اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سخت افزار Modbus و SPI

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سخت افزار Modbus و SPI

دارم بوردی طراحی میکنم که اطلاعات را از SPI دریافت کنم و روی MODBUS ارسال کنم
    یک شماتیک کشیدم و در زیر مشاهده می کنید، قبل از اینکه PCB را بکشم ، میخوام بدونم در این مداری که کشیدم برای پروگرام کردن و نحوه ی اتصال پینهای Usart و spi مشکلی وجود داره که من اصلاح کنم؟
    بورد تغذیه جدا طراحی میشه /

Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

پاسخ : سخت افزار Modbus و SPI

با سلام
    اگه پایه های spi رو pull-up کنی خیالت راحت تره و کا راصولی تر.
    در مورد modbus هم اگه پروژه صنعتیه باید از لایه فیزیکی بهتری استفاده کنین.حداقل rs232 باشه هر چند rs485 توصیه می شه. :agree:
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
      با سلام
      اگه پایه های spi رو pull-up کنی خیالت راحت تره و کا راصولی تر.
      در مورد modbus هم اگه پروژه صنعتیه باید از لایه فیزیکی بهتری استفاده کنین.حداقل rs232 باشه هر چند rs485 توصیه می شه. :agree:
      متشکرم ، RS485 را در بورد دیگه ای طراحی کردم ، اگه امکانش هست پایه های پروگرامر را چک کنید و اگه اشکالی توش هست بفرمایید :smile:
      // - - - - - - - - - -
      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
      // - - - - - - - - - -
      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
        متشکرم ، RS485 را در بورد دیگه ای طراحی کردم ، اگه امکانش هست پایه های پروگرامر را چک کنید و اگه اشکالی توش هست بفرمایید :smile:
        متاسفانه سر رشته ای در این قسمت ندارم :cry2:
        The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

خدمت شما
          من این شماتیک رو همشه چاپ میکنم و جواب گرفتم!!
          البته پین های مربوط به پرگرام رو من از 20 پین به 10 پین کاهش دادم تا جا کمتر بگیره!! پس باید کابل پرگرم رو خودتون بسازید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          https://www.dropbox.com/s/4h3wfulfcpeom6g/lpc1768.SchDoc?dl=0
          انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
          [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
          http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
            خدمت شما
            من این شماتیک رو همشه چاپ میکنم و جواب گرفتم!!
            البته پین های مربوط به پرگرام رو من از 20 پین به 10 پین کاهش دادم تا جا کمتر بگیره!! پس باید کابل پرگرم رو خودتون بسازید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            https://www.dropbox.com/s/4h3wfulfcpeom6g/lpc1768.SchDoc?dl=0
            ممنونم ؛ پس منم از همین شماتیکی که شما بهم دادید استفاده میکنم تا خیالم راحت بشه
            فقط
            اگه اشتباه نکنم منظورتون از کابل پروگرام ، اتصال پایه های پروگرامر به پین هدر هاست . درسته؟
            // - - - - - - - - - -
            // - - - - - - - - - -
            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

آقا میشه توضیح بیشتری بدید؟ من PCB ام آماده شده و فقط گیر همین هستم :cry:
              // - - - - - - - - - -
              // - - - - - - - - - -
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X