اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رروشن شدن ال ای دی ها به صورت تصادفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رروشن شدن ال ای دی ها به صورت تصادفی

سلام
    دوستان من
    یک برنامه ی ساده نوشته ام میخواهم ال ای دیها به صورت تصادفی روشن بشه ولی نمیشه
    یادمه میخواستم یه بار این کار رو روی سون سگمنت انجام بدم اونجا هم فقط همیشه دوتا عدد نشون میداد
    نمیشه یک نگاه بندازید
    فایل پروتیوس و بسکام موجود می باشد :NO:
    http://my-zoo.persiangig.com/bargh/help/arsal.rar/download
    سپاس
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

پاسخ : رروشن شدن ال ای دی ها به صورت تصادفی

اون waitms رو یکم زیاد کن

10میلی رو که توی واقعیت عمرا بتونی درک کنی
    چشم انسان تقریبا 35میلی به بالا رو درک میکنه وتشخیص میده

دیدگاه

بازم فرقی نمی کنه بازم همون حالت تکراری تکرار میشه
      خواستم بدونم توی برنامه مشکلی وجود داره یا نه ؟
      آیا دستور دیگه ای غیر این نیست که عدد تصادفی به ما بده
      I = Rnd(8)
      مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

میشه 3 تا کار کرد.
        1. یک کلید بزارید اول برنامه. با زدن اون تایمر رو روشن کنید. دوباره اون کلید زده بشه، عدد انتخابی کاملا تصادفی خواهد بود. عیبش اینه که کلید میخواد برای شروع کار.
        2. برید و از فرمول هایی که برای تولید عدد تصادفی استفاده میشه، کمک بگیرید. تو اینترنت سرچ بزنید هست. تو این سایت هم من دیدم.
        3. یک پایه رو به صورت ADC فهال کنید و رهاش کنید. ولتاژی که بر اثر نویز ممکنه روش بیفته تصادفی هستش. ازش استفاده کنید.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

برنامه مشکلی نداره ولی یه چیزی رو رعایت نکردین
          شما که نیاز به 8حالت دارید باید از I=Rand(7) استفاده کنید (0-1-2-3-4-5-6-7)

فک کنم با خوندن مقدار تایمر بتونیم به هدف برسیم

ولی یه مشکلی وجود داره که راه حلش رو میگم

چون تایمر توی کمترین حالی بصورت 8 بیتی هست پس باید تایمر رو کانفیگ کنیم و همون اول برنامه استارت کنیم
          بعد هر وقت که مقدار تایمر رو میخونیم یه عدد بین 0 تا 255 به ما میده در حالی که نیاز به 8حالت داریم
          پس هر وقت که تایمر رو خوندیم باید تقسیم بر 32 کنیم که این 0تا 255 به 0تا 8 تیدیل بشه
          بعد هم که از لوک پ استفاده میکنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
            میشه 3 تا کار کرد.
            1. یک کلید بزارید اول برنامه. با زدن اون تایمر رو روشن کنید. دوباره اون کلید زده بشه، عدد انتخابی کاملا تصادفی خواهد بود. عیبش اینه که کلید میخواد برای شروع کار.
            2. برید و از فرمول هایی که برای تولید عدد تصادفی استفاده میشه، کمک بگیرید. تو اینترنت سرچ بزنید هست. تو این سایت هم من دیدم.
            3. یک پایه رو به صورت ADC فهال کنید و رهاش کنید. ولتاژی که بر اثر نویز ممکنه روش بیفته تصادفی هستش. ازش استفاده کنید.
            کلید داشته باشه بعد از زدن کلید یه حالت منظمی تکرار میشه .
            سرچ کردم همون دستور خودم اومد بازم سرچ می کنم
            این قضیه نویز هم جالب نیست معلوم نیست که چه زمانی نویز بیاد چه زمانی نیاد .
            سپاس
            نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
            برنامه مشکلی نداره ولی یه چیزی رو رعایت نکردین
            شما که نیاز به 8حالت دارید باید از I=Rand(7) استفاده کنید (0-1-2-3-4-5-6-7)

فک کنم با خوندن مقدار تایمر بتونیم به هدف برسیم

ولی یه مشکلی وجود داره که راه حلش رو میگم

چون تایمر توی کمترین حالی بصورت 8 بیتی هست پس باید تایمر رو کانفیگ کنیم و همون اول برنامه استارت کنیم
            بعد هر وقت که مقدار تایمر رو میخونیم یه عدد بین 0 تا 255 به ما میده در حالی که نیاز به 8حالت داریم
            پس هر وقت که تایمر رو خوندیم باید تقسیم بر 32 کنیم که این 0تا 255 به 0تا 8 تیدیل بشه
            بعد هم که از لوک پ استفاده میکنیم
            قبلا از هفت هم استفاده کرده ام ولی فرقی نمی کنه یه بار هم روی سون سگمنت شبیه سازی کردم ولی فقط دوتا عدد رو همیشه تصادفی نشون میداد انگار بقیه وجود نداشتند .
            حالت استفاده از تایمر یه جورایی منظم میشه ؟
            یه بار دیگه روی سون سگمنت برنامه رو می نویسم چون روی سون سگمنت مقدار عدد نمایش داده میشه بهتر میشه تشخیص داد که برنامه درسته یا نه .
            سپاس

دیدگاه

کلید داشته باشه بعد از زدن کلید یه حالت منظمی تکرار میشه
              بار اول که کلید زده میشه تایمر شروع میکنه به کار کردن. اما دفعه دوم که زده بشه دیگه اتفاقی یک مقداری از تایمر خونده میشه. چون احتمالش کمه که شما بتونید دو بار و ب فواصل زمانی یکسان کلید رو فشار بدید.
              ---------
              .
              .
              ...........

دیدگاه

سلام بچه ها مشکل حل شد
                راستش روی ال سی دی تماشا کردم دیدم متاسفانه 7 تا عدد به صورت تکراری فقط تکرار میشه مثلا پشت سر هم اعداد 16753420 تکرار میشد واسه همین هم روی دات ماتریس یک جور نشون میداد
                بعدش اومدم رنج رو زیاد کردم مثلا کردم بیست تا عدد . این بار نیز روی ال سی دی دقت کردم این بار متوجه شدم اعداد تصادفی تکرار نمیشند و یک روند تکراری نیستند . حتی گاهی مواقع دیدم مثلا عدد 10 رو که نشون میده بازهم پشت سرش عدد 10 رو نشون داد .
                در نتیجه رنج اعداد رو کردم تا 79 و عدد رو تقسیم بر ده کردم . حالا دیگه خیلی بهتر شده روی دات ماتریس .
                سپاس از دوستان بابت اینکه ما رو همراهی کردند توی عمل هم مشاهده کردم قشنگ شده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X