالش AT42QT1040 قیمتشم حدود5تومن بود
                  فروشگاه پایا داره http://www.payaelectronicscomplex.com
                  عملی بودنش که عملیه
                  حساسیتش رو هم با ولوم میشه تنظیم کرد اینی که من ساختم با تنظیم ولوم از فاصله 0 تا 10سانت میتونه انگشت رو حس کنه

مدار اصلی روی یه برد کنترل هود بود که تقریبا 3 سال پیش دستم رسید که ایسیش همین ca3240 بود که با یه سرچ ساده فهمیدم که این اپ امپ کلا برای تاچ سوئیچ طراحی و ساخته شده
                  فاصله فنرها هم روی اون برد هود تا جایی که یادمه تقریبا 5 یا 10 سانت بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                    عملی بودنش که عملیه
                    حساسیتش رو هم با ولوم میشه تنظیم کرد اینی که من ساختم با تنظیم ولوم از فاصله 0 تا 10سانت میتونه انگشت رو حس کنه

مدار اصلی روی یه برد کنترل هود بود که تقریبا 3 سال پیش دستم رسید که ایسیش همین ca3240 بود که با یه سرچ ساده فهمیدم که این اپ امپ کلا برای تاچ سوئیچ طراحی و ساخته شده
                    فاصله فنرها هم روی اون برد هود تا جایی که یادمه تقریبا 5 یا 10 سانت بود
                    با سلام
                    جناب آفای غفار زاده با تشکر از شما.این مدارلی که شما قرار داده اید در بالا فقط برای یک کلید میباشد؟مثلا بخواهیم برای یک هود چهار عدد کلید داشته باشیم باید چهار مدار به شکل بالا داشته باشیم؟
                    آیا امکانش هست اون مقاومت متغیر رو تبدیل کنیم به چیزی که برای اولین بار که از این کلید برد استفاده شد بهتر مقدار مقاومت رو خودش اتوماتیک انتخاب کنه؟
                    با تشکر
                    **** k i n j ****

دیدگاه

درسته عکسات رفت تو چشم / ولی در کل ایده خیلی جالبیه.
                      کسی سایتی بلده که در کل دیتا شیت اینجور اپ امپ های خاص رو داشته باشه؟
                      برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
                      من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
                      "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

سلام
                        بردی دارم که 3تا کلید داره میخوام touch باشه میخواستم از آی سی qt1040 استفاده کنم خیلی کوچیکه کار کردن باهاش سخته
                        این مدار رو یستم ولی LED همیشه روشنه
                        احتمالا چون گین بالایی داره کوچکترین نویز روهم سنس میکنه
                        ممکنه راهنماییم کنید که چطور میتونم جواب بگیرم

دیدگاه

سلام میشه این فنری رو که میگید روی برد زد که دیگه نخواد یه چیز اضافه از برد بزنه بیرون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kinj
                            با سلام
                            جناب آفای غفار زاده با تشکر از شما.این مدارلی که شما قرار داده اید در بالا فقط برای یک کلید میباشد؟مثلا بخواهیم برای یک هود چهار عدد کلید داشته باشیم باید چهار مدار به شکل بالا داشته باشیم؟
                            آیا امکانش هست اون مقاومت متغیر رو تبدیل کنیم به چیزی که برای اولین بار که از این کلید برد استفاده شد بهتر مقدار مقاومت رو خودش اتوماتیک انتخاب کنه؟
                            با تشکر
                            داخل این آیسی که معرفی کردم دو تا اپ امپ وجود داره یعنی برای چهار تا سوئیچ دوتا آیسی میخواد

این قسمت رو متوجه منظورتون نمیشم ""آیا امکانش هست اون مقاومت متغیر رو تبدیل کنیم به چیزی که برای اولین بار که از این کلید برد استفاده شد بهتر مقدار مقاومت رو خودش اتوماتیک انتخاب کنه؟""

نوشته اصلی توسط pinkpony
                            سلام
                            بردی دارم که 3تا کلید داره میخوام touch باشه میخواستم از آی سی qt1040 استفاده کنم خیلی کوچیکه کار کردن باهاش سخته
                            این مدار رو یستم ولی LED همیشه روشنه
                            احتمالا چون گین بالایی داره کوچکترین نویز روهم سنس میکنه
                            ممکنه راهنماییم کنید که چطور میتونم جواب بگیرم
                            شما از این آیسی که معرفی کردم استفاده کن
                            چون داخل دیتاشیت خودش گفته که این آیسی برای تاچ سوئیچ طراحی شده

نوشته اصلی توسط hsoft2
                            سلام میشه این فنری رو که میگید روی برد زد که دیگه نخواد یه چیز اضافه از برد بزنه بیرون
                            شدنش که میشه ولی داخل نمونه های صنعتی هم از فنر استفاده شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                              شما از این آیسی که معرفی کردم استفاده کن
                              چون داخل دیتاشیت خودش گفته که این آیسی برای تاچ سوئیچ طراحی شده
                              این آی سی رو گرفتم مدارش رو هم روی برد برد بستم منتها led همیشه روشنه!!!!!!!!!!!!!
                              یعنی همیشه خروجی داریم!
                              مداری هم که داخل دیتا شیت گفته on/off بود یعنی به یه آی سی دو تا فنر وصل کرده که با یکی خروجی رو on و با اونیکی off میکنه پس من مدار شما رو بستم که متاسفانه جواب هم نگرفتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X