اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از کجا برنامه نویسی LPC1768 شروع کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از کجا برنامه نویسی LPC1768 شروع کنم؟

سلام، من میآ‌خواستم LPC1768 بخرم، ولیآ‌ میآ‌خوام قبلش بدونم یاد گرفتنو از کجا شروع کنم؟ من قبلان avr بلد بودم، کامپیوتر هم که مینیویسم، با c میآ‌خوام بنویسم

پاسخ : از کجا برنامه نویسی LPC1768 شروع کنم؟

با سلام
    بهترین راه پریدن وسط معرکه هست. شما یا یه بورد بگیر یا یدونه بساز و بعد کمی دیتا شیت رو بخون با میکرو اشنا شی، بعد اول چند تا مثال کیل رو اجرا کن، سعی کن تغییرشون بدی و بعد یواش یواش دستت میاد که چطور برنامه مورد نظر رو بنویسی. من خودم خیلی وقت نیست که دارم با ARM کار می کنم همین طور شروع کردم. به نظرم برای شروع یه برد نمونه کوچک برای میکرو های ارزون مثل ST بزن و اصول، نرم افزار و قلق های سخت افزار رو گیر بیار(مثلا ببین رجیستری راحت تری یا cmsis یا اینکه سخت افزار میکرو برای فلان ارتباط چه فرقی با تجربه های قبلیه شما داره ) بعد سراغ میکرو های نظیر 1768 برو تا هزینه بیجا متحمل نشی.
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamhagh
      سلام، من میآ‌خواستم LPC1768 بخرم، ولیآ‌ میآ‌خوام قبلش بدونم یاد گرفتنو از کجا شروع کنم؟ من قبلان avr بلد بودم، کامپیوتر هم که مینیویسم، با c میآ‌خوام بنویسم
      به نظرم بهترین راه برای شروع این میکرو اینه که از مجموعه فیلم های آموزشی (به زبان فارسی) که برای این میکرو ساخته شده استفاده کنید. این مجموعه رو یکی از کاربران سایت (جناب زرکوب mzarkoob ) ساخته. به دلیل ملاحظات مربوط به تبلیغ نشدن سایت های دیگه من لینک نمیگذارم ولی اگر کمی جستجو کنید پیداش می کنید. مجموعه بسیار خوبیه و به لحاظ زمان صرفه جویی کلانی رو برای افرادی که می خوان شروع کنن بدنبال داره.
      افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

خیلی مرسی ! از سایت lpcxpresso example های (bpriph-linky ect) دانلود کردم و بردو امروز سفارش میدم از سایت !!! خودم پای دارم ولی اون فرق میکنه ! اول اینو درست یاد بگیرم بد اون :read:

:wow:

و توی avr هم همه چی رجیستری بود! اگه اینم اینجوری باشه خوبه

راستی دیدم شما گفتین کیل و سایت LPCXpresso پیشنهاد میکنه (برای تازه کار ) فرقشون دقیقت چیه

قکر میکنم با 1768 شروع کنم بهتر باشه !

دیدگاه

با سلام، خواهش
          اول اخر همه چی بر میگرده به همون زبون رجیستری، اما بحث اینه که شما بخوای کتابخونه ها رو خودت بنویسی یا از کتابخانه اماده CMSIS استفاده کنی، ترجیح من دومی بخاطر صرفه جویی وقت هست. :agree:
          خب کیل کامپایلر شناخته شده ایه و خیلی ها برای ARM ازش استفاده می کنن و میکرو های زیادی رو ساپورت می کنه.و Xpresso رو خود NXP برای میکرو هاش ساخته، من باهاش کار نکردم، اما ظاهر کاربر پسندی داره و خب بعضی تنظیمات اولیه رو شما راحت تر می تونی توش انجام بدی. فکر می کنم به خاطر همین موارد برای شروع آره کار باهاش راحت تره و شما دیگه درگیر زمختی های کیل که اولش یکم اذیت کننده است نمیشی، اما تو انتخاب باید مواردی مثل ساپورت در فروم ها، پشتیبانی از میکرو های مورد نیاز، وجود کرک در صورت نیاز رو هم در نظر گرفت. و مطمئنا ارزش داره اگه کار با مورد سخت تر رو شروع کنیم :read: و اولش کمی سختی بکشیم :angry:اما بعدش دیگه خیالمون راحت باشه :wow: که دیگه میشه با هر میکرویی کار کرد و کد ها رو بدون تغییر زیاد به میکرو جدید منتقل کرد :nice:. صلاح کار خسروان دانند اما من کیل رو پیشنهاد میدم. :redface:
          The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

باشه کیل بخام استفاده کنم باید uvision داشته باشم؟ من Ubuntu 14.10 lts دارم ! ولی فکر میکنم لینوکس هم بود! بتظرم کیل خیلیی بهتره !

و بعد لایبرری دستی و چیا هستن؟

شب میزارم دانلود شه uvision امید ولرم مسال باشه اونجا!!!!!

دیدگاه

با سلام
              بله کیل بهتره. کیل همون Uvision هست دیگه، بعدشم از ورژن 5 به قبل ترجیحا استفاده کن. مثلا 4.7 خوبه.با خودش کلی مثال داره به خصوص برای 1768.
              ارادتی داری شما به لینوکس!! خب یه ویندوزم بریز حالا اون گوشه موشه ها
              .
              و بعد لایبرری دستی و چیا هستن؟
              میشه ترجمه کنین :biggrin:؟من نفهمیدم چی گفتین. :redface:

دیدگاه

باشه :smile: هر دو رو دانلود میکنم ! (4.7 و 5)

reboot مجبورم بکنم هی :| ولی مرسی !

منظورم از لایبرری کتابخاتهست!

و برای چشمک زدن led فقط باید کتاب خونهٔ chip_176x_175x و اضافه کنم؟

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-eca/876-lpc1768-cortex-m3-header-board.html سفارش دادم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X