ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: نور led

2008/08/28
    1,088
    3

نور led

سلام.
    من يه led نيم وات با مکسيمم 150 ميلي آمپر دارم. حالا اگر منبع تغذيه من 60 ميلي آمپر باشه نور led به اندازه 0.2 وات مي شه؟ و اگه 150 ميلي آمپر بدم ميشه 0.5 وات مي شه درسته؟
    2014/06/03
    808
    38

پاسخ : نور led

فک نکنم اینطوری باشه.چون معمولا اگه منبع تغذیه شما 60 میلی آمپر باشه.معنیش اینه که اون منبع میتونه 60 میلی آمپر بده بدون افت ولتاژ.حالا اگه ازش جریان بیشتری از منبع بکشید احتمالا به شما میده ولی ولتاژش افت می کنه و منبع داغ میشه.پس طولانی مدت نمی شه از استفاده کنید و اینکه چه توانی به ال ای دی شما میده باید اندازه بگیرید.البته اینا نظر منه.دوستان هم باید نظرشون رو اعلام کنن.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط feshwari
    سلام.
    من يه led نيم وات با مکسيمم 150 ميلي آمپر دارم. حالا اگر منبع تغذيه من 60 ميلي آمپر باشه نور led به اندازه 0.2 وات مي شه؟ و اگه 150 ميلي آمپر بدم ميشه 0.5 وات مي شه درسته؟
    رابطه ي ولتاژ و جريان با توان مستقيم هست،
    ولي نور اليدي ها با توان کلي مصرفي رابطه خطي ندارد.
    ضمنن ميزان تشخيص چشم ما از نور اليدي با ميزان واقعي نور اون بر حسب لومن هم رابطه خطي نداره oo:
    2008/08/28
    1,088
    3

منظورتون رو درست متوجه نشدم.ميشه مطلب رو باز کنيد؟
    2014/06/03
    808
    38

رابطه ی P=V*Iیه رابطه کلیه.مثلا واسه خازن و سلف هم استفاده می شه.اما در مورد مقاومت که رابطه ی ولتاژ-جریانش به صورت خطی هست دوتا رابطه ی معادل با این هم داریم
    P=V^2/R
    P=R*I^2
    پس در مورد ال ای دی هم اگه ولتاژ در جریان ضرب بشه همون توان حاصل میشه.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2008/08/28
    1,088
    3

يه سوالي برام پيش اومده. که درايو اين لامپ هاي کم مصرف که روشون نوشته خروجي 85 ميلي امپر و بعضي ها نوشته 155 ميلي آمپر ايا مي شه آمپر اونا رو به دلخواه تغيير داد؟
    2011/03/24
    Tehran
    518
    38

کار که نشد نداره حتما باید بشه . این سوال رو بهتره تو تایپیک تعمیر لامپ های کم مصرف بپرسی . ولی اگه میخوای نورشون رو بیشتر کنی بگم بهت که نورشون به میزان جیوه داخل حباب لامپ بستگی داره و نه جریان.
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)