ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2014/09/09
    43
    1

از کجا برنامه نويسي LPC1768 شروع کنم؟

سلام، من ميآ*خواستم LPC1768 بخرم، وليآ* ميآ*خوام قبلش بدونم ياد گرفتنو از کجا شروع کنم؟ من قبلان avr بلد بودم، کامپيوتر هم که مينيويسم، با c ميآ*خوام بنويسم
    2013/08/28
    539
    13

پاسخ : از کجا برنامه نويسي LPC1768 شروع کنم؟

با سلام
    بهترين راه پريدن وسط معرکه هست. شما يا يه بورد بگير يا يدونه بساز و بعد کمي ديتا شيت رو بخون با ميکرو اشنا شي، بعد اول چند تا مثال کيل رو اجرا کن، سعي کن تغييرشون بدي و بعد يواش يواش دستت مياد که چطور برنامه مورد نظر رو بنويسي. من خودم خيلي وقت نيست که دارم با ARM کار مي کنم همين طور شروع کردم. به نظرم براي شروع يه برد نمونه کوچک براي ميکرو هاي ارزون مثل ST بزن و اصول، نرم افزار و قلق هاي سخت افزار رو گير بيار(مثلا ببين رجيستري راحت تري يا cmsis يا اينکه سخت افزار ميکرو براي فلان ارتباط چه فرقي با تجربه هاي قبليه شما داره ) بعد سراغ ميکرو هاي نظير 1768 برو تا هزينه بيجا متحمل نشي.
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
    2009/10/10
    244
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط kamhagh
    سلام، من ميآ*خواستم LPC1768 بخرم، وليآ* ميآ*خوام قبلش بدونم ياد گرفتنو از کجا شروع کنم؟ من قبلان avr بلد بودم، کامپيوتر هم که مينيويسم، با c ميآ*خوام بنويسم
    به نظرم بهترین راه برای شروع این میکرو اینه که از مجموعه فیلم های آموزشی (به زبان فارسی) که برای این میکرو ساخته شده استفاده کنید. این مجموعه رو یکی از کاربران سایت (جناب زرکوب

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

) ساخته. به دلیل ملاحظات مربوط به تبلیغ نشدن سایت های دیگه من لینک نمیگذارم ولی اگر کمی جستجو کنید پیداش می کنید. مجموعه بسیار خوبیه و به لحاظ زمان صرفه جویی کلانی رو برای افرادی که می خوان شروع کنن بدنبال داره.
    افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
    2014/09/09
    43
    1

خيلي مرسي ! از سايت lpcxpresso example هاي (bpriph-linky ect) دانلود کردم و بردو امروز سفارش ميدم از سايت !!! خودم پاي دارم ولي اون فرق ميکنه ! اول اينو درست ياد بگيرم بد اون :read:

:wow:

و توي avr هم همه چي رجيستري بود! اگه اينم اينجوري باشه خوبه

راستي ديدم شما گفتين کيل و سايت LPCXpresso پيشنهاد ميکنه (براي تازه کار ) فرقشون دقيقت چيه

قکر ميکنم با 1768 شروع کنم بهتر باشه !
    2013/08/28
    539
    13

با سلام، خواهش
    اول اخر همه چي بر ميگرده به همون زبون رجيستري، اما بحث اينه که شما بخواي کتابخونه ها رو خودت بنويسي يا از کتابخانه اماده CMSIS استفاده کني، ترجيح من دومي بخاطر صرفه جويي وقت هست. :agree:
    خب کيل کامپايلر شناخته شده ايه و خيلي ها براي ARM ازش استفاده مي کنن و ميکرو هاي زيادي رو ساپورت مي کنه.و Xpresso رو خود NXP براي ميکرو هاش ساخته، من باهاش کار نکردم، اما ظاهر کاربر پسندي داره و خب بعضي تنظيمات اوليه رو شما راحت تر مي توني توش انجام بدي. فکر مي کنم به خاطر همين موارد براي شروع آره کار باهاش راحت تره و شما ديگه درگير زمختي هاي کيل که اولش يکم اذيت کننده است نميشي، اما تو انتخاب بايد مواردي مثل ساپورت در فروم ها، پشتيباني از ميکرو هاي مورد نياز، وجود کرک در صورت نياز رو هم در نظر گرفت. و مطمئنا ارزش داره اگه کار با مورد سخت تر رو شروع کنيم :read: و اولش کمي سختي بکشيم :angry:اما بعدش ديگه خيالمون راحت باشه :wow: که ديگه ميشه با هر ميکرويي کار کرد و کد ها رو بدون تغيير زياد به ميکرو جديد منتقل کرد :nice:. صلاح کار خسروان دانند اما من کيل رو پيشنهاد ميدم. :redface:
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
    2014/09/09
    43
    1

باشه کيل بخام استفاده کنم بايد uvision داشته باشم؟ من Ubuntu 14.10 lts دارم ! ولي فکر ميکنم لينوکس هم بود! بتظرم کيل خيليي بهتره !

و بعد لايبرري دستي و چيا هستن؟

شب ميزارم دانلود شه uvision اميد ولرم مسال باشه اونجا!!!!!
    2013/08/28
    539
    13

با سلام
    بله کيل بهتره. کيل همون Uvision هست ديگه، بعدشم از ورژن 5 به قبل ترجيحا استفاده کن. مثلا 4.7 خوبه.با خودش کلي مثال داره به خصوص براي 1768.
    ارادتي داري شما به لينوکس!! خب يه ويندوزم بريز حالا اون گوشه موشه ها
    .
    و بعد لايبرري دستي و چيا هستن؟
    ميشه ترجمه کنين :biggrin:؟من نفهميدم چي گفتين. :redface:
    2014/09/09
    43
    1

باشه :smile: هر دو رو دانلود ميکنم ! (4.7 و 5)

reboot مجبورم بکنم هي :| ولي مرسي !

منظورم از لايبرري کتابخاتهست!

و براي چشمک زدن led فقط بايد کتاب خونهٔ chip_176x_175x و اضافه کنم؟

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-eca/876-lpc1768-cortex-m3-header-board.html سفارش دادم
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8