اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد پالس(فوری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد پالس(فوری)

سلام
    برنامه ای میخوام که فرکانس موج رو از صفحه کلید دریافت کنه و پالس مربعی با فرکانس مورد نظر رو در خروجی بده
    گویند که فریادرسی می آید...

پاسخ : ایجاد پالس(فوری)

خب زبان برنامه نویسی رو هم بگو

دیدگاه

سلام
      برنامه نویسی با میکرو ای وی آر به زبان بیسیک هم باید باشه
      ممنون

دیدگاه

سلام

میتونید خودتون شروع کنید و یک ایده بدید تا ما هم کمک کنیم

اما اگه برنامه رو براتون بنویسیم یه کم آبکی میشه :mrgreen: ( فبول داری؟) :agree:

مثلا از خوندن صفحه کلید شروع کن
        ِِDie for Life, Not Live to Die
        Freedom Fighter
        " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام
          مشکلم دقیقا اینجا بود:
          برای اتصال صفحه کلید اگه پایه های صفحه کلید رو اون طوری که در کتاب آموزش ای وی آر علی کاهه نوشته به پورت مورد نظر وصل کنیم هیچ نیازی به تعریف تک تک مقادیر نداریم از اونجایی که قبلا برنامه مشابه رو برای 8051 با زبان سی نوشته بودم و مجبور بودم برای تشخیص اینکه کدوم کلید فشرده شده برنامه کلی بنویسم فکر میکردم این اجبار در ای وی آر هم هست اما متوجه شدم اگه پایه ها درست اتصال پیدا کنن هیچ نیازی نیست بلکه میکرو به راحتی تشخیص میده کدوم عدد فشرده شده
          از راهنماییتون ممنون

دیدگاه

من با Cآ‌کار می کنم اما روال کار رو می تونم که براتون توضیح بدم ...
            اول ببینیم چه قطعاتی نیاز دارید . صد در صد یه میکرو میخواین و یه کیبورد و چند تا المان پسیو دیگه اما باقی ماجرا..
            خب باید یه متغییر تعریف کنین که از کیبور مقدار بگیره ، یعنی با فشردن هر دکمه ی کیبورد اعدادی که زدید توی متغییرتون بار گذاری بشه طول عددتون هم بسته به روالی داره که برای دریافت از کیبورد تعریف کردید . این متغییر تعیین کننده ی مقدار إ¾OCR هست و وقتی که مقدار OCR تعیین بشه ، می تونید پالس خروجی از پایه ی OCآ‌با طول مورد نظرتون داشته باشید . در واقع برای تولید پالس از یه تایمر و مد PWM استفاده کردیم . حالا اگه بخواین که انعطاف فرکانسیتون بیشتر باشه می تونید از حالت تصحیح فاز PWM استفاده کنید موفق باشید.

[hr]عاقلان نقطه ی پرگار وجودند ولی عشق داند که در این دایره سرگردانند
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X