ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2012/02/13
    تهران
    392
    37

تفاوت هاي xc8 با c18

با عرض سلام.
    حدود 6 ماه پيش شروع به کار با pic کردم چون براي المپياد ميخواستم سراغ c18 رفتم.
    اما حالا المپياد تموم شد و تنها چيزي که برام موند علاقه مند شدن به pic بود.
    اما c18: کامپايلر خيلي خوبيه فقط به گفته ي microchip ديگه پشتيباني نميشه. :redface:
    يه سري خصيصه ها داشت که واقعا خوب بود داشتن کتابخوانه هاي مختلف از usart و lcd تا ......usart , spi ,i2c نرم افزاري.
    اما خوب يه سري چيز هاش يه مقدار جالب نيست.
    براي مثال شما زحمت ميکشي c18 رو ياد ميگيري اما حالا براي يه کاري به يه ميکروي ديگه مثل pic16f877 نياز داري که نميتوني از c18 استفاده کني و بايد بري سراغ يه کامپايلر کاملتر مثل xc8.
    من از ديروز دارم با xc8 کار ميکنم خيلي خوبه همون کتابخوانه هايي که گفتم براي سري 18 هم توش هست.
    اما فکر نکنم بشه از کتابخوانه هاش براي سري هاي ديگه استفاده کرد.
    حالا دليل زدن اين تاپيک:
    -به نظرتون چرا رو کامپايلر xc8 با اينکه کاملتره خيلي کمتر کار شده تو انجمن.
    -اون دسته از دوستاني که با xc8 کار ميکنند،ايا xc8 همانند c18 کتابخوانه براي مثال براي adc ميکرو 16f877 دارد؟
    -نظرتون چيه يه اموزش کامل براي کار با اين کامپايلر تو انجمن بزاريم؟

Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER
    2006/08/16
    867
    17

پاسخ : تفاوت هاي xc8 با c18

نقل قول نوشته اصلی توسط abritco
    -به نظرتون چرا رو کامپايلر xc8 با اينکه کاملتره خيلي کمتر کار شده تو انجمن؟
    بچه ها وقتی میخان شروع کنن از آموزش های موجود استفاده میکنن. بعد که راه افتادن و عادت کردن دیگه سختشون میاد برن سراغ ابزار دیگه.
    XC8 نسبتاً ابزار جدیدیه. برای آموزش و کتاب زیاد نبوده به خاطر همین زیاد کسی کار نمی کنه. کلاً PIC تو ایران کمتر طرفدار داره.
    -اون دسته از دوستاني که با xc8 کار ميکنند،ايا xc8 همانند c18 کتابخوانه براي مثال براي adc ميکرو 16f877 دارد؟
    جواب این سوال رو احتمالاً با جستجو در سایتهای خارجی پیدا می کنید.
    -نظرتون چيه يه اموزش کامل براي کار با اين کامپايلر تو انجمن بزاريم؟
    نظر که والله فکر نکنم کسی مخالف باشه! ولی بحث اینه که کی میخاد این کارو انجام بده؟!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

xc8 دقيقا همون کتابخونه هايي رو که c18 براي کار سري 18f پشتيباني مي کرد رو داره ولي اين کتابخونه فقط براي سري 18f نوشته شده
    براي سري 16f بايد خودتون ميکرو رو پيکر بندي کنيد.(هم xc8 و هم c18)
    البته جديدا ميکرو چيپ يه ويزارد درست کرده روي mplabx نصب ميشه وراحت ميشه ماژول هاي ميکرو رو پيکر بندي کرد وکد توليد شده رو استفاده
    کرد.

تازه براي کار با pic32 هارموني رو توليد کرده که واقا پيشرفته هست وحرفه اي اونم باز روي mplabx نصب ميشه.
    در زندگيت به کسي اعتــــماد کن که به او ايمــــان داري نه احســاس . . .

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!
    2012/02/13
    تهران
    392
    37

ممنون.
    البته من تو c18 هم معمولا با رجيسترا کار ميکردم زياد توابع تعريفي اي نداشت.
    -اگر اشتباه نکنم شما mplab code configurator رو ميگيد.خيلي وضعش خرابه البته هنوز اول راهه يه سري خاص رو فعلا پشتيباني ميکنه اما در حال پيشرفته.
    دوستاني که علاقه دارند يه تاپيک براي اموزش xc8 تشکيل بشه به نحوي اعلام کنند.

Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER
    2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

بله دوست عزيز منظورم code configurator بود
    البته به قول شما ناقص هست اما اين برنامه بيشتر براي ميکرو هاي جديد توليد
    شده براي اين شرکت نوشته شده مثلا ميکروهايي که داراي ماژول cog,clc,nco,hpwm,..
    دارند.

راستش من خيلي وقت پيش هم توي تاپيک پيشنهاد کردم روي کامپايلر هاي xc کار کنيم
    ولي متصفانه کسي استقبال نکرد.
    من خودم به سخصه فقط xc رو پيشنهاد مي کنم و از اونم دارم استفاده مي کنم .
    موفق باشيد. :smile:

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!
    2010/02/23
    اصفهان
    166
    32

سلام
    خسته نباشید.
    من هم یه مدتی با pic کار کردم و از xc8 هم استفاده میکردم. کامپایلر خوبی هست.
    اما یه مشکلی که داشتم کرک معتبر براش پیدا نمی کردم . یه کرکی پیدا شد ولی یه مقدار باگ داشت.
    می خواستم اگه لطف کنید و کرکی را که برای xc 8 استفاده میکنید این جا بزارید . اون موقه هم که من با این کامپایلر آشنا شدم مشکل همین کرک را داشتم . (پروژه من هم از مدت زمانی که کامپایلر رایگان در حالت پرو هست بیشتر طول کشید) شاید یکی از دلایلی که کمتر سراغ این کامپایلر میرن همین باشه......

با تشکر
    موفق باشید.
    محمد.م
    2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

سلام .

من از اين کرک استفاده مي کنم و تاحالا هم مشکلي نداشتم.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=72957.0

شما از چه کرکي استفاده مي کنيد؟

2010/02/23
    اصفهان
    166
    32

سلام
    من هم از همین استفاده میکردم .(منتها از خود سایتشsonsivri دانلود کردم)
    یکی از مشکلاتش این بود که داخل if های تو در تو گیر میکرد و بیرون نمی اومد.(که باید با کلی ترفند غیر اصولی دورش میزدی و حلش می کردی ) فقط همین یکی یادمه آخه مال سه چهار ماه پیشه . ccs هم استفاده کردم اون هم آدرس هاشا قاطی میکرد . یه برنامه را شب خوب کامپایل میکرد و همون برنامه را فردا صبح که کامپایل میکردی برنامه کار نمیکرد.
    /////////////////
    pic میکروی خیلی خوبی هست اما همین مشکلات کامپایلر که برا من پیش اومد و پروژه را طولانی میکرد باعث شد خیییلی کم ازش استفاده کنم.(البته این مشکل باگ را با بعضی ور ژنا کدویژن هم داشتم که خدا را شکر یه ور ژن خوب اما قدیمی پیدا کردم و تا حالا خوب بوده و اذیت نکرده اما برا pic هنوز به نتیجه ای نرسیدم(البته سراغ micro c نرفتم ببینم چجوری هست بیشتر هدفم کامپایلری هست که کتابخونه هاش متن باز هست)
    راستی شما تا الان با این کرکه مشکلی نداشتید؟ برنامه های خیلی طولانی باش کامپایل کردید؟
    پیشاپیش تشکر از جوابتون
    محمد.م
    2006/08/16
    867
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad0
    ccs هم استفاده کردم اون هم آدرس هاشا قاطی میکرد. یه برنامه را شب خوب کامپایل میکرد و همون برنامه را فردا صبح که کامپایل میکردی برنامه کار نمیکرد.
    من با CCS کار کردم. محدودیت های خودش رو داره ولی این که تا این حد غیر قابل اعتماد باشه باور نمی کنم.
    ببخشید من شما رو نمی شناسم ولی احساس میکنم اکثر کسایی که از کامپایلر ایراد میگیرن ایراد از کار خوشون باشه. شما رو نمی دونم.

در مورد XC8 چه اصراری هست نسخه pro نصب کنید و کرک کنید؟
    خب از همون نسخه رایگان استفاده کنید. فرقشون فقط تو بهینه سازی هست که به نظر من زیاد نباید مهم باشه.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

دوست عزيز من تا حالا حدود 90درصد از فلش ميکرو هاي 12f وحدود 50-60 درصد از ميکرو هاي 18f,16f رو پر کردم و تا حلا که
    مشکلي نداشتم.
    شما اين مشکلي که مي گيد رو روي حالت free هم تست کرديد؟
    من چند روز پيش با هزار ماجرا يه ورژن جديد از همين کرک دانلود کردم (2014) ولي فکر کنم مخصوص ورزن کامپايلر هاي xc سري
    1.32 باشه چون روي xc32 فکر کنم درست جواب نداد.منم هنوز ورژن 1.32 رو دانلود نکردم (از من 1.12)حالا اگه شد فردا لينکشو
    ميزارم شما هم تست کنيد.
    موفق باشيد.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15