اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تایپ اعداد چندرقمی با صفحه کلید ماتریسی و میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تایپ اعداد چندرقمی با صفحه کلید ماتریسی و میکروکنترلر

سلام دوستان
    من صفحه کلید ماتریسی رو به میکرو وصل کردم و متناظر با هر کلید,عدد یا حروف دلخواه رو توی ارایه ایی ذخیره کردم و با فشردن هر کلید اونو توی lcd 20*4 نمایش دادم.اما من در حال ساخت دستگاهی هستم که کاربر باید بتونه مقدار دما رو به میکرو بده یا بعبارتی باید بتونه اعداد چند رقمی رو با میکرو تایپ کنه.راه های مختلفی رو امتحان کردم و تا جایی که تونستم تلاش کردم اما نتیجه نداشت.از اساتید محترم خواهشمندم منو راهنمایی کنن چون واقعا احتیاج دارم.مرسی
    علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .

پاسخ : تایپ اعداد چندرقمی با صفحه کلید ماتریسی و میکروکنترلر

کاربر باید بتونه مقدار دما رو به میکرو بده یا بعبارتی باید بتونه اعداد چند رقمی رو با میکرو تایپ کنه
    سلام دوست من
    لینک زیر رو ببین>>بیبین کدومش به دردت میخوره

در ضمن یکم بیشتر توضیح میدی؟؟؟لطفا(راسش من متوجه مشکلتون نشدم.)
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
      ببینید توی پروژه ی من دماهای مختلفی کاربرد دارند و من نیاز به تایپ اونا دارم.یا اصلا اینجوری بگم توی ماشین حساب چجوری اعداد چندرقمی رو تایپ میکنن؟مثلا میخواهیم عدد 125 رو بر 5 تقسیم کنیم.ابتدا باید عدد 125 رو باید به ماشین حساب بدیم،حالا سوالم اینه که چجوری باید این کارو کرد که وقتی اعداد 1 وبعد 2 وبعد 5 رو میزنیم میکرو ارزش مکانی اعداد (یکان دهگان صدگان )رو متوجه بشه و بفهمه این عدد 125 است؟
      علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .

دیدگاه

این eca هم ما رو ... کرد.......همش خرابه..............

تو پروژه هایی که برات لینکش رو گزاشتم(شرمنده داش مث این که یادم رفت لینک رو بزارم>>>همیشه همین طور میشه) اگه بری نگاه کنی جوابت رو پپیدا میکنی...

http://dmf313.ir/category/electronics/avr-projects/keypad-avr-projects/

اینم پروژه مد نظر تو که باید کداش رو بررسی کنی

http://dmf313.ir/%D9%82%D9%81%D9%84-%D8%B1%D9%85%D8%B2-%DB%B4-%D8%B1%D9%82%D9%85%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7-avr/

ولی در زیر مختصرا بازم میگم

رقم اول رو دریافت میکنیم>>>در A ذخیره میکنیم و N++ و رقم دوم رادریافت و در B ذخیره میکنیم و N++ و رقم سوم رو دریافت میکنیم و N++ و...

به وسیله N میفهمیم که چند رقم وارد شده است
        اعداد وارد شده هم در A-B-C-.... قرار میگیرنده

حالا با یه × و / و + و - ساده عدد وارد شده رو محاسبه میکنیم.(AA=عدد نهایی)>>>(در زیر من فرض گردم عدد وارد شده 4 رقمی هستش)

AA=1000*A+100*B+10*C+D
        اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
        1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
        2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sm2
          سلام دوستان
          من صفحه کلید ماتریسی رو به میکرو وصل کردم و متناظر با هر کلید,عدد یا حروف دلخواه رو توی ارایه ایی ذخیره کردم و با فشردن هر کلید اونو توی lcd 20*4 نمایش دادم.اما من در حال ساخت دستگاهی هستم که کاربر باید بتونه مقدار دما رو به میکرو بده یا بعبارتی باید بتونه اعداد چند رقمی رو با میکرو تایپ کنه.راه های مختلفی رو امتحان کردم و تا جایی که تونستم تلاش کردم اما نتیجه نداشت.از اساتید محترم خواهشمندم منو راهنمایی کنن چون واقعا احتیاج دارم.مرسی
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...6738#msg586738
          انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

یه فور برعکس بذار و با جمع کردن هر رقم * 10 به توان i
            مثلا
            125= 1 ضربدر 10 به توان صفر + 2 ضربدر 10 به توان 1 + 5 ضربدر 10 به توان دو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X