اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقادیر ناخواسته در متغیرها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقادیر ناخواسته در متغیرها

:eek:سلام بر همگی
    یه برنامه نوشتم حاوی متغیرهای ای ای پی رام فلش و معمولی که بعضی ها روی ال سی دی نمایش داده میشن
    مشکل این هست که من همه رو مقدار اولیه صفر دادم ولی مقادیر درحین اجرا و نمایش چیز دیگر؟!
    راه حل و علت چیست؟
    سوالی هم برام پیش اومد :
    مثلا ما وقتی اول برنامه متغیر ای ان پی رام رو مقدار دهی با صفر میکنیم هر بار که میکرو ریست میشه دوباره ای ای پی رام مقدار صفر میگیره یا اخرین مقدار زمان اجرا باقی میمونه(البته میدونم که صفر نمیشه ولی دوست دارم مکانیزمش رو بدونم)؟ :eek:
    كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
    ياصاحب الزمان(عج)

پاسخ : مقادیر ناخواسته در متغیرها

نوشته اصلی توسط moha3
    :eek:سلام بر همگی
    یه برنامه نوشتم حاوی متغیرهای ای ای پی رام فلش و معمولی که بعضی ها روی ال سی دی نمایش داده میشن
    مشکل این هست که من همه رو مقدار اولیه صفر دادم ولی مقادیر درحین اجرا و نمایش چیز دیگر؟!
    راه حل و علت چیست؟
    سوالی هم برام پیش اومد :
    مثلا ما وقتی اول برنامه متغیر ای ان پی رام رو مقدار دهی با صفر میکنیم هر بار که میکرو ریست میشه دوباره ای ای پی رام مقدار صفر میگیره یا اخرین مقدار زمان اجرا باقی میمونه(البته میدونم که صفر نمیشه ولی دوست دارم مکانیزمش رو بدونم)؟ :eek:
    سلام
    لطفا یه کدی از پروژهات یه چیزی و.. بزار>>>تا دوستان ببینن اشتباه از کجاس
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط md3848
      سلام
      لطفا یه کدی از پروژهات یه چیزی و.. بزار>>>تا دوستان ببینن اشتباه از کجاس
      فکر کنم ایراد از کد نباشه چون تو پروژه های دیگه هم به این مشکل برخوردم جالب اینکه همون کد خود به خود بعضی وقت ها درست عمل کرده!
      كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
      ياصاحب الزمان(عج)

دیدگاه

فکر کنم درست دارم بهت میگم

eeprom >>حافظه دائم هستش و اطلاعاتش از بین نمیره وقتی برق بره(منبع تغزیه از میکرو جدا بشه)>>>> ولی اگه میکرو رو ریست کنی>>>مقدارش از بین میره...

فکر نکنم ایراد از کد باشه چون تو پروژه های دیگه هم به این مشکل برخوردم جالب اینکه همون کد خود به خود بعضی وقت ها درست عمل کرده!
        اینم مشکل از کدویژن باید باشه>>>برا خودم چند بار تاحالا این مشکل...>>>>یه پروژه جدید ایجاد کن و کد های پروژت رو توش قرار بده وبعد کامپایل کن و....

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
        1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
        2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

سلام

متغیر های eeprom همیشه آخرین مقدار را نگه داری می کنند حتی اگر میکرو ریست بشه.

متغیر های flash فقط با پروگرام دوباره برنامه تغییر میکنند و از طریق برنامه قابل تغییر نیستند

متغیر های ram یعنی همون معمولی ها با هر بار ریست میکرو مقدار اولیه خود را به خود می گیرند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X