ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2007/03/17
    ابهر
    91
    0

تشخيص پلاك ماشين

برام جالبه عملكرد دوربين هاي پليس رو بدونم كه چطور كار مي كنند . البته تصور مي كنم فرايندي مثل :
    شناسايي ماشين ، تشخيص محل پلاك ، تشخيص خود پلاك ( ocr) و براي سرعت هم فكر مي كنم تصاويري از بازه زماني متفاوت مي گيره و با توجه به سايز تصاوير سرعت رو تشخيص مي ده اما سوالي كه هست چطور خود ماشين رو تشخيص مي ده.

حالا اگه ماشين ثابت فرض شه چطوريه يعني داستان سرعت كلهم منتفيه و مي مونه تشخصيص پلاك و با فرض تك بودن ماشين فكر كنم تشخيص ماشين هم حذف مي شه مي مونه تشخيص پلاك و ocr ممنون مي شم در اين باره توضيح بديد
    خواست+ تلاش كرد= توانست
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    35

پاسخ : تشخيص پلاك ماشين

سلام.
    ممنون از حامد جان به خاطر مطرح كردن اين موضوع، خاطرم هست قبلا يكي از كاربراي سايت اين موضوع رو مطرح كرده بود و يه چند تا مقاله در اين باره به من داده بود كه ميذارم توي سايت.
    --
    ولي روندي كه به نظر من ميرسه اينه از آخر به اول كار كنيم، يعني اول بياييم روي OCR كار كنيم، بعد بياييم با يه تكنيكي اعداد داخل پلاك رو از هم تفكيك كنيم، بعد بياييم يه پلاك رو از تصوير يه ماشين جدا كنيم و بعد هم يه ماشين رو توي يه پس زمينه شلوغ پيدا كنيم. .
    در مورد OCR يه پروژه كامل در همين بخش هست يه نگاهي بهش بندازيد منم توي اين فرصت مقاله ها رو پلود ميكنم.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2007/10/03
    فعلآ زمين
    164
    1
    m.r

با سلام
    من هم دوست دارم بدونم چه جوري تشخيص ميده
    و درصورت ممكن باجزئيات بيشتر توضيح دهيد تا ما هم بهره مند شويم :nerd:
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم
    2007/03/17
    ابهر
    91
    0

فكر ميكنم منظور اقاي نحوي اينكه اول از كار ساده شروع كنيم تا به مراحل سخت تر برسيم . فكر مي كنم تشخيص ماشين از همه سخت تر باشه چطور ماشين رو از بين ساير ماشين ها تشخصيص بده و چطور اينكه اصلا چطور ماشين رو از خيابان و هوا تشخيص بده ( كمي بخواي منطقي بهش فكر كني يه جورايي ناجور مي شه )
    و منتظر مي مانيم تا اقاي نحوي عزيز مقالاتي رو كه گفتند لينك بِدن.
    خواست+ تلاش كرد= توانست
    2007/06/27
    اصفهان
    373
    4

يكي از بچه هاي دانشگاه ، موضوع پروإ¾ژه فارغ التحصيلي ارشدش ، دقيقاٌ همين بود.

فكر نكنم به همين راحتي ها باشه. البته مي شه حدس زد كه بعد از يك پردازش تصوير اوليه ، سيستم مي تونه از شبكه هاي عصبي ( مثلا هاپفيلد ) براي پيدا كردن عدد هاي روي پلاك استفاده كنه كه كاري نداره.
    فقط مي مونه همون پردازش تصوير اوليه و پيدا كردن پلاك توي تصوير كه فكر كنم با استفاده از علائم و نشانه هايي كه روي پلاك هست و مسلما توي تصوير هم هست ( مثل پرچم ايران ، يا برچسب هاي ليزري كه روي بعضي پلاك ها هست ) از روي اين ها پلاك را پيدا كنه. درست مي گم يا دارم چرت مي گم ؟

در مورد عملكرد پليس هم ، فكر نكنم از چنين سيستم هايي استفاده كنند. احتمالا با دوربين هاي پر سرعت عكس مي گيرند و بعد پلاك را يه نفر مي خونه و وارد كامپيوتر مي كنه. نه؟
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !
    2007/03/17
    ابهر
    91
    0

فكر نكنم علامت خاصي رو پلاك باشه شكر خدا تو ايران يه مدل پلاك نداريم كه از سال 47 بگير پلاك داريم تا سال 87 .
    در مورد دوربين هاي پليس هم تصور نمي كنم يه نفر بشين و دستي وارد كنه چون دوربين پليس ماشين ها رو يكي يكي كه سنس نمي كنه يه عكس مي گيره و يه مجموعه ماشين رو در اين عكس داره و حتي براي تشخيص سرعت هم بايد خود ماشين معلوم باشه . كلهم داستان پيچيده اي هست ولي حل شدني
    خواست+ تلاش كرد= توانست
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    35

سلام.
    همونطور كه حامد جان گفت، بايد از ساده به سخت حركت كنيم، اون ترتيبي كه من گفتم به همين خاطر هست، روش هايي سريعي هم براي تشخيص ماشين هست، توي مقالاتي كه من دارم مفصل روي اينها بحث كرده، در مورد دوربين هاي پليس هم فكر ميكنم حرفه اي تر باشه ايمان جان، يعني خودش پلاك رو در مياره
    2008/05/01
    7
    0

سلام
    برای تشخیص اعداد و حروف روی پلاک باید از شبکه پرسپترون استفاده کنید.یک تابعی است در مطلب به نام GRNN که به صورت گوسی و برای این کار مناسب است.
    2007/06/27
    اصفهان
    373
    4

والا فکر نکنم دیگه اون قدرها هم پلیس ایران پیشرفته باشه که این کارها را اتوماتیک انجام بده. ماشاا... چیزی که توی ایران زیاده سربازه. بالاخره این سربازهای بیچاره هم باید یه کاری برای کردن داشته باشند یا نه؟. دوما مگه تعداد این جور جریمه ها چقدره ؟ وقتی میاند یکی یکی تمام این عکس ها را پست میکنند دم در خونه ، خیلی سختشونه یه پلاک را هم وارد کامپیوتر کنند؟ حتی اون دفترچه ها جریمه دستی ها را هم یه سری بد بخت نشستند و دستی وارد میکنند.

احتمالا تنها اطلاعاتی که این دوربین ها زیر عکس ثبت می کنند سرعته ماشینه که اونم از سنسورهای سرعت سنج به دست می آرند...

توی این مورد باید یه خلاف کار کمک کنه. پیشاپیش از همکاری همه خلاف کارهای محترم کمال تشکر را داریم. مچکرم...
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط iman.abtahi
    والا فکر نکنم دیگه اون قدرها هم پلیس ایران پیشرفته باشه که این کارها را اتوماتیک انجام بده. ماشاا... چیزی که توی ایران زیاده سربازه. بالاخره این سربازهای بیچاره هم باید یه کاری برای کردن داشته باشند یا نه؟. دوما مگه تعداد این جور جریمه ها چقدره ؟ وقتی میاند یکی یکی تمام این عکس ها را پست میکنند دم در خونه ، خیلی سختشونه یه پلاک را هم وارد کامپیوتر کنند؟ حتی اون دفترچه ها جریمه دستی ها را هم یه سری بد بخت نشستند و دستی وارد میکنند.

احتمالا تنها اطلاعاتی که این دوربین ها زیر عکس ثبت می کنند سرعته ماشینه که اونم از سنسورهای سرعت سنج به دست می آرند...

توی این مورد باید یه خلاف کار کمک کنه. پیشاپیش از همکاری همه خلاف کارهای محترم کمال تشکر را داریم. مچکرم...
    سلام.
    خب ايمان جان اين پست مقدمه كار براي حرفه اي تر كردن اين دوربين ها .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15