ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2011/09/04
    کردستان
    1,385
    70

مونتاژ کاری دوباره مدار لامپ های کم مصرف

دوستان سلام

من به چندتا الکتریکی که مدارات معیبوب داشتند رفتم چندتایی مدار گرفتم و کلیه قطعات رو بجز ترانس و فیبر عوض کردم و به حباب لامپ وصل کردم و کار کردند :biggrin:
    اگر اینطوری باشه باتوجه به قیمت 3600 تومان برای مدارات 40-50-60-70 وات بنظرتون تو تعداد میصرفه مدارات رو دوباره مونتاژ کنیم؟
    مقاومت+دیود+خازن+ترانزیستو = 2500 تومان

درمورد مونتاژ کردن دوباره مدارات لامپ های مهتابی کسی نظری نداره؟
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    710

پاسخ : مونتاژ کاری دوباره مدار لامپ های کم مصرف

سلام در توان های پایین چندان به صرفه نیست اما در توان های بالا مثلا بالای 40 وات کاملا به صرفه است.
    مخصوصا وقتی که برخی اوقات با عوض کردن فقط یکی دو قطعه میشه لامپ رو درست کرد.
    خرید عمده لامپ سوخته هم خیلی خوب هست.
    در مورد بالاست مهتابی هم دقیقا همین طور هست اما بالاست قیمت بالایی ندارد و در بیشتر مواقع تعمیر چندان به صرفه نیست.

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2013/04/20
    901
    297

با سلام
    در مورد این بالاست ها میتوانید در یک بالاست ترانزیستورها را با نوع قوی تر تعویض نمایید و وات خروجی بالاتری را از آن بگیرید
    2011/09/04
    کردستان
    1,385
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
    سلام در توان های پایین چندان به صرفه نیست اما در توان های بالا مثلا بالای 40 وات کاملا به صرفه است.
    مخصوصا وقتی که برخی اوقات با عوض کردن فقط یکی دو قطعه میشه لامپ رو درست کرد.
    خرید عمده لامپ سوخته هم خیلی خوب هست.
    بله توان کم قیمتشون 1800 تومنه که ارزش نداره
    تعمیرشون یکم وقت گیر هست مگرنه اکثرا با تعویض سه چهار قطعه مدار روشن میشه

در مورد این بالاست ها میتوانید در یک بالاست ترانزیستورها را با نوع قوی تر تعویض نمایید و وات خروجی بالاتری را از آن بگیرید
    یعنی به همین راحتی؟ مگه طراحی مدارشون چطوریه؟
    2014/01/25
    124
    12

سلام من زیاد تعمیر کردم ولی ارزش نداره.چون لامپ عمرشو کرده یه مدت کار میکنه بعدا میسوزه.بهتره تازه از بازار بخری با گارانتی.
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    397

پاسخ : مونتاژ کاري دوباره مدار لامپ هاي کم مصرف

سلام اگه منظورتون از مونتاژ کاري اينه که از مدارات لامپ کم مصرف کپي بگيريم و بساريم که فکر نکنم همونطور که دوستان گفتند به صرفه نيست چون هم اختلاف قيمت خيلي نيست هم اينکه نياز به چوک با فاصله هواي زياد داره(قسمت وسط هسته) و وقتي که براي سيمپيچي و مونتاژ ميزاريم زياد ميشه :surprised:
    يه نکته هم بگم اگه خواستيد از بالاستي استفاده کنيد که مال خود لامپ نبوده اول اينکه مقاومت فيلامين خودش با فيلاميني که قراره روش بندازين برابر و يا نزديک هم باشه وگرنه درصورت کمتر بودن بالست ممکنه بيسوزه يا کم عمر بشه و دوم اينکه توان ها رو نزيدک به هم بزاريد. در صورت کمتر بودن نور لامپ کمتر و در صورت بيشتر بودن ممکنه فيلامين بسوزه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar
    با سلام
    در مورد اين بالاست ها ميتوانيد در يک بالاست ترانزيستورها را با نوع قوي تر تعويض نماييد و وات خروجي بالاتري را از آن بگيريد
    تعويض ترانزيستور با ترانزيستور قوي تر توان رو بالاتر که نميبره هيچ راندمان هم ممکنه کمتر بشه چون ترانزيستور هاي قوي تر بتاي کمتري دارند که ممکنه رو بازده مدار تاثير بذاره. توان مدار به چوک و خازن هاي استارتر و ... بستگي داره نه به سوييچ.
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_asd22
    سلام من زياد تعمير کردم ولي ارزش نداره.چون لامپ عمرشو کرده يه مدت کار ميکنه بعدا ميسوزه.بهتره تازه از بازار بخري با گارانتي.
    اين طور نيست تعمير لامپ هاي کم مصرف توان هاي بالا خيلي به صرفه هم هست چون خيلي وقت ها بوده که لامپ هايي که تعمير کردم بيشتر از قبل از تعميرش عمر کرده زياد پيش مياد که لامپ فيلامينش هنوز نو هست و شدت نورش هم کم نشده ولي بالاستش ميسوزه و لامپش هنوز دست نخورده باقي مونده و با تعمير يا تعويض بالاست به راحتي درست ميشه :mrgreen: حتي لامپ هايي که فيلامينشون خيلي کار کرده باز هم ارزش تعمير دارند :mrgreen: با تعمير کردن لامپ کلي به حفظ محيط زيست کمک ميشه :biggrin:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2011/09/04
    کردستان
    1,385
    70

پاسخ : مونتاژ کاری دوباره مدار لامپ های کم مص

درمورد چوک های موجود در لامپ های کم مصرف کسی اطلاعاتی داره؟ آیا نوار رنگی (قرمز زرد سفید سبز) ربطی به نوع چوک داره؟ میشه چوک های رو در توان های همسان با یکدیگر جایگزین کرد؟
    چرا تنوع مدارات لامپ ها حتی در توان های یکسان اینقدر زیاده؟ بیشتر از 20 نوع مدار الان دم دستمه هرکدوم یه طرحی دارن!!!

اضافه شده در تاریخ :
    بازم سلام
    این مدارات زیر ور ببینید
    همشون یک طرح دارن یک pcb کاملا مشابه با اکثر قطعات مشابه
    ولیییییییییییی..........
    در یکی دوتا قعطه مثلا اندازه یک مقاومت در یک مدار 10 اهم در مدار دیگر 15 اهم! یکی 100 کیلو دیگری 470 کیلو و یا در توان یکی .25 وات دیگری 1وات متفاوتند!!!
    میخوام بپرسم آیا چوک این مدارت هم متفاوت هست؟ از نظر قیافه و ظاهر سیم و فریت کاملا برابرند ولی سلف سنج دقیق ندارم!
    چرا تفاوت مختصری دارند

2014/06/27
    بوشهر
    178
    17

سلام
    بله دوست عزیز با هم از نظر ظرفیت با هم در حد چند میکرو با هم فرق میکنند البته این تفاوت از روی ظاهر قضیه محسوس نیست ولی وقتی شما بخواین وات بردتون رو از اون چیزی که هس بالاتر ببرید باید علاوه بر تقویت ترانزیستورها چک خروجی روهمراه با خازن دوسر لامپ :mrgreen:تعویض کنی و گرنه در همون کارکرد اولیه ترانزیستور ها می گرمن %-( %-( %-(
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)
    2011/09/04
    کردستان
    1,385
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط MOJTABAV
    سلام
    بله دوست عزیز با هم از نظر ظرفیت با هم در حد چند میکرو با هم فرق میکنند البته این تفاوت از روی ظاهر قضیه محسوس نیست
    راستش با سلف سنج مدار (دست ساز) اندازه چوک هرو گرفتم باهم فرق دارشتند درصورتی که pcb ها یکی هستند فقط در اندازه چند مقاومت و خازن باهم تفاوت دارند!
    2014/06/27
    بوشهر
    178
    17

سلام
    دوست عزیز من فعلا تو شرکت لامپ سازی قسمت تعمیراتم البته تو تعمیرات دست شیطون رو از پشت گره زدم =))
    اگه مشکلی داری اگه بلد بودم کمکت میکنم :bye :bye
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29