اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایشگر های عجیب با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایشگر های عجیب با avr

با سلام
    شاید در اینترنت دیده باشید که یک نمایشگر با 7 الی 8 عدد led و یک میکرو pic یک و با چرخش در هوا نوشته نمایان می شود میخواستم ببینم آیا کسی اصول این نوع نوشتار و نحوه برنامه ریزی آن خصوصا برای میکرو avr میتونه برا ی دوستان شرح بده ؟ ویکی هم اگر منبع یا لینکی برای این پروژه با میکروavr دارین لطف کنین ممنون میشم :smile:
    آنكه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت كاش تنها كسش در تنها ترين تنهايش تنهاي تنهايش نهد!

پاسخ : نمایشگر های عجیب با avr

سلام من یه کتاب خریدم از نمایشگاه به نام 10 پروژه با avr که تو پروژه 6 اون، طرز کار تابلوهای روانو توضیح داده و یه مقاله هم راجع به تابلوهای LED چرخان گذاشته که خیلی جالبه حتما توصیه می کنم کتابو بخرید که حقا خیلی عالیه
    البته نمی دونم چرا تو بازار نیست نویسندش مهندس کاظم لو و مهندس حسینیه انتشارات آفرنگ هم هستش
    انگشت مكن رنجه به در كوفتن كس تا كس نكند رنجه به در كوفتنت مشت

دیدگاه

سلام

با اسم Propeller clock تواینترنت اطلاعات زیادی میشه براش پیدا کرد که برای PIC شاید اولین بار در لینک زیر مطرح شده:

http://www.bobblick.com/techref/projects/propclock/propclock.html

و مشابه اون برای AVR

http://www.luberth.com/help/propeller_clocks_backups/sylvain_bissonnette/clock.html

طرز کار اون رو بسادگی از روی تصاویر و متن نوشته شده می تونید بفهمید :bye

دیدگاه

خیلی ساده است.

اساس کار مدار:
        اساس کار اسن نوع تابلو روان ها بر خطای دید انسان است. اگر تا به حال به یک منبع قوی نور نگاه کرده باشید می بینید که تا چند لحظه اثر نور منبع روی چشم شما باقی می ماند. این حالت در مورد LED هم صادق است.

الگوریتم برنامه :
        زمانی که ستون LED ها با سرعت زیاد به چرخش در می آید ، یک سنسور مادون قرمز نقطه ای خاص در حرکت ستون LED ها تحریک می شود و هنگامی که به این نقطه می رسد با delay خاصی (که مدت آن بسته به سرعت موتور است) شروع به ست کردن LED ها از یک آرایه می کند. پس از آن که آیتم های آرایه تمام شد ، برنامه دوباره منتظر تحریک سنسور مادون قرمر می ماند.

من خودم ساختم. اینجاست :

http://mostafahk.blogspot.com/2008/04/blog-post_24.html
        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

اساس کار خیلی سادست و به قول شما به اثر ماندگاری نور بر چشم انسان مربوط میشه. نکته اینجاست که در یک تابلوی رو.ان در هر لحظه فقط یک ستون روشنه . پس مساله حله . اگر این ستون روشن به صورت مکانیکی شیفت پیدا کنه تابلو کامل میشه. در یک تابلوی چرخان در واقع ستون LED در حال حرکته و فقط کافیه در هر لحظه بدانیم ستون در چه مکانیه تا اطالعات لازم رو براش ارسال کنیم . به همین سادگی . پس دیگه نرید پشت در مغازه هایی که تابلو چرخان دارند که روش نوشته فروشی نیست با حسرت زل بزنید

دیدگاه

بله :nice:
            به قول این دوستمون دیگه برای این تابلو ها، خودتونو تو پاساژها تابلو نکنید. :mrgreen:

دیدگاه

سلام
              عجب اسم عجیبی این تابیک داره من گفتم شاید نمایشگر با شاخ و دم ویا 60 اینچ پلاسما باشه
              انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
              [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
              http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                خیلی ساده است.

اساس کار مدار:
                اساس کار اسن نوع تابلو روان ها بر خطای دید انسان است. اگر تا به حال به یک منبع قوی نور نگاه کرده باشید می بینید که تا چند لحظه اثر نور منبع روی چشم شما باقی می ماند. این حالت در مورد LED هم صادق است.

الگوریتم برنامه :
                زمانی که ستون LED ها با سرعت زیاد به چرخش در می آید ، یک سنسور مادون قرمز نقطه ای خاص در حرکت ستون LED ها تحریک می شود و هنگامی که به این نقطه می رسد با delay خاصی (که مدت آن بسته به سرعت موتور است) شروع به ست کردن LED ها از یک آرایه می کند. پس از آن که آیتم های آرایه تمام شد ، برنامه دوباره منتظر تحریک سنسور مادون قرمر می ماند.

من خودم ساختم. اینجاست :

http://mostafahk.blogspot.com/2008/04/blog-post_24.html
                سلام.

به طور معمول باید سرعت چرخش این مدار چند دور در ثانیه باشه؟
                یا چند دور در دقیقه؟

www.icesi.ir

دیدگاه

به طور نرمال سرعت چرخش باید لااقل 35 دور در ثانیه باشد

دیدگاه

جوونیامون این پروژه رو برای پروژه ساخت ساختیم

یادش بخیر :rolleyes:

یه بارم واسه ی یکی از مسئولین سایت فرستادم تا پلودش بکنه ولی ایشون گفتن حتما باید فایل وردش باشه و پلودش نکردن

بهرحال من براتون پلود می کنم.

لینک: http://rapidshare.de/files/39461560/My_project.zip.html

ببخشید اگه برنامه نویسیش زیاد حرفه ای نیست. اون وقتا جوونیامون بود و جاهل بودیم :mrgreen:
                    ِِDie for Life, Not Live to Die
                    Freedom Fighter
                    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

با سلام و با تشکر از همه دوستان که زحمت کشیدن و مطالبی جالب ارسال کردند ولی خواهشا ً اگر لینکی که پروژه کامل با avr دارین لطف کنین :applause:
                      راستی لینک مربوط به دوستمون chia را من نتونستم دانلود کنم :cry2:
                      آنكه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت كاش تنها كسش در تنها ترين تنهايش تنهاي تنهايش نهد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط joop
                        راستی لینک مربوط به دوستمون chia را من نتونستم دانلود کنم :cry2:
                        لینک مشکلی نداره

سرتفیکیت رو قبول کنید و عبارت گرافیکی رو در کادر مربوطه وارد کنید تا مجوز دانلود برای شما صادر بشه
                        ِِDie for Life, Not Live to Die
                        Freedom Fighter
                        " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام ، آقای یارمحمدی هم قبلا این پروژه رو تو سایت گذاشتن :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=15049.0
                          حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

سلام.

به طور معمول باید سرعت چرخش این مدار چند دور در ثانیه باشه؟
                            یا چند دور در دقیقه؟

[/quote]

نوشته اصلی توسط foadft
                            به طور نرمال سرعت چرخش باید لااقل 35 دور در ثانیه باشد
                            بابا جان مگه سانتی فیوژه که 35 دور در ثانیه بزنه.
                            برای من به زور 12 دور در ثانیه می زنه.

دیدگاه

با تشکر از دوستمون 1nafar ولی هیچ چیز بدرد بخوری تو سایتی که معرفی کردین نیست چون همه شو میفروشه :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X