اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت تابلو روان با atmega16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت تابلو روان با atmega16

سلام دوستان
    از http://tiva.in/post/257 یک پروژه ساخت تابلو روان 8*32 با ماتریس 8*8 و atmega32 گرفتم و ساختمش(با مگا 16) اما مشکل داره یه ماتریس روشن میمونه یکیش خاموشه یکیش کم رنگ و پرنگ روشنه یه بررسی بکنید ببینید سورسش مشکل داره یا نه؟ حتی پایه شماره 10 بافر ها رو گراند کردم و با یه مقاومت 10k پایه ریست و تغذیه ی میکرو را به هم وصل کردم اما نمیشه لطفاً یه کمکی بکنید دوستان
    ممنون

پاسخ : مشکل در ساخت تابلو روان با atmega16

دست بزن به میکروت ببین داغ می کنه یا نه ؟ اگه داغ میکنه led ها زیادی دارن جریان می کشن باید با uln2803 تقویتش کنید.

دیدگاه

میکرو اصلاً داغ نمیشه
      حتی سه تا ماتریس رو قطع کردم با یکی تست کردم درست نشد
      جالبه تو پروتئوس درست کار میکنه

دیدگاه

تا سخت افزار و نرم افزار رو نبینم نمیتونم نظر بدم :biggrin:

دیدگاه

دوستان یه کمکی بکنید چکار کنم؟

دیدگاه

شما یه کاری انجام بده
            ببین توی برنامه موقع رفرش یه جایی یه برنامه تاخیر گذاشته ، حالا اون تاخیر رو زیاد کن مثلن در حد یک ثانیه ، حالا برنامه رو اجرا کن عملیات رفرش خیلی به کندی انجام میشه به طوری که با چشم قابل ملاحظه هست . حالا ببین ای ستونها که دونه دونه دارن به ترتیب روشن میشن ، نورشون خوبه یا کم رنگ هستن اگر نورشون خوب بود یواش یواش این تاخیر رو کم و کمتر کن ببین ایراد کار کجاست.
            یه چیز دیگه اینکه mega32 فک کنم چنتا vcc و gnd داره باید همه این تغذیه ها رو متصل کرده باشی این کار رو کردید؟

دیدگاه

وقتی کمش میکنم باز هم میزان نور کم و زیاد هست پایه ی vcc و avcc پا یه مقاوت 10 کیلو به هم وصلن و هردو gnd هم به هم وصلن
              با یه atmega32A هم امتحان کردم نشد

دیدگاه

مدارو کامل بهم زدم با همون مگا32ای دوباره بستم ولی اینبار با ماتریس مقاومت سری نکردم بجای 4 تا ماتریس از یه ماتریس و یه بافر استفاده کردم نتیجه این شد که الان کل ماتریس بصورت یکنواخت روشن میشه و همینجور روشن میمونه مشکل از چیه؟
                کسی سورس رو چک کرده ؟مشکلی نداشت؟

دیدگاه

چرا avcc را با مقاومت 10 کیلو به vcc وصل کردین؟
                  avcc برق آنالوگ میکرو هست که باید مستقیما به 5 ولت وصل بشه.
                  شما اول کل مدارتون را باز کنید.فقط میکرو رو ببندید.بعد با ولت متر چک کنید ببنید برنامه درسته یانه.
                  آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X