اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل USB2COM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل USB2COM

سلام دوستان.حالتون چطوره؟
    آقا من یه مشکل مسخره ای دارم.یه مبدل USB2COM خریدم که داده ها رو درست ارسال نمی کرد.وقتی با لاجیک آنالیزر سیگنال ارسالیشو چک کردم دیدم که کلا یه داده ی مسخره ای رو ارسال می کنه.اول اینکه خط TX باید در حالت عادی 1 منطقی باشه.ولی صفره.وقتی داده ای می خواد ارسال شه از طرف کامپیوتر این خط 1 میشه بعد به نشانه ی Start ارسال دوباره صفر میشه و یه سری بیت های نامربوط ارسال می کنه.مثلا برای حرف 'A' عدد 5F به هگزادسیمال رو ارسال می کنه.تو دریافت هم همینطوره.خلاصه ما اینو عوض کردیم یکی دیگه از دوستم گرفتم بازم همین مشکل هست.
    کسی ایده ای نداره؟ممنون میشم کمکم کنید.

پاسخ : مشکل USB2COM

دوستان فحشی لگدی چکی چیزی :NO:

دیدگاه

ماژولتون چیه؟ بگین تا یه کمکی بشه کرد.
      FT232?
      PL2303?
      CP2102?

دیدگاه

یادم رفت بیام تاپیکو ببندم.معذرت :redface:

مشکلو خیلی وقته حل کردم.همونطور که گفتم خروجی ماژول not هستش.با یه ترانزیستور not کردمش تا استاندارد بشه.سیگنال ورودیش رو هم اول نات کردم تا غیر استاندار بشه بعد بره برا ماژول.

دیدگاه

ماژول شما NOT نیست بلکه ماژول USB به RS232 هستش. استاندارد RS232 در سال 1962 تدوین شده و چون هنوز اون زمان خبری از TTL نبوده استاندارد سطح ولتاژ برای منطق 1 ولتاژ منفی و برای منطق 0 ولتاژ مثبت هست. شما توی بازار مبدل USB به TTLهم پیدا می کنید که قیمت مناسبتری دارند و نیاز به گیت ها رو هم از بین می بره

دیدگاه

مگه استاندارد RS232 مثلا برای کامپیوتر ولتاژ +12 رو 1 منطقی و -12 ولت رو 0 منطقی در نظر نمیگیره؟ oo:
            تو میکرو هم 5 ولت رو 1 منطقی و 0 ولت رو 0 منطقی در نظر میگیره و شروع ارسال داده با صفر منطقی کردن خط هستش.ولی اینجا 0 ولت شده 1 منطقی و 5 ولت شده 0 منطقی.ولتاژ منفی هم ندارم.نمی دونم ولی خط در حالت عادی هیچ ولتاژی نداره.

دیدگاه

خیلی فرق نمیکنه. بزار ساده بگم. سطح ولتاژ توی پروتکل RS232 معکوس TTL هست. واسه تبدیلش باید NOT بشه. حالا میشه با دو تا ترازیستور این کار رو کرد و یا روشهای دیگه که شما هم همین کار رو کردین. روش اصولیش آی سی مبدل هستش که یه نمونه اش که خیلی پر مصرفه MAX232 هست

دیدگاه

آهان.حالا دوزاریم افتاد :redface:
                درست میگی شما :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X