ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2014/06/18
    675
    60

منبع تغذيه مناسب براي تغذيه بخور آب سرد

خب بعضي از دوستان شکايت کرده بودند که در تايپک بخور سرد همش از منبع تغذيش حرف مي زنيم. من اين تايپک رو زدم که هر کس براي تغذيه اين مدارات مشکل داشت اينجا سوالشو مطرح کنه تا دوستان ديگه بتونن راحت کارشون رو انجام بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط ناصر منتظري
    سلام دوستان لطفا در مورد منبع تغذيه در اين تاپيک بحث نکنيد چون قسمت منبع تغذيه در سايت فعال هست.

خب در ادامه مي خواستم جواب سوالات آقاي ircaspianhero روبدم

شما ميتونيد با يه پاور يه منبع تغذيه متغير 60 ولتي 5 آمپر درس کنيد که در لينکي که گفته بودم مثل اينکه توضيحات يکم مبهم بود و خودم هم نفهميدم چي گفت حالا اين مدار رو نگاه کنيد.

همون طور که ميبينيد يه ترانس با چند تا جروجي تو مدار هست (البته در واقعيت 7 تا خروجي داره ولي توي پرتئوس بيشترينش همين بود) شما با يه کليد چند کانال (6 کاناله)
    رو به خروجي هاي مدار به جز منفي وصل ميکنيد. اون خروجي ها از 3.3 تا 55 ولت ميدن که با تنظيم کردنش متغير ميشه. بعد 4 تا ديود يکسو ساز فست 6 آمپري ميگيريد و باهاش يه پل ديود درس ميکنيد. بعد يه خازن 10 يا 100 ميکرو 63 ولتي ميگير براي کاهش ريپل. بعد مدار تمومه و استفاده ميککنيد. :biggrin:

بعضی از دوستان هم که نمیتونستند پایه منفی رو پیدا کنن اینجوری هست.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/07/10
    2,098
    82

پاسخ : منبع تغذيه مناسب براي تغذيه بخور آب سرد

ممنون دوست عزيز: ابهام زياد داره مدار+ عکس ها!!
    توي عکس دومي ميتوني ولتاژ ها را مشخص کني؟؟؟ ان ثانويه اي که نوشتي يعني چي؟؟؟ چند ولت داره؟؟؟
    ان 2 تا اوليه که مشخص کردي!! ان 2 تا چند ولت دارند؟؟؟
    من يک چيز را متوجه نشدم!! الان مي توان مثلا ان 55 ولت را متغير کرد؟؟؟ 54و53 و........
    مثلا يک سلکتور 7 حالته دارم:
    حالت 1: 1 ولت
    حالت 2: 3.3 ولت
    حلت3: 5 ولت
    حالت4: 12 ولت
    حالت 5: 55 ولت
    ايا به اين صورت در مي ايد!!؟؟؟
    من ميخوام طوري باشه که مثلا ولتاژ را از 55 ولت: تنظيم کرد روي .....و 51 و 52 ولت!!! يک جور هايي خيلي دقيق باشه؟؟؟ مثل ولوم!!!
    ايا به اين صورت ميشه تنظيم کرد؟؟؟

سپاس
    2014/06/18
    675
    60

نقل قول نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    ممنون دوست عزيز: ابهام زياد داره مدار+ عکس ها!!
    توي عکس دومي ميتوني ولتاژ ها را مشخص کني؟؟؟ ان ثانويه اي که نوشتي يعني چي؟؟؟ چند ولت داره؟؟؟
    ان 2 تا اوليه که مشخص کردي!! ان 2 تا چند ولت دارند؟؟؟
    من يک چيز را متوجه نشدم!! الان مي توان مثلا ان 55 ولت را متغير کرد؟؟؟ 54و53 و........
    مثلا يک سلکتور 7 حالته دارم:
    حالت 1: 1 ولت
    حالت 2: 3.3 ولت
    حلت3: 5 ولت
    حالت4: 12 ولت
    حالت 5: 55 ولت
    ايا به اين صورت در مي ايد!!؟؟؟
    من ميخوام طوري باشه که مثلا ولتاژ را از 55 ولت: تنظيم کرد روي .....و 51 و 52 ولت!!! يک جور هايي خيلي دقيق باشه؟؟؟ مثل ولوم!!!
    ايا به اين صورت ميشه تنظيم کرد؟؟؟

سپاس
    يه خبر خوب بهت بدم که کيتي که خريدي به درد مي خوره!

مثلا اگه پايه آخر 55 ولت باشه و پايه يکي مونده به آخري فرض ميکنيم 24 ولت باشه. يعني 31 اختلاف پتانسيل. بعد پايه هاي آخري و يکي مونده به آخري رو به کيتتت وصل ميکني. براي خروجي هم از + خروجي کيتت استفاده ميکني اما براي منفي از همون منفي چک. اينجوري از 25 ولت تا 55 ولت متغير داري 1.5 آمپر. البته بايد پل ديود رو به جاي ديود معمولي از ديود فست استفاده کني.

2013/07/10
    2,098
    82

مثلا اگه پايه آخر 55 ولت باشه و پايه يکي مونده به آخري فرض ميکنيم 24 ولت باشه. يعني 31 اختلاف پتانسيل. بعد پايه هاي آخري و يکي مونده به آخري رو به کيتتت وصل ميکني. براي خروجي هم از + خروجي کيتت استفاده ميکني اما براي منفي از همون منفي چک. اينجوري از 25 ولت تا 55 ولت متغير داري 1.5 آمپر. البته بايد پل ديود رو به جاي ديود معمولي از ديود فست استفاده کني.
    ممنون دوست عزيز: من متوجه حرف تان نشدم!!! چطوري ترکيب کرديد!!! با کيت!!! اصلا منبع تغذيه سويچينگ متغير بدون درد سر وجود داره!!؟؟
    چرا از رگولاتور براي متغير کردن 55 ولت استفاده نمي کنيد!!؟؟؟
    در اخر هم عاقبت نگفتيد اين ديود فست : شماره يا مدل اش چي هست؟؟؟ مثلا 1n4007!!

سپاس
    2014/06/18
    675
    60

پاسخ : منبع تغذيه مناسب براي تغذيه بخور آب سر

ممنون دوست عزيز: من متوجه حرف تان نشدم!!! چطوري ترکيب کرديد!!! با کيت!!! اصلا منبع تغذيه سويچينگ متغير بدون درد سر وجود داره!!؟؟
    چرا از رگولاتور براي متغير کردن 55 ولت استفاده نمي کنيد!!؟؟؟
    در اخر هم عاقبت نگفتيد اين ديود فست : شماره يا مدل اش چي هست؟؟؟ مثلا 1n4007!!

سپاس

خب اينکه ميگن که lm317 تا 37 ولت مي تونه متغير کنه يعني ختلاف پتانسيل ورودي بايد تا 37 ولت باشه. خب شما فکر مي کنيند که 55 ولت رو نمي تونه، بلکه مي تونه اما نمي تونه تا 1 ولت تا 55 ولت رو متغير کنه بلکه از 25 ولت تا 55 ولت.

اين مدار رو ببند.پل ديود با ديود هاي فست درس کن (مدلشو در آخر ميگم) يه خازن 10 ميکرو 63 ولت بزار.
    خب کيتت 2 تا ورودي داره که مثل مدار وصل ميکني. و 2 تا خروجي داره که منفي و مثبت هستند. ما کاري به منفي نداريم چون از منفي پل ديود ميگيريم. اگه از منفي کيت بگيريم ولتاژ تا 31 ولت ميشه.

پایه منفی رو که میدونی ، برای 55 و 24 هم آخری و یکی مونده به آخری

خب مدل ديود هاي فست. شما به مغازه داره بگيد ديود يکسوساز فست مي خوام بهتون ميده ، مدلش هم uf4007 , uf 4001 هست که 4007 از اونيکي بهتره.

سوالاي بود در خدمتيم

2013/07/10
    2,098
    82

ممنون دوست عزيز:
    چند ابهام:
    1. اين مداري که الان شکل اش را کشيديد:براي متغير کردن ولتاژ ايا نياز به ولوم نداره؟؟؟ اين مدار جسارتا جواب ميده يا فرضا جاي کيت درست کرديد؟؟؟ ايا ميشه به جاي کيت از همين مدار استفاده کرد؟؟
    ان طوريکه من متوجه شدم بايد کيت را به جاي وصل کردن به ترانس 16 ولت دوبل : بايد به ترانس پاور وصل کنم!! درسته؟؟؟
    من الان کيت به دستم نرسيده: و ذهنيتي ارز مدار اش ندارم!!! براي همين قاتي کردم!!!
    ميگم ايا ميشه طبق گفته هايتان: از 0 تا 24 ولت را متغير کنيم با کيت!! دوباره از 24 تا 55 ولت را متغير کنيم!!! بعد 2 تا مدار را با هم سري کنيم!!!! ولتاژ هاش با هم جمع ميشه!!
    و ميشه از 0 تا 55 ولت متغير: دقيقا هما کاري که من ميخواستم با ان کيت کنم و ولتاژ 2 تا کيت را با هم سري ميخواستم کنم!! 0 تا 37 ولت بود که مي شد 74 ولت!!
    سپاس

2014/06/18
    675
    60

پاسخ : منبع تغذيه مناسب براي تغذيه بخور آب سر

ممنون دوست عزيز:
    چند ابهام:
    1. اين مداري که الان شکل اش را کشيديد:براي متغير کردن ولتاژ ايا نياز به ولوم نداره؟؟؟ اين مدار جسارتا جواب ميده يا فرضا جاي کيت درست کرديد؟؟؟ ايا ميشه به جاي کيت از همين مدار استفاده کرد؟؟
    ان طوريکه من متوجه شدم بايد کيت را به جاي وصل کردن به ترانس 16 ولت دوبل : بايد به ترانس پاور وصل کنم!! درسته؟؟؟
    من الان کيت به دستم نرسيده: و ذهنيتي ارز مدار اش ندارم!!! براي همين قاتي کردم!!!
    ميگم ايا ميشه طبق گفته هايتان: از 0 تا 24 ولت را متغير کنيم با کيت!! دوباره از 24 تا 55 ولت را متغير کنيم!!! بعد 2 تا مدار را با هم سري کنيم!!!! ولتاژ هاش با هم جمع ميشه!!
    و ميشه از 0 تا 55 ولت متغير: دقيقا هما کاري که من ميخواستم با ان کيت کنم و ولتاژ 2 تا کيت را با هم سري ميخواستم کنم!! 0 تا 37 ولت بود که مي شد 74 ولت!!
    سپاس
    نه اين مثلا کيتتونه ، مگه مي خواي مدار کيتو خودت بسازي؟ اول و آخرش کيت دستتون ميرسه! :wow:
    خب بايد طبق مدار کيت رو وصل کنيد. (اگه به پايه آول و آخر ترانس پاور وصل کني منفجر ميشه دقيقا مثل مدار)
    با اين مدار از 24 ولت تا 55 ولت مي تونيد بگيريد. (اونجوري که ميگيد 2 تا شو سري کنم يا بايد يه ترانس ديگه بگيري يا از يک ترانس استفاده کني که اگه از يه ترانس استفاده کني ، دوبل که ميشه 500 ميلي آمپر و با 2 مدار ميشه 250 ميلي آمپر که يه قطره هم باهاش نمتونی بخار کني :wow

همين مدار که بهت دادم بهترينه ، فکر نکنم براي بخور سرد به ولتاژ هاي کمتر از 25 ول و بيشتر از 60 ولت نياز داشته باشي

2013/07/10
    2,098
    82

ممنون دوست عزيز: من دقيقا متوجه نشدم: کدام قسمت ان ترانس يا چوک بزرگ بايد وارد کيت بشه:(به جاي ترانس دوبل 16 ولتي)
    گمان کنم کيت دستم برسه بهتر متوجه بشم چي به چي هست!! اخه راهنما داره!!!
    من مدار کيت نميخوام خودم طراحي کنم!! مبخوام کپي بزنم ازش!!! و 2 تاش کنم!!
    من عاقبت ولتاژ اين 8 پايه ترانس را متوجه نشدم! چند ولت هست تا!!!لطفا توضيح بده!!
    ان اوليه و ثانويه که مشخص کرديد ! چه کاربردي دارند؟؟

من مدار را فقط به خاطر پيزو نميخوام!!
    سپاس
    2014/06/18
    675
    60

ممنون دوست عزيز: من دقيقا متوجه نشدم: کدام قسمت ان ترانس يا چوک بزرگ بايد وارد کيت بشه:(به جاي ترانس دوبل 16 ولتي)
    من عاقبت ولتاژ اين 8 پايه ترانس را متوجه نشدم! چند ولت هست تا!!!لطفا توضيح بده!!

سپاس
    راستش شما طبق مدار دس کنيد چون با نوشته نميشه چيزي رو انتقال داد. پايه اول و آخر ترانس که به پل ديود مي خوره. بعد کيتت 2 تا ورودي برق داريه يکيش ميشه | پل ديود و دوميش ميشه پايه يکي مونده به آخري چک. خروجي هم مثبت کيت و منفي پل ديود. شما قطعات رو بگيري دستت مياد.

حالا مدار کيت رو چه کپي بزني چه طراحي کني خروجيت با ترانس 1 آمپر بيشتر از 250 ميلي آمپر نمي شه.

پين ها هم فکر کنم اينجوري باشه منفي - 3.3 - 5 - 12 - 24 -48

48ولت بعد از گذر از پل ديود به 55 ولت ميرسه.

اوليه و ثانويه رو من ننوشتم روي خود عکس بوده ، کاري باهاش نداشته باش ، مظورش دور هاي اوليه و ثانويه چک هست.

اگه بخاطر پيزو نمي خوايد پس براي چي مي خوايد ؟ براي منبع تغذيه آزمايگاهي نميشه استفاده کرد کلا بايد مدارتو عوض کني. بعد دوست عزيز اگه براي پيزو نمي خوايد چرا تو تاپک پيزو نوشتيد؟ :-? :-?

2014/06/18
    675
    60

سپاس
    راستش شما طبق مدار دس کنيد چون با نوشته نميشه چيزي رو انتقال داد. پايه اول و آخر ترانس که به پل ديود مي خوره. بعد کيتت 2 تا ورودي برق داريه يکيش ميشه | پل ديود و دوميش ميشه پايه يکي مونده به آخري چک. خروجي هم مثبت کيت و منفي پل ديود. شما قطعات رو بگيري دستت مياد.

حالا مدار کيت رو چه کپي بزني چه طراحي کني خروجيت با ترانس 1 آمپر بيشتر از 250 ميلي آمپر نمي شه.

پين ها هم فکر کنم اينجوري باشه منفي - 3.3 - 5 - 12 - 24 -48

48ولت بعد از گذر از پل ديود به 55 ولت ميرسه.

اوليه و ثانويه رو من ننوشتم روي خود عکس بوده ، کاري باهاش نداشته باش ، مظورش دور هاي اوليه و ثانويه چک هست.

اگه بخاطر پيزو نمي خوايد پس براي چي مي خوايد ؟ براي منبع تغذيه آزمايگاهي نميشه استفاده کرد کلا بايد مدارتو عوض کني. بعد دوست عزيز اگه براي پيزو نمي خوايد چرا تو تاپک پيزو نوشتيد؟ :-? :-?

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16