ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2013/09/23
    34
    2

مدار محافظ براي كل ساختمان

با سلام به دوستان عزيز جند روزيه ميخوام يه محافظ كلي براي خونه جور كنم ولي خيلي كرونه از دوستاني كه نقشه مدار محافظ رو دارن خواهش ميكنم برام بزارن از اون محافظ ها كه بعد از كنتربرق ميزارن تا كل خونه رو سابورت كنه
    2013/04/20
    901
    297

پاسخ : مدار محافظ براي كل ساختمان

با سلام
    چه جور محافظی میخواهید؟ اگر فقط شبیه محافظ یخچال که یک مدار تاخیری است ، همان مدار را استفاده کنید و بجای رله اتصال مدار از یک رله و یک کنتاکتور استفاده نمایید .
    2013/09/23
    34
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar
    با سلام
    چه جور محافظی میخواهید؟ اگر فقط شبیه محافظ یخچال که یک مدار تاخیری است ، همان مدار را استفاده کنید و بجای رله اتصال مدار از یک رله و یک کنتاکتور استفاده نمایید .
    محافظي ميخوام كه وقتي ازش 20 آمپر هم بكشي كم نياره و اگه ولتاژ بالاتر از 220 ولت شد بتونه ولتاژ رو روي 220 ولت و حالت سينوسي صاف ثابت نگه داره اگرم از 175 ولت كمتر شد برق رو قطع كنه
    در كل مداري ميخوام كه هم تايمر داشته باشه هم مقايسه گر ولتاژ باشه و هم تثبيت كننده ولتاژ
    2011/09/04
    کردستان
    1,384
    70

منم قبلا به همچین چیزی فکر کرده بودم بنظرم میتونه چیز جالبی بشه
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Parvari
    محافظي ميخوام كه وقتي ازش 20 آمپر هم بكشي كم نياره و اگه ولتاژ بالاتر از 220 ولت شد بتونه ولتاژ رو روي 220 ولت و حالت سينوسي صاف ثابت نگه داره اگرم از 175 ولت كمتر شد برق رو قطع كنه
    در كل مداري ميخوام كه هم تايمر داشته باشه هم مقايسه گر ولتاژ باشه و هم تثبيت كننده ولتاژ
    سيستمي ک ميفرماييد اسمش استبلايزر هست و تثبيت کننده س در واقع.
    پياده سازيش برا جريان 20 آمپر 220 ولت يعني حدود 4کيلو وات پيچيدگي زيادي داره و تجهيزات آماده ش تو بازار هست.
    تو همين انجمن در موردش صحبت شده، سرچ کنيد ب نتايجي ميرسيد...
    2013/09/23
    34
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط MReza.p
    سيستمي ک ميفرماييد اسمش استبلايزر هست و تثبيت کننده س در واقع.
    پياده سازيش برا جريان 20 آمپر 220 ولت يعني حدود 4کيلو وات پيچيدگي زيادي داره و تجهيزات آماده ش تو بازار هست.
    تو همين انجمن در موردش صحبت شده، سرچ کنيد ب نتايجي ميرسيد...
    ممنون از پاسخ گو?? سر?ع شما
    من هرچ? توي انجمن سرچ كردم تاپ?ك? در ا?ن مورد پ?دا نكردم اگه لطف كن? همون ل?نك تاپ?ك? كه در ا?ن رابطه توش بحث شده رو برام بزار.
    حالا به نظر شما م?شه راحت چن?ن مدار? رو ساخت?از لحاظ مال? به صرفه هست ?ا آماده بخر?م بهتره?
    2014/06/18
    675
    56

مگه يه رله مي تونه برق پريز هاي خونه رو بده؟ من هم تو فکرش بودم ولي به علت کم بودن حداکثر جريان رله ، ولش کردم. بايد 10 تا رله بزاري يا يه رلي بزرگ و خوب پيدا کني

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/07/08
    اصفهان
    696
    542

اگر دستگاه حساس و گرانقیمتی در خانه ندارید، نیازی به استفاده از استابیلایزر ندارید به ویژه که عملا، مشکلات زیادی را در شبکه برق خانه ایجاد می کنند به طوریکه گاهی آن را با دست خود (به همراه نثار بد و بیراه) از مدار خارج می کنید. در عمل، استفاده از یک تابلوی حفاظتی به همراه ارتینگ مناسب، شامل (بر حسب نیاز) کنترل فاز خوب، SURGE ARRESTER، کلید RCD متناسب (تک فاز و یا سه فاز) و شاید Earth Leakage Protector کاملا کفایت می کند. همچنین بهتر است در ورودی کنتور برق خانه، سیستم گراندینگ TNS را اجرا کنید.
    2013/09/23
    34
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
    اگر دستگاه حساس و گرانقیمتی در خانه ندارید، نیازی به استفاده از استابیلایزر ندارید به ویژه که عملا، مشکلات زیادی را در شبکه برق خانه ایجاد می کنند به طوریکه گاهی آن را با دست خود (به همراه نثار بد و بیراه) از مدار خارج می کنید. در عمل، استفاده از یک تابلوی حفاظتی به همراه ارتینگ مناسب، شامل (بر حسب نیاز) کنترل فاز خوب، SURGE ARRESTER، کلید RCD متناسب (تک فاز و یا سه فاز) و شاید Earth Leakage Protector کاملا کفایت می کند. همچنین بهتر است در ورودی کنتور برق خانه، سیستم گراندینگ TNS را اجرا کنید.
    الان اين صحبت هاي شما در حد فوق دكترا بود اكه امكانش هست در حد ديبلم به من بفهمون كه بايد جكار كنم كه به جاي اين كه براي كامبيوتر يك محافظ بزارم براي يخجال و فريزر يك محافظ بزارم و ... يك محافظي بزارم بعد از كنتربرق كه از وسايل كل خونه در برابر نوسانات برق محافظت بكنه اكه جنين مداري هست لطفا شماتيكش رو برام بزار تا هم من استفاده كنم هم بقيه دوستاني كه به اينطور مدار ها احتياج دارن البته ميخوام توان خروجي بالايي داشته باشه كه اكر 15 تا 20 آمبر بار هم داشتيم نسوزه و يه دفعه كل برق خونه قطع بشه.
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    542

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Parvari
    الان اين صحبت هاي شما در حد فوق دكترا بود اكه امكانش هست در حد ديبلم به من بفهمون كه بايد جكار كنم كه به جاي اين كه براي كامبيوتر يك محافظ بزارم براي يخجال و فريزر يك محافظ بزارم و ... يك محافظي بزارم بعد از كنتربرق كه از وسايل كل خونه در برابر نوسانات برق محافظت بكنه اكه جنين مداري هست لطفا شماتيكش رو برام بزار تا هم من استفاده كنم هم بقيه دوستاني كه به اينطور مدار ها احتياج دارن البته ميخوام توان خروجي بالايي داشته باشه كه اكر 15 تا 20 آمبر بار هم داشتيم نسوزه و يه دفعه كل برق خونه قطع بشه.
    در سطح کارورز درجه 3 فنی و حرفه ای بود! ببینید :biggrin: نیاز نیست آنچه را گفتم یکی یکی بسازید، بلکه نسخه Din Rail (تابلوئی) همه آنها به صورت آماده در فروشگاههای لوازم برق صنعتی موجود هستند. در بیشتر موارد؛ اجناس آماده ایرانی، ارزانتر از نمونه سازی دستی تمام می شوند. حتی می توانید ساخت یک تابلوی برق خانگی کامل را با مشخصات مطلوب، سفارش دهید.
    با این حال اگر تمایل دارید برخی از آنها را بسازید، کافیست یک جستجوی کوچک در اینترنت انجام دهید؛ مثلا برای پیدا کردن مدارات مرتبط با محافظت ولتاژ، در قسمت تصاویر گوگل، از کلید واژه main over/under voltage protection circuit استفاده کنید. باز هم در خدمت شما هستم.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12