اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب اتوماتیک بین دو منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب اتوماتیک بین دو منبع تغذیه

سلام دوستان
    من دو منبع تغذیه 23 و 24 ولت دارم که می خوام زمانی که 24 تو مدار باشه از 23 جریان کشیده نشود ساده ترین کار استفاده از دوتا دیود شاتکی که کاتد مشترک بسته و ولتاژها رو به آندها بدیم
    سوال من اینجاست چه دیود شاتکی باید انتخاب کنم که بتواند این ولتاژ با جریان 5 امپر از خودش عبور دهد چون هر چقدر ولتاژ ماکزیمم دیود شاتکی بالاتر انتخاب کنم افت ولتاژ دو سر دیود زیاد میشه که اصلا مناسب نیست در نتیجه نمیتونم دیود شاتکی 100 ولت انتخاب کنم که خیالم راحت باشه چون افتش میشه نزدیک 1 ولت ، پس دیودی مناسب که ماکزیمم جریانش 10 امپر باشه ولی ولتاژشو نمیدونم می خوام ببینم ماکزیمم ولتاژی که باید از خودش رد کنه تا دیود اصطلاحا نشکنه چقدر باشه ممنون.
    یه سوال دیگه اگر نخوام از دیود استفاده کنم مدار زیر از نظر عملی درست کار میکنه به طوری که مدار نباید اصلا لحظه ای خاموش شود در صورت قطع 24 ولت ممنون

پاسخ : انتخاب اتوماتیک بین دو منبع تغذیه

دوستان لطفا کمک کنید عجله ای ممنون
    مدار بالا یه اشکال داره چون در زمانی که ماسفت خاموش درین به سورس وصل و ولتاژ خروجی ماسفت روشن توی ورودی ماسفت خاموش دیده میشه که مطلوب نیست . میدونم با دیود درست میشه ولی نمی خوام از دیود استفاده کنم به خاطر 0.5 ولت افتش که در 5 امپر 2.5 وات اتلاف میده که اصلا جالب نیست ممنون میشم کمک کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X