اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خراب شدن عجیب ولت متر مولتی متر dt832

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خراب شدن عجیب ولت متر مولتی متر dt832

سلام من یه مولتل متر dt832 دارم که روز های اول خوب کار میکرد اما امروز یه دفعه یه مشکل عجیب داره. :sad:

اهم مترش کار میکنه ، تست بوق ، hfe ، کار میکنه ولی ولت متر dc و ac عدد واقعی رو نشون نمیده. وثلا 220 ولت رو 7 ولت نشون میده. :cry2:

آیسی به کار رفته توش 7106 هست. قطعات هم smd هستند. چند تا عکس.

هیچ کدون از قطعه ها از نظر ظاهری خراب نشدن من فکر کنم آیسیش یه مرگیش شده

اضافه شده در تاریخ :
    کسی نیس؟
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : خراب شدن عجیب ولت متر مولتی متر dt832

سلام
    من سیم کشی ساختمان انجام می دم داشتم با اهم مترdt832 کار میکردم از دستم افتاد از اون روز به بعد باید صفحه نمایشش رو فشار بدم تا ببینم چیکار باید بکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost نمایش پست ها
      سلام من یه مولتل متر dt832 دارم که روز های اول خوب کار میکرد اما امروز یه دفعه یه مشکل عجیب داره. :sad:

اهم مترش کار میکنه ، تست بوق ، hfe ، کار میکنه ولی ولت متر dc و ac عدد واقعی رو نشون نمیده. وثلا 220 ولت رو 7 ولت نشون میده. :cry2:

آیسی به کار رفته توش 7106 هست. قطعات هم smd هستند. چند تا عکس.

اضافه شده در تاریخ :
      کسی نیس؟
      سلام این مولتی متر یکی از بی کیفیت ترین مولتی متر های
      هست که تا حالا دیدم برای من حدود یک روز کار کرد و خراب
      شد اتصالات لحیم شده رو هم بررسی کن
      قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

باسلام بنده هم از مولتی متر dt832 استفاده میکنم مدتی هست که هم ارقام جریان و درست نشان نمیدهد و هم بوق ممتد میزند.من هیچ اطلاعاتی در مورد قطعاتی نمیدانم.لطفا راهنمایی بفرمائید.

دیدگاه

سلام ببخشید من یکی دارم این مدل r29 سوخته میشه عکس از مقاومتش بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost نمایش پست ها

کسی نیس؟
            کلید سلکتور مولتی متر احتمالا کثیف شده.قسمت جلوی برد کلید رو در بیارید و پایه های اتصال روی کلید چرخشی و لایه های مسی روی برد و تمیز کنید احتمال زیاد مشکلتون حل میشه.
            البته قبلش از سلامت باتری و سیم رابط و سوکت اتصال سیم رابط مطمئن بشید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Pesare_rosi90 نمایش پست ها
            باسلام بنده هم از مولتی متر dt832 استفاده میکنم مدتی هست که هم ارقام جریان و درست نشان نمیدهد و هم بوق ممتد میزند.من هیچ اطلاعاتی در مورد قطعاتی نمیدانم.لطفا راهنمایی بفرمائید.
            شما مولتی متر رو یبار به ارامی و با دقت سرویس کن امیدوارم مشکلت حل بشه.قبلش قسمتهای ی مثه کابل و سوکت و باتری رو بررسی کن.

این نکاتی که میگم تجربه کردم.منم مولتی متر بدرد نخور دارم هر چند ماه سرویسش میکنم خوب میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoudsafikhani نمایش پست ها
              سلام ببخشید من یکی دارم این مدل r29 سوخته میشه عکس از مقاومتش بدین
              سلام و درود،روز به خیر.
              مقدار مقاومت R29 طبق شماتیک، 1.2 مگا اهم میباشد.
              موفق و پیروز باشید.
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

همیشه ولتمتر ها و آمپر متر های دیجیتال که مولتی متر هم جزو اوناست یه پتانسیموتر کالیبراسیون دارن..به احتمال زیاد از اون باشه...اگه با تنظیم اون تغییراتی ایجاد شد برای تنظیم دقیق از یه مولتی متر دیگه استفاده کن...به این صورت که هم اینو به برق شهری وصل کن برای نمایش ولتاز و هم مولتی متر سالم رو..این پتانسیومتر رو جوری تنظیم کن که دو تا مولتی متر هم همزمان یه ولتاژو نشون بدن

دیدگاه

سلام دوستان.یکماهه سایتهارامیگردم دنبال نقشه ومداریاعکسی ازهمه قسمتای مولتی مترهایوکی انالوگ ۳۰۰۷ولی هیچ کجاگیرنیاوردم.اگه دوستان کسی داره کمک کنه دعاگویتان هستم.سپاس

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aza0 نمایش پست ها
                    سلام دوستان.یکماهه سایتهارامیگردم دنبال نقشه ومداریاعکسی ازهمه قسمتای مولتی مترهایوکی انالوگ ۳۰۰۷ولی هیچ کجاگیرنیاوردم.اگه دوستان کسی داره کمک کنه دعاگویتان هستم.سپاس

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk
                    سلام و درود،
                    این هم شماتیک مولتی متر مورد نظر:

https://elektrotanya.com/PREVIEWS/38..._sch.pdf_1.png

https://elektrotanya.com/hioki_3007e.../download.html
                    موفق و پیروز باشید.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام، مولتی متر dt860d دارم که مقاومت شماره 25 اون سوخته و شماتیکش رو گیر نیاوردم. مشکلی که پیش اومده اینه که اندازه ولتاژ رو درست نشون نمیده. راهنمایی لطفا.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohsen1319 نمایش پست ها
                        سلام، مولتی متر dt860d دارم که مقاومت شماره 25 اون سوخته و شماتیکش رو گیر نیاوردم. مشکلی که پیش اومده اینه که اندازه ولتاژ رو درست نشون نمیده. راهنمایی لطفا.
                        مقاومت ۹۰ کیلو اهمه ...

سلام به همه دوستان ؛ امیدوارم توی این اوضاع اقتصادی حالتون خوب باشه! یکی از ارزونترین مولتی مترهای دیجیتال بازار مدل DT700 یا مشابهش هست که نسبت به مولتی مترهای گرونتر ، قطعات کمتری داره و قابل تعمیرتر هم هست به صورتیکه خیلی کم پیش میاد که چیپ اصلی آسیب دیده باشه ؛ توی این بخش نکات تعمیر این مولتی متر رو بیان می‌کنم... 1-یکی از عمده ترین دلایل سوختن این مولتی مترها وصل کردن خروجی در حالت بیزر یا جریان به ولتاژه! که توی این حالت مقاومتهای کم اهم در ورودی آسیب میبینن و مولتی متر غیر قابل استفاده میشه ؛ مقاومتهایی که معمولا آسیب میبینن ایناس...یک اهم ، ده اهم ، 75 اهم ، صد اهم ، 900 اهم ، 1.5 کیلو و 9 کیلو اهم 2- در مواردی هم به دلیل گذر زمان و استفاده ی بیش از حد از مولتی متر ، کنتاکتهای مسی سلکتور، ساییده شده و براده های مس باعث ایجاد اتصالی توی فیبر سلکتور میشن و مولتی متر درست عمل نمیکنه یا حتی خاموش نمیشه که برای رفع این مشکل باید فیبرمسی سلکتور از براده ، کاملاً تمیز بشه. 3-مورد سوم هم کج شدن کنتاکتها و عدم برقراری اتصالها ، توی سلکتوره که برای رفعش باید کنتاکتها رو باز کرده و کمی زاویه شون رو تند تر کنیم و جا بزنیم. 4- مورد چهارم هم که کم پیش میاد کثیف شدن یا اکسید شدن مسهای سلکتوره که قاعدتا باید رفع بشه 5- احتمال آخری هم که وجود داره و دستگاه رو غیر قابل تعمیر میکنه عیب کردن چیپ اصلیه که برای خودم توی اشتباه وصل کردن مولتی متر به 1000 ولت پیش اومد و جای دیگه ندیدم. برای مشخص کردن مقاومتهای سوخته ، چند تا عکس براتون میذارم تا اگه مقدارها مشخص نبود بتونید از اونا استفاده کنید ؛ ضمن اینکه بهتره به جای مقاومتهای معمولی از همون مقاومتهای SMD با خطای یک درصد استفاده کنید ( کاری که من نکردم) (برای دیدن عکس با کیفت روی اون کلیک کنید.) برای خوندن مقدارهای SMD میتونید به این سایت یا این یکی سایت مراجعه کنید... جدول اندازه های مقاومت SMD هم اینه ... اینم جدول واتشون ... در صورتیکه بعد از تعمیر مولتی متر و مقایسه ی اون با یه مولتی متر کالیبره ، در اندازه گیری ولتاژ خطایی مشاهده کردید میتونید با چرخوندن پتانسیومتر روی بورد ، مولتی متر رو کالیبره کنید. ضمیمه 8 مرداد 98 در ادامه چند تا عکس هم از مدلهای DT838 ، DT830 و DT832 میذارم .... موفق باشین . تمام نظرات رو مطالعه بفرمایید. ضمیمه 16 فروردین 1400: بعضی از مدلهای مشابه توی تصاویر بالا نیست عکس پایین رو جناب آقای جواد محمدی زحمت کشیدن از طرح مولتی متر خودشون گرفتن و از طریق تلگرام برای بنده ارسال کردن که برای شما به اشتراک میذارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X