اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب یه مدار خوب برای شروع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب یه مدار خوب برای شروع

سلام درووود
    بنده تصمیم گرفتم ادامه سوالاتم رو در یک تایپیک جدید بپرسم تا اون تایپیک هم از بحثش منحرف نشه.
    اول یه توضیح بدم که من تجربه ساخت امپلی رو ندارم.و فعلا هم نه ماشین دارم که روش سیستم ببندم و نه یه خونه بزرگ.ولی یه اتاق دارم با یه کامپیوتر.و قصد دارم یه سیستم صدای دالبی 5.1 کانال ببندم و لذتشو بببرم.البته منطقی نیست که همشو یباره بسازم.برای شروع یه استریو 2 کانال خوبه.

این سوالهایی بود که تو یه تایپیک دیگه پرسیدم و دوست خوبمون جواب دادند.

من تا به حال تجربه ساخت امپلی فایر رو نداشتم.اما میخوام یه با کیفیتش رو بسازم.پس یه تازه واردم و نباید به من بخندید.البته اطلاعات خوبی کسب کردم.اما چند تا سوال نامفهوم تو ذهنم هست که اذیتم میکنه. oo:
    1.اولین سوالم اینه که این مداری که تو صفحه اول اومده تنها یک خروجی داره و باید از نوع مونو و یک کاناله باشه.اما به گفته نویسنده این امپلی استریو هستش و در نتیجه باید حد اقل دو کانال داشته باشه.اصل قضیه چیه؟
    2.ببینم امپلی هایی که به ساب وصل میشن با امپلی هایی که به بلندگو وصل میشن یکی هستند یا باهم فرق دارن؟
    3.بعد هم اگه بخوام یه امپلی بسازم و مثلا به کامپیوتر وصل کنم>سیم رابط خروجی از رایانه 4 رشته سیم داره که این امپلی فقط 2 ورودی میپذیره.مشکل کجاست؟
    4.بعد بعد هم اینکه ورودی مدار انالوگ هستش دیگه؟خروجی که از کامپیوتر یا دستگاه های دیجیتالی دیگه میاد چطور؟
    دوست عزیز اگه تازه میخواید شروع به ساخت امپلی کنید باید ابتدا از ای سی ها شروع به ساخت کنید چون ساده هستند با ساختشون تجربه خوبی کسب میکنید بعد شروع به ساخت مدارات گسسته کنید البته میل خودتون هست من هم الان جواب سوالاتتون رو میدم
    1- اون مدار که تو پاسخ اول هست مدار علمی هست فقط یک مدار هست یا بقولی مونو اگه دو مدار از اون ساخته بشه میشه استریو این فرق بین مونو و استریو هست تو پاسخ های بعد بردی ارائه شده که شامل دو برد از این مدار هست که میشه استریو
    2-نه امپلی ها فرقی با هم ندارن ولی برای کاربردهای مختلف با مدارات دیگه که قبل یا بعد امپلی به کار میرن استفاده میشه برای ساب باید یک فیلتر قبل از امپلی به کار بره به نام فیلتر پایین گذر که فقط فرکانسهای پایین رو عبور میده و میشه امپلی برای ساب
    3-سیمی که از کامپیوتر خارج میشه سه سیم هست یک مثبت برای کانال چپ و یکی برای راست و یک منفی هست که جمعشون میشه استریو
    هر امپلی دو سیم داره که منفی دو امپلی به هم وصل میشن و جمعشون میشه 3 سیم
    4-خروجی که از کارت صدا کامپیوتر میاد انالوگ هست نه دیجیتال
    5- اینم میپرسیدی دیگه
    من تا اونجایی که تونستم کامل توضیح دادم تا کاملا متوجه بشی امیدوارم متوجه شده باشی
    خب اول بگم که با توصیه دوستمون تصمیم دارم امپلی ایسی دار بسازم.اگه یه مدار خیلی خوب و امتحان شده بهم معرفی کنیدممنون میشم.مدار حتی در توان بالا خروجیش باکفیت و HIfi باشه تا وقتی برای بار اول یه امپ میسازم از صداش لذت ببرم و از این کار زده نشم.توانش هم حدودا 40وات rms باشه کفایت میکنه.
    حالا سوالامو میپرسم:
    اقا مصطفی خیلی خوب توضیح دادند اما در مورد قسمت 3 یه چیزی رو متوجه نشدم.فهمیدم که خروجی کارت صدا 3 سیم داره و دو کانال رو پشتیبانی میکنه و یه سیستم استریو با دو کانال تحویل میده.درست مثل اسپیکری که جلو بنده روشنه.اما برای صدای دالبی یا dts که 6 کانال نیاز دارن این سه سیم که جواب گو نیست.پس برای اتصال به کامپیوتر از کجا این همه کانال بیارم؟
    در مورد مدار پری هم یکم توضیح بدید.
    مدار فراموشتون نشه.تشکر :job: :job: :job: :job: :job: :job: :job:[hr]
    دوستانی هم که مثل من بیتجربه هستند این تایپیک رو بخونند که خیلی به دردشون میخوره.اما قبلش در مورد سیستم های صوتی استریو یا dts یه تحقیقی بکنند.

پاسخ : انتخاب یه مدار خوب برای شروع

و علیکم
    به تازگی دارم رو این کار میکنم:
    http://xtronic.org/circuit/amplifier/tda2030-transistors-bd908bd907-18w-hi-fi-audio-amplifier-and-35w-driver/
    همه کاراشو کردم فقط مونده تست کردنش وچند تا لحیم کاری جزئی.
    این یکی هم هست ولی من بالایی رو توصیه میکنم:
    http://xtronic.org/circuit/amplifier/circuit-power-audio-amplifier-with-tda2030-2-1/
    درضمن 40 وات Rms اگه واقعا 40وات خروجی بده تو یه اتاق کوچیک صدای وحشتناکی داره :surprised:
    پری هم این رو ساختم:
    http://uplod.ir/sa69hrk3zp6h/pre_subw_car.pdf.htm

دیدگاه

سلام
      اگه برای اولین تجربه میخوای بسازی ،یه آمپ خیلی ساده بساز . TDA2030 تکی خوبه ، هم ساده هستش هم ازون .
      صدای با کیفیت حدود 10 وات داره (18 وات دیستور میشه ، (یعنی کیفیت پایین میاد)) . البته 10 وات برای شروع خیلی خوبه . شدت صوت شنوایی تابعی لگاریتمیه ، با دو برابر شدن توان ، صوت شنیداری 1.3 برابر میشه ، (3 دسی بل اضافه میشه با دو برابر شدن شدت صدا)

به نظرم برای شروع 40 وات خیلیه (البته گه با کیفیت بخوای) و پر هزینه ، ترانس ، خازن صافی و... بخش اعظم هزینت میشه تو توان بالا . TDA 2030 خوبه . فقط بریج نکنی بسوزه (چون مقاومت خروجیش حداقل 8 اهم میشه)

راجع به خروجی منبع صوت : دو حالت داره یا آنالوگه یا دیجیتال . آنالوگ ها همون فیش 3.5 میلی متری هستش (همونی که از اسپیکر به پشت کامپیوتر وصل میکنید) یا کامپوزیت ( همون فیش سه تایی هایی که یکی زرده (تصویر) یکی قرمز و یکی سفید) (.خروجی ها ی دستگاه ها اکثراً آنالوگ هستند .) دیجیتال ها هم مثل اُپتیکال (دریچه مربعی که نور قرمز داخلش روشنه که با فیبر نوری اطلاعات رو انتقال میده) یا SPDIF که مثل همون کامپوزیته از نظر ضاهری رنگش هم اغلب نارنجیه یا HDMI و ...

اگه میخواد سیستم صوتی دالبی 5.1 را اندازی کنید ، باید ببینید کامپیوترتون (کارت صداش) امکان 5.1 آنالوگ رو داره ، این طور که کارت صدا هایی که 7.1 پشتیبانی میکنند 4 درگاه (جای فیش 3.5 میلی متری) برای خروجی و گاهاً 2 درگاه برای ورودی مثل میروفن ویا دیگر پخش ها دارند .
      رنگهای خروجی ها : سبز برای جلو ، نارنجی برای مرکز و ساب ، مشکی برای عقب و خاکستری برای کناره ها .
      رنگ ورودی ها : صورتی میکروفون ، آبی اینپوت (Input)
      برای 5.1 اگه کارت صدا پشیبانی نکنه بهترین کار خرید کارت صدای مناسب هستش . ولی یه کار دیگه هم هست اگه برای 5.1 فقط خروجی دیجیتال داره که تبدیل دیجیتال به آنالوگ (DAC) 5.1 بخری و بدی به اون و 6 کانال رو بگیری (هزینش زیاده و کیفیتش هم در مدل های ارزون پایینه)

برای مدار هم :
      http://www.eeweb.com/blog/extreme_circuits/18w-18w-stereo-hi-fi-audio-amplifier-tda2030

بگردی PCB هم پیدا میشه .
      بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.az
        و علیکم
        به تازگی دارم رو این کار میکنم:
        http://xtronic.org/circuit/amplifier/tda2030-transistors-bd908bd907-18w-hi-fi-audio-amplifier-and-35w-driver/
        همه کاراشو کردم فقط مونده تست کردنش وچند تا لحیم کاری جزئی.
        این یکی هم هست ولی من بالایی رو توصیه میکنم:
        http://xtronic.org/circuit/amplifier/circuit-power-audio-amplifier-with-tda2030-2-1/
        درضمن 40 وات Rms اگه واقعا 40وات خروجی بده تو یه اتاق کوچیک صدای وحشتناکی داره :surprised:
        پری هم این رو ساختم:
        http://uplod.ir/sa69hrk3zp6h/pre_subw_car.pdf.htm

خیلی تشکر.اولی خیلی ساده هستش و فکر کنم دومی بهتر باشه.به هر حال وقتی تمومش کردی یه خبری هم به ما بده ببینیم چطوری بوده.
        سلام
        اگه برای اولین تجربه میخوای بسازی ،یه آمپ خیلی ساده بساز . TDA2030 تکی خوبه ، هم ساده هستش هم ازون .
        صدای با کیفیت حدود 10 وات داره (18 وات دیستور میشه ، (یعنی کیفیت پایین میاد)) . البته 10 وات برای شروع خیلی خوبه . شدت صوت شنوایی تابعی لگاریتمیه ، با دو برابر شدن توان ، صوت شنیداری 1.3 برابر میشه ، (3 دسی بل اضافه میشه با دو برابر شدن شدت صدا)

به نظرم برای شروع 40 وات خیلیه (البته گه با کیفیت بخوای) و پر هزینه ، ترانس ، خازن صافی و... بخش اعظم هزینت میشه تو توان بالا . TDA 2030 خوبه . فقط بریج نکنی بسوزه (چون مقاومت خروجیش حداقل 8 اهم میشه)
        ..

اره.40 وات خیلیه و همون 20 واتش هم کفایته.
        درسته که من مدار امپ نساختم اما در ساخت مدارهای دیگه تجربه زیادی دارم.انگار ما رو دست کم گرفتید.این مدار خیلی سادس.حتی ولوم هم نداره.اگه میشه یه مدار بهتر و باکیفیت تر بذارید .حتی اگه سرمایه بیشتری هم براش بذارم اگه موندگار باشه ضرر نکردم.
        اگه میخواد سیستم صوتی دالبی 5.1 را اندازی کنید ، باید ببینید کامپیوترتون (کارت صداش) امکان 5.1 آنالوگ رو داره ، این طور که کارت صدا هایی که 7.1 پشتیبانی میکنند 4 درگاه (جای فیش 3.5 میلی متری) برای خروجی و گاهاً 2 درگاه برای ورودی مثل میروفن ویا دیگر پخش ها دارند .
        رنگهای خروجی ها : سبز برای جلو ، نارنجی برای مرکز و ساب ، مشکی برای عقب و خاکستری برای کناره ها .
        رنگ ورودی ها : صورتی میکروفون ، آبی اینپوت (Input)
        برای 5.1 اگه کارت صدا پشیبانی نکنه بهترین کار خرید کارت صدای مناسب هستش . ولی یه کار دیگه هم هست اگه برای 5.1 فقط خروجی دیجیتال داره که تبدیل دیجیتال به آنالوگ (DAC) 5.1 بخری و بدی به اون و 6 کانال رو بگیری (هزینش زیاده و کیفیتش هم در مدل های ارزون پایینه)
        اهان ....فهمیدم.باید از هر 4 خروجی با هم استفاده کنیم.خوشبختانه کامپیوترم همه 6 سوکت رو داشت.اما اینطوری به کارت صدا فشار نمیاد که؟
        اگه از خروجی دیجیتال و دیکدر استفاده کنم صدا با کیفیت تره؟نه؟
        یه سوال دیگه هم دارم.منبع تغذیه مثلا برای مدار بالا باید معمولی باشه یا باید تغذیه سوئیچینگ باشه.درسته که تغذیه امپ های کلاس d باید حتما سوئیچینگ باشه؟
        تشکر...تشکر...تشکر... :job:

دیدگاه

ببخشید قصد بی احترامی نداشتم .
          ولوم که جزو مدار نیست باید سر راه بذاری ،( ولوم و ترانس و رکتیفایر (دیود و خازن صافی) جزو مدار نیست.)
          برای 20 وات از TDA2050 میتونید استفاده کنید.
          همون طور که گفتم فقط هزینه مدار نیست هزینه ی ترانس و خازن و هیت سینک و... هم زیاد میشه واسه توان های بالا . ولی اگه آیسی راحت میخوای همین 2050 خوبه و یکم بالاترش حدود 40 وات ، TDA7295 ، دیتاشیت رو بگیری مدار و PCB هم داره . TDA7293 هم هست که حدود 70 وات صدای با کیفیت خوب میده . اینم تاپیک : (همه صفحات رو بخون صفحه ی اول چون تغییر کرده ، PCB اِش هم جدید شده ، ولی بری جلو باز هم PCB هست)
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=92092.0

در باره ی DTS باید از هر چهار خروجی استفاده کرد و هیچ فشاری به کامپیوتر نمیاد ، کیفیتش هم خیلی خوب میشه . از خروجی دیجیتال استفده کنی واسه صدای خوب یه DAC حدود 300 400 هزار تومنی باید پیاده شی اگه میبینی بصرفست خوبه ولی آنالوگ حرف نداره و ارزونه (البته اگه سیمت خوب باشه)

آمپ کلاس D فلسفش بازدهی بالا ، (اتلاف انرژی خیلی کم = مصرف پایین) هستش ، واسه همین از منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده میکنند که اون هم بازدهی بالایی داره ، ولی ترانس معمولی ها اتلاف زیاد و بازدهی پایینی دارند (نه که نشه میشه ولی چه کاریه سر تغذیه کلی انرژی هدر بدی بعد سر آمپ صرفه جویی کنی :eek . علّتش همین بود
          بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

باز هم ممنون
            من همون 20 وات بتونم بسازم بسه.
            راستش شنیدم این 2030 ها کیفیت صدای خوبی ندارن.اگه 2050مدارشو دارید لطف کنید بزارید.فقط دیستورش پایین باشه.ببینم با ایسی های stk میشه امپ زیر 20 وات درست کرد؟
            و اینکه برای امپ وات پایین مدار گسسته با کیفیت تره یا ایسی دار؟
            ببخشید که این همه سوال میپرسم.

دیدگاه

دیتاشیت 2050
              http://www.st.com/web/en/resource/technical/document/datasheet/CD00000131.pdf
              مدار و PCB صفحه ی 4 دیتاشیت هستش .
              ترانس هم 13 ولت 6 آمپر دوبل ( 13 ولت 3آمپر + 13 ولت 3آمپر ) کافیه ، خازن هم دوتا 4700 میکرو (یکی ریل مثبت و یکی منفی)

از نظر دیستور در توان 20 وات صدای بی نویز و بی دیستوری داره . رااجع به STK هم نمیدونم 20 وات باشه یا نه .

راجع به این که کیفیت گسسته بهتره یا آیسی ، خیلی بستگی به مدار داره ، مثال LME49830 آیسی وحشتناک فوق العاده با کیفیتی هستش. ولی TDA1557 یه آیسی وحشتناک بی کیفیته . مدار گسسته ها هم همینطورن.

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم.خیلی خوب راهنمایی کردید.
                همین مدار رو برای شروع میسازم.فقط اگه مشکلی داشتم مزاحمتون میشم.ببینم به جز مدار فیلتر برا ساب مدار دیگه ای که احتییاج نداره...؟
                این ولتاز 13 ولت رو برای توان 20 وات گفتید دیگه؟هیتسینگ رو 4*7 برای دوتا ایسی بگیرم خوبه؟
                ترانسشو هم باید بدم بپیچن؟خب اگه اینطوریه یه ترانس 10 امپر میخرم که یه امپ دوکاناله داشته باشم.
                اگه قیمت ترانس رو هم داشته باشم دیگه خیلی عالیه...

دیدگاه

13V 6A دوبل برای دوتا 20 وات هستش ، من فکر کردم میخواهید دو کاناله باشه واسه همون گفتم 6 آمپر ، اگه واسه یه کانال بخواید 13 ولت 3 آمپر دوبل کافیه .
                  واسه هیتسینگ اگه منظوورتون صفحه هستش کوچیکه ولی اگه بری در و پنجره سازی آلومینوم میتونی چیزایه بهتری پیدا کنی (نشد یه قوطی بزرگ بذار).

من نمیدونستم واسه ساب میخواهید ، سابتون 20 واته ؟ اگه توانش بیشتر باشه 20 وات نمیتونه درایو کنه ها .

دیدگاه

نه برا ساب نمیخوام.ولی اگه یه موقع خواستم یه ساب با مدار فیلتر با بلند گو موازی میکنم.
                    وقتی رفتم ترانس بگیرم گفتن یا 12 ولت بگیر یا 16 که برات ارزون تر باشه.مشکلی که نداره؟
                    بی زحمت بگید ولوم رو چند اهم بگیرم و کجای مدار قرارش بدم؟قبل پیش تقویت کننده خوبه؟یا بعد از منبع تغذیه قرارش بدم؟
                    این مدار حتیاج به تنظیم گین که نداره؟
                    دیگه سوالی ندارم.....تشکککککککککککر :icon_razz:

دیدگاه

سلام
                      بنده به علت خرابی سایت یک هفته منتظر موندم تا جواب سوالام رو بگیرم.البته اقا جواد که خیلی به بنده کمک کرد اما خبری ازش نیست.به هرحال از همه دوستان میخوام بنده رو راهنمایی کنند.میخواستم در تهیه قطعات یه مشورتی با دوستان بکنم.
                      خب این مداریه که میخوام بسازم:
                      http://cld.persiangig.com/download/TrNnDQ/dl
                      من در انتخاب قطعه های این مدار دچار شک شدم و اونها رو اینطوری انتخاب کردم.لطف کنید ببینید قطعات رو مناسب انتخاب کردم:
                      1.همه مقاومت ها برابر 1.4 وات هستند.
                      c1=1u\16v c2=22u\10v c5 & c6=220u\16v .2...
                      3.در خازن c3\c4 بجای خازن عدسی از خازن پلی استر 100ولت یا خازن مولتی لایر معادل استفاده کنم نتیجه بهتری نمیگیرم؟؟؟؟

4.بجای tda 2050 که تو بازار پیدا نکردم یه 2030قرار بدم که مشکلی پیدا نمیکنم؟؟
                      5.برای منبع تغذیه هم بجای 13 ولت دوبل 6 امپر که امادش تو بازار نبود یه 12 ولت دوبل 6 امپر گرفتم.از این لحاظ چی؟مشکلی پیش نمیاد؟
                      5.یه پل دیود 6 امپر گرفتم.خازن رو چند میکرو و چند ولت بگیرم؟ استفاده از خازن mkt برای ریپل تغذیه استفاده بهتر از الکترلیت نیست؟
                      6. منبع تغذیه رگولاتو هم احتیاج داره؟چه رگولاتوری رو پیشنهاد میدید؟
                      یا حق

دیدگاه

1.همه مقاومت ها برابر 1.4 وات هستند.
                        درسته
                        c1=1u\16v c2=22u\10v c5 & c6=220u\16v .2...
                        ولتاژ خازن هات رو 25 ولت انتخاب کن که دیگه خیالت راحت باشه
                        3.در خازن c3\c4 بجای خازن عدسی از خازن پلی استر 100ولت یا خازن مولتی لایر معادل استفاده کنم نتیجه بهتری نمیگیرم؟؟؟؟
                        از همون پلی استر استفاده کن
                        4.بجای tda 2050 که تو بازار پیدا نکردم یه 2030قرار بدم که مشکلی پیدا نمیکنم؟؟
                        باید به دیتا شیتشون مراجعه کرده و ولتاژ ها و پایه هاشون مقایسه شوند
                        5.برای منبع تغذیه هم بجای 13 ولت دوبل 6 امپر که امادش تو بازار نبود یه 12 ولت دوبل 6 امپر گرفتم.از این لحاظ چی؟مشکلی پیش نمیاد؟
                        مشکلی نداره
                        5.یه پل دیود 6 امپر گرفتم.خازن رو چند میکرو و چند ولت بگیرم؟ استفاده از خازن mkt برای ریپل تغذیه استفاده بهتر از الکترلیت نیست؟
                        خازن های تغذیه رو همون 25 ولت بگیر . نمیشه به جای خازن الکترولیتی تغذیه از mkt استفاده کرد
                        6. منبع تغذیه رگولاتو هم احتیاج داره؟چه رگولاتوری رو پیشنهاد میدید؟
                        نیازی ندارید
                        موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز خیلی ممنون که پاسخ دادید.
                          باید به دیتا شیتشون مراجعه کرده و ولتاژ ها و پایه هاشون مقایسه شوند
                          دیتاشیت رو نگاه کردم.تقریبا میشه استفاده کرد.
                          اون خازن تغذیه هم دو تا 4700u و ولوم رو هم 500k درنظر بگیرم خوبه؟
                          ببخشید ولوم رو قبل از پیش تقویت کننده میبندند دیگه.یعنی بعد از ورودی صدا.درسته؟؟؟
                          با عرز شرمندگی یه سوال دیگه هم دارم.با توجه به اینکه مدار اپ امپ خیلی حساسه(یعنی حتی وقتی دستم رو به پشت مدار نزدیک میکنم دیستورش زیاد میشه) منبع تغذیه و اون ترانس رو باید از مدار دور کرد؟ مثلا 5 سانت از مدار اصلی دورش کنم.البته تو عکس هایی که دوستان از مدارشون گذاشته بودن ترانس نزدیک مدار بود.
                          اصلا نمیخوام مزاحمدوستان بشم ولی اگه کسی وقت کرد با اون عکسی که در بالا اپ کرده بودم یه pcb براش بزنه.خودم نمیتونم.مگه اینکه با فتوشاپ روش کار کنم که فک نکنم خوب بشه...

تشکر فراوان......... :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                            دوست عزیز خیلی ممنون که پاسخ دادید.دیتاشیت رو نگاه کردم.تقریبا میشه استفاده کرد.
                            اون خازن تغذیه هم دو تا 4700u و ولوم رو هم 500k درنظر بگیرم خوبه؟
                            ببخشید ولوم رو قبل از پیش تقویت کننده میبندند دیگه.یعنی بعد از ورودی صدا.درسته؟؟؟
                            با عرز شرمندگی یه سوال دیگه هم دارم.با توجه به اینکه مدار اپ امپ خیلی حساسه(یعنی حتی وقتی دستم رو به پشت مدار نزدیک میکنم دیستورش زیاد میشه) منبع تغذیه و اون ترانس رو باید از مدار دور کرد؟ مثلا 5 سانت از مدار اصلی دورش کنم.البته تو عکس هایی که دوستان از مدارشون گذاشته بودن ترانس نزدیک مدار بود.
                            اصلا نمیخوام مزاحمدوستان بشم ولی اگه کسی وقت کرد با اون عکسی که در بالا اپ کرده بودم یه pcb براش بزنه.خودم نمیتونم.مگه اینکه با فتوشاپ روش کار کنم که فک نکنم خوب بشه...

تشکر فراوان......... :job:
                            سلام
                            مقدار خازن های تغذیه خوبه.
                            ولوم هم 50 تا 100 کیلو بزار.
                            ولوم بعد از پری آمپلی فایر یا قبل از ورودی آمپلی فایر قرار میگیره.
                            ترانس هم تا جای ممکن باید از پری دور باشه و مقدارش باید تجربی بدست بیاد . این نیستکه من بگم 5 سانت دور کنی نویز حذف میشه.
                            موفق باشید

دیدگاه

سلام
                              من عذر خواهی میکنم یه مدت انجمن غیر فعال بود ، یکی دو روز هم من نبودم .
                              آقا محمد زحمت کشیدند توضیح دادند، تشکر .
                              TDA2030 توانش تقریباً نصفه 2050 هستش ، اگه تهران هستید میتونید از پایا چینیش رو 2000 تومن و اورجینالش رو 13000 تومن (که متاسفانه موجودیش تموم شده ولی اگه بری حضوری بگی برات تهیه میکنن یکی دو هفته ایه) راستی 12 ولت خوبه خازن هات رو 4 تا 4700 16 بگیری ارزون تر تموم میشه.
                              راجع به PCB هم باید بگم ، خیلی خیلی سرم شلوغه ، هفته ای سه روز دانشگاهم تو یه شهر دیگه و سه روز دیگش هم کار ، ولی اگه خیلی عجله ندارید هفته بعد جمعه (حدود 10 روز دیگه) میتونم براتون PCB بکشم ، واقعاً عذر میخوام. :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X