اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ورودی آنالوگ برای plc delta

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ورودی آنالوگ برای plc delta

با سلام خدمت شما
    من یک plc delta مدل dvp 20ex2 دارم که خودش سه تا پایه سه تایی vi0 + i0 + v0 آنالوگ به دیجیتال داره و دو تا ورودی ag io1 vo1 دیجیتال به آنالوگ داره .
    حالا می خواهم بدونم ش میتونم بصورت آزمایشگاهی از این ورودی ها استفاده کنم .
    مثلا می تونم برای آنالوگ به دیجیتال از پتانسیومتر با تغییر ولتاژ استفاده کنم یا نه ؟
    یا مثلا برای دیجیتال به آنالوگ از پین های 8 تایی استفاده کنم یا نه ؟
    ممنون میشم که کمکم کنید

پاسخ : ورودی آنالوگ برای plc delta

برای آنالوگ به دیجیتال واسه هر plc ایی شما میتونه از پتانسیومتر استفاده کنی ولی دقت داشته باش که ورودیه ولتاژ یا جریان پتانسومترت از مقدار نامیه Plc بیشتر نشه.

برای دیجیتال به آنالوگ هم کافیه به خروجیه دیجیتال به آنالوگ یک مولتی متر نصب کنی بعد مقادیر رو بخونی.
    موفقيت در گرو کار گروهي است.پس بياييد باهم و در کنار هم باشيم

دیدگاه

با تشکر از شما
      بعد می خواستم ببینم نحوه اتصال پتانسیومتر به پی ال سی دلتا و توابع ان را می تونید بهم توضیح بدید

دیدگاه

یه پیشنهاد دارم و اون اینه که اگه بتونی با فتک مچ بشی بهتره .من با هر دو کار کردم ولی فتک قابل لمس تره.
        پتانسیومتر 3 تا سر داره . برای مثال شما می خوای به ورودی آنالوگ ولتاژ 10-0 ولت رو بدی.پس ابتدا ورودی آنالوگ رو روی 0-10 تنظیم کن. واسه این کار به کاتالوگ پی ال سی مراجعه کن.
        سپس به مطابق فایل زیر سر بندی کن

http://s5.picofile.com/file/8142923418/Untitled.zip.html

دستورات آنالوگ : from و to که داخل helpesh توضیح داده

موفقيت در گرو کار گروهي است.پس بياييد باهم و در کنار هم باشيم

دیدگاه

سلام
          دوستمون درست گفتند اما دو تا نکته نباید فراموش کنی
          اول اینکه دستورات to و from برای زمانی هست که شما از کارت های توسعه استفاده میکنی
          دوم اینکه وقتی میخای مقداری با مولتی متر ببینی باید مراقب جریان کشی اون هم باشی

اگر کالنال آنالوگ روی خود Plc هست باید از خط آدرس استفاده کنی

دیدگاه

تشکر از شما
            plc ای که من دارم خودش ورودی آنالوگ داره و برای هر ورودی انالوگش سه پابه vi0 + i0 + v0 را داره

دیدگاه

خب این میشه یه کانال ورودی
              اگر ولتاژی میخای استفاده کنی باید ورودی بدی به v0 و منفی هم بدی vi0 و اگر پایه با یکی از نام های ag یا fe داری به گراند یا همون شیلد ورودی وصل کن
              برای جریانی هم ورودی بده i0 و i0 رو به vi0 جامپر کن و بقیه رو مثل بالا که گفتم انجام بده
              برای آدرس دهی تو منوال ex2 یا سری 2 کلا دنبال این واژه بگرد average input یا output .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X