اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه طور میشه ولتاژ خروجی پایه های atmega 32 رو تنظیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چه طور میشه ولتاژ خروجی پایه های atmega 32 رو تنظیم

دوستان عزیز من میخوام یه ولتاژ خاصی مثلا 3.2 ولت یا هر ولتاژ دلخواه دیگه ای رو از پایه میکرو بدون استفاده از مقاومت به دست بیارم
    آیا راه حلی وجود داره واسه این کار؟؟؟؟
    مثلا تنظیماتی هست که بشه ولتاژ خروجی پایه میکرو رو تنظیم کرد؟؟؟؟؟
    نباید از مقاومت استفاده کنم
    ممنون از توجه همگی

پاسخ : چه طور میشه ولتاژ خروجی پایه های atmega 32 رو تنظیم

?

دیدگاه

تنها راهی که من می شناسم برا مگا32 PWMه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid_22002
        تنها راهی که من می شناسم برا مگا32 PWMه
        میشه یه مقدار توضیحات بیشتری بدید

دیدگاه

راه های متفاوتی برای گرفتن یه خروجی دلخواه از میکرو هست.... مثل تقسیم ولتاژ مقاومتی یا D2A (دیجیتال به آنالوگ)....

چیزی که به صورت سخت افزاری تنظیم بشه همون تقسیم ولتاژه سادس ولی به صورت نرم افزاری بهترین کار D2A هست که اتمگا 32 نداره. توی مدل های atxmega راحت تر میتونین این قابلیت رو ببینین. ولی اگه میخواین از اتمگا 32 حتما D2A کار کنین باید یه پریفرال خارجی بذارین مثل DAC0808. پیشنهاد میکنم دیتاشیت این محصول رو ببینین.

PWM که دوستمون گفتن فکر نمیکنم بدردتون بخوره. PWM به این صورته که یه خروجی با فرکانس دلخواهی رو تولید میکنه که سطح ولتاژ یا 0 هست یا 5 ولت و شما میتونین نسبت این دو سطح ولتاژ توی یه دوره رو هرجوری خواستین تنظیم کنین مثلا 50/256 از دوره 5 ولت باشه و 206/256 دوره صفر باشه....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mnopamin
            دوستان عزیز من میخوام یه ولتاژ خاصی مثلا 3.2 ولت یا هر ولتاژ دلخواه دیگه ای رو از پایه میکرو بدون استفاده از مقاومت به دست بیارم
            آیا راه حلی وجود داره واسه این کار؟؟؟؟
            مثلا تنظیماتی هست که بشه ولتاژ خروجی پایه میکرو رو تنظیم کرد؟؟؟؟؟
            نباید از مقاومت استفاده کنم
            ممنون از توجه همگی
            ولتاژ پایه های میکرو کنترلر همون ولتاژ تغذیه اون هست. پس یه راه حل هم میتونه این باشه که اول ولتاژی که مد نظرتونه بسازید و بعد از اون برای تغذیه میکرو استفاده کنید. البته این ولتاژ یه محدوده ای خواهد داشت که در این مورد به دیتاشیت مراجعه کنید بهتره
            افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط quasar
              راه های متفاوتی برای گرفتن یه خروجی دلخواه از میکرو هست.... مثل تقسیم ولتاژ مقاومتی یا D2A (دیجیتال به آنالوگ)....

چیزی که به صورت سخت افزاری تنظیم بشه همون تقسیم ولتاژه سادس ولی به صورت نرم افزاری بهترین کار D2A هست که اتمگا 32 نداره. توی مدل های atxmega راحت تر میتونین این قابلیت رو ببینین. ولی اگه میخواین از اتمگا 32 حتما D2A کار کنین باید یه پریفرال خارجی بذارین مثل DAC0808. پیشنهاد میکنم دیتاشیت این محصول رو ببینین.

PWM که دوستمون گفتن فکر نمیکنم بدردتون بخوره. PWM به این صورته که یه خروجی با فرکانس دلخواهی رو تولید میکنه که سطح ولتاژ یا 0 هست یا 5 ولت و شما میتونین نسبت این دو سطح ولتاژ توی یه دوره رو هرجوری خواستین تنظیم کنین مثلا 50/256 از دوره 5 ولت باشه و 206/256 دوره صفر باشه....
              منظور دوستمون عبور دادن PWM از یک فیلتر پایین گذر و بافر کردن اون بود ، اینجوری هر ولتاژی رو میشه ساخت( درمحدوده البته)

head<=
              ...تشکر خدا...
              [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

دقیقا منظورم همونیه که (مهدی رنجبر)m4hd1r گفتند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X