اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسنابر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسنابر

سلام دوستان من میخام یه منبع تغذیه با اسنابر فعال بسازم....میشه راهنماییم کنین که اسنابر چه جور مداریه و واسه چی تو مدار منبع تغذیه قرارا میگیره؟؟؟

پاسخ : اسنابر

نوشته اصلی توسط jamshidbeik
    سلام دوستان من میخام یه منبع تغذیه با اسنابر فعال بسازم....میشه راهنماییم کنین که اسنابر چه جور مداریه و واسه چی تو مدار منبع تغذیه قرارا میگیره؟؟؟
    سلام
    کلا منبع تغذیه سوئیچینگ یک بحثی است و اسنابر فعال یک بحث مفصل تر که شما باید با هر دو اشنایی داشته باشید.
    اسنابر برای گرفتن انرژی ناشی از عمل سوئیچینگ به کار میره و ساده ترین اسنابر اسنابر RC هست که با یک مقاومت و یک خازن نویز ها و اعوجاج های مزاحم را به صورت گرما تلف می کند و آنرا از بین می برد اما اسنابر فعال این انرژی ها را به نوعی به منبع اولیه بر می گرداند و تلفات را کمتر می کند.
    تاپیک آموزش سوئیچینگ رو حتما بخون.( در امضای من هست )
    و بعد کتاب سوئیچینگ ادیب ابریشمی فر هم مطالب خوبی در این زمینه داره.

sigpic

دیدگاه

یعنی مدار اسنابر برای کاهش تلافات ترانزیستور سوئیچ هستش....درست متوجه شدم؟؟؟؟؟؟ :redface: :redface: :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jamshidbeik
        یعنی مدار اسنابر برای کاهش تلافات ترانزیستور سوئیچ هستش....درست متوجه شدم؟؟؟؟؟؟ :redface: :redface: :redface:
        اسنابر با اتلاف داریم و بی اتلاف
        با اتلاف : فقط برای محافظت از سوئیچ هست.
        بی اتلاف : برای محافظت از سوئیچ و بازگرداندن بخشی از انرژی => کاهش تلفات هم خواهیم داشت.

sigpic

دیدگاه

یک دنیا ممنونم دوست عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X