اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفتن سر کلاس چه درس هایی برای یه دانشجوی غیربرقی علاقه مند خوبه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رفتن سر کلاس چه درس هایی برای یه دانشجوی غیربرقی علاقه مند خوبه؟

سلام به همه دوستان. راستش من رشتم برق نیست ولی دوست دارم سر کلاس بعضی دروس مربوط به برق برم که یکیشون که ساعتش برام مناسبه و تلاقی با برنامه کلاس هام نداره ماشین های الکتریکی 1 هست. شما چه دروسی رو پیشنهاد میکنید که کاربردی و مفید باشن؟
    خیلی ممنون از نظرات ارزشمندتون :biggrin:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

پاسخ : رفتن سر کلاس چه درس هایی برای یه دانشجوی غیربرقی علاقه مند خوبه؟

مدار
    الکترونیک
    منطقی
    ماشین
    میکرو
    .........
    اما کلا استاد مهمه 90درصد مثلا اساتید ما فقط مطالب کتاب یا جزوه را روی تخته کپی پیست می کنند
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad-h

اما کلا استاد مهمه 90درصد مثلا اساتید ما فقط مطالب کتاب یا جزوه را روی تخته کپی پیست می کنند
      اینطور که ما میدونیم استاد سر کلاس باید سر فصل رو بیان کنه دانشجو ( دانش + جو = دانبال دانش) خودش باید بره و راجب سر فصل دانشجویی کنه (اطلاعات جمع کنه) و جلسه بعد اشکالات و مفاهیم گنگ رو از استاد بپرسه. اون چیزی که شما همکار محترم اجرایی مد نظرتون هست دانش آموز هست دانش آموز میشینه تو کلاس تا آموخته بشه تا یاد بدن بهش و الا از اسم دانشجو کاملا واضح هست معنیش. ا.م

راجب دروس هم با دوستمون موافقم
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

مدار منطقی ماشین 2
        مخابرات
        آزمایشگاهاش جالبتره آز مدارمنطقی وماشین 1 عالیه

دیدگاه

من باشم کلاس سیگنال رو میرفتم. دید خوبی به آدم میده
          ولی به نظرم کلاس هایی که به عنوان دروس اختیاری ارائه میشه باحال تر هستند
          که بستگی به دانشکده داره
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

سر هر کلاسی که می تونی برو به جز برخی کلاسا که بار تئوری زیاد دارن نه عملی مثل
            کنترل خطی ،آ‌ فیزیک الکترونیک ، سیگنال و سیستم ، ابزار دقیق
            و کلاس های مفید برای شخص شما :
            منابع تغذیه سوئیچینگ ، الکترونیک قدرت ، الکترونیک صنعتی ، الکترونیک 3 ، مدار مجتمع خطی ، PLC ، ماشین های الکتریکی

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
              سلام به همه دوستان. راستش من رشتم برق نیست ولی دوست دارم سر کلاس بعضی دروس مربوط به برق برم که یکیشون که ساعتش برام مناسبه و تلاقی با برنامه کلاس هام نداره ماشین های الکتریکی 1 هست. شما چه دروسی رو پیشنهاد میکنید که کاربردی و مفید باشن؟
              خیلی ممنون از نظرات ارزشمندتون :biggrin:
              برادرانه ترین و دلسوزانه ترین توصیه ای ک تو ی هفته گذشته ب کسی میکنم:
              عمرتو تلف نکن. :cry:

دیدگاه

سلام به همه دوستان و تشکر از پاسخ ها
                خوب این تاپیکو 1 مهر زده بودم و الان حتی فقط تونستم یه جلسه ماشینو برم که زیاد هم جالب نبود. کلا جزوه بچه های برق رو میبینم زیاد جالب نیست و چیز به درد بخوری توشون پیدا نمیکنم :cry: کلاس های خودمون اونقدر درگیرمون کرده که نمیرسیم بهشون. برقی ها هم گیر میدن به آدم که نیا و فلان و ... به درت نمیخوره و ... البته کاری به حرفشون ندارم:surprised: به نطرم اطلاعاتی که تو نت و انجمن خودمون پیدا میشه خیلی بهتر از رفتن سر کلاس این استاد های فوق لیسانس و مثلا دکترا هست که از دانشگاه های دیگه انداختنشون بیرون اومدن رو دل ما. دانشگاه ما کلا رشته برقش خیلی ضعیفه :cry: ولی مهندسی مکانیک مهندسی شیمی و عمرانش خیلی خوبه
                نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
                سر هر کلاسی که می تونی برو به جز برخی کلاسا که بار تئوری زیاد دارن نه عملی مثل
                کنترل خطی ،آ‌ فیزیک الکترونیک ، سیگنال و سیستم ، ابزار دقیق
                و کلاس های مفید برای شخص شما :
                منابع تغذیه سوئیچینگ ، الکترونیک قدرت ، الکترونیک صنعتی ، الکترونیک 3 ، مدار مجتمع خطی ، PLC ، ماشین های الکتریکی
                ممنون ناصر جان :mrgreen:
                نوشته اصلی توسط MReza.p
                برادرانه ترین و دلسوزانه ترین توصیه ای ک تو ی هفته گذشته ب کسی میکنم:
                عمرتو تلف نکن. :cry:
                سلام برادر گلم :biggrin: توصیه خوبیه :mrgreen: ولی کمی بیشتر توضیح بدی بهتره :mrgreen:

دیدگاه

به نظر من :
                  برنامه نویسی - مدار 1 (فقط به خاطر اینکه دید مهندسی به دانشجو میده - البته نه هر دانشجویی!! - وگرنه تو عمل کاربرد خاصی نداره ) بعد از فهمیدن درس مدار 1؛ الکترونیک 1-2 و الکترونیک صنعتی- مدار منطقی - تکنیک پالس - میکروکنترلر
                  برای شما این درسها رو میتونم پیشنهاد کنم که خلاصه شده ی گرایش برق هست! :mrgreen:
                  و نهایتا ، به خیلی ها گفتم،باز هم میگم و هدفم هم این نیست که این حرفم به مزاج مسئولهای انجمن خوش بیاد،اگه کسی پشتکار یادگیری داشته باشه، این انجمن از دانشگاه خیلی مفیدتره. حالا میخواین باور کنین، میخواین نکنین!
                  (یعنی روایت داریم که کسی تا بحال اینجوری تملق نکرده بوده!! :biggrin: )

دیدگاه

فک کنم اول باید ببینید هدفتون از این سر کلاس رفتن چیه ؟
                    به عبارتی اول ببینید کدوم ماهی رو میخواید بگیرید تا بعدا طعمه مورد نظر رو به فلاب ببندین
                    حقیقتا دیگه دلایلی مثل یه چیزی که تو آینده به دردم بخوره زیاد تو این دور و زمونه جواب نمیدن
                    + بدون دونستن بیماری نسخه پیچیدن کار درستی نیست و بهترین دکتر شما هم تو این مورد خودتونید!
                    زندگي آن چه که زيسته ايم نيست ، بلکه آن چيزي است که از گذشته به خاطر داريم ...گابريل گارسيا مارکز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمود حسینی پور
                      فک کنم اول باید ببینید هدفتون از این سر کلاس رفتن چیه ؟
                      به عبارتی اول ببینید کدوم ماهی رو میخواید بگیرید تا بعدا طعمه مورد نظر رو به فلاب ببندین
                      حقیقتا دیگه دلایلی مثل یه چیزی که تو آینده به دردم بخوره زیاد تو این دور و زمونه جواب نمیدن
                      + بدون دونستن بیماری نسخه پیچیدن کار درستی نیست و بهترین دکتر شما هم تو این مورد خودتونید!
                      منظور بنده این بود که چه درس هایی از برق کاربردی و مفید هستند(که جنبه تئوری کمتری داشته باشن) و به طور کلی خلاصه خوبی از رشته برق هستند که دوستان هم خیلی لطف فرمودند و پاسخ دادند. شاید سوالمو بد مطرح کردم.
                      در ضمن شما از کجا میفهمی که من بیمارم؟ و دیگران دارن نسخه پیچی میکنند؟ :biggrin:
                      نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
                      به نظر من :
                      برنامه نویسی - مدار 1 (فقط به خاطر اینکه دید مهندسی به دانشجو میده - البته نه هر دانشجویی!! - وگرنه تو عمل کاربرد خاصی نداره ) بعد از فهمیدن درس مدار 1؛ الکترونیک 1-2 و الکترونیک صنعتی- مدار منطقی - تکنیک پالس - میکروکنترلر
                      برای شما این درسها رو میتونم پیشنهاد کنم که خلاصه شده ی گرایش برق هست! :mrgreen:
                      و نهایتا ، به خیلی ها گفتم،باز هم میگم و هدفم هم این نیست که این حرفم به مزاج مسئولهای انجمن خوش بیاد،اگه کسی پشتکار یادگیری داشته باشه، این انجمن از دانشگاه خیلی مفیدتره. حالا میخواین باور کنین، میخواین نکنین!
                      درود بر آقای مستقیمی عزیز :biggrin: اخیرا با توجه به تحقیقاتی که عمل آوردم به این نتیجه رسیدم که به جای وقت تلف کردن سر این کلاس ها بیام تو انجمن باشم نتایج دنیوی و اخروی بیشتری داره.اصن با این حرف علاقمو به انجمن دو چندان کردی داداش :mrgreen: :mrgreen:
                      سابقه نداشته اصن :biggrin:

دیدگاه

سلام
                        متاسفانه این روز ها هر کی میاد دانشگاه میشه استاد :angry: هیچی هم بارشون نیست :angry: متاسفانه دروس دانشگاهی پدیت نمیشن همون طوری مثل زمان ش...ه موندن :eek: مخصوصا بعضی از تجهیزات دانشگاه...
                        مثل واریاک،طیف نما(ما تو هنرستان 1.5 گیگا هرتزی داشتیم oo: که الان شاید نزدیک 100 تومن پولش باشه...) و...............
                        اینم شاید ربطی به تایپک نداشته باشه ولی برای من جالب بود....
                        جناب قاصد دل؛ استاد بزرگوارم؛ خیلی خیلی خیلی ممنونم به خاطر این آزمایش. تأسف میخورم به خاطر این همه واحدهای درسی مزخرف و به درد نخور و تکراری که پاس کردیم،[shadow=red,left][glow=red,2,300]ولی دریغ از یه آزمایشگاه برای نشون دادن قوانین پایه ای میدان های الکتریکی و مغناطیسی. و فقط حفظ کردیم و حفظ کردیم و حفظ کردیم...[/glow][/shadow] :NO: :angry:

دیدگاه

به نظر من خلاصه ترین و کاربردی ترین دروس یا کلاس هایی که میتونی بری یا بخونی
                          اول : درس الکترونیک (1-2-3-..
                          بعدش دیجیتال که در حقیقت میشه درس پیش نیاز برای مهمترین درس که میکروکنترلرها هستو یاد بگیری
                          نمیگم یاد گیری مدار یا کنترل خطی یا... بده ولی با توجه به اینکه شما علاقمند به الکترونیک هستین و قرار نیست بصورت حرفه ای اینکارو ادامه بدید به نظرم درسای دیگه خیلی ضروری نیستن

.
                          .
                          .
                          .
                          .
                          البته از درس مدار kvl و kcl زدنو حتما یاد بگیر :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X