اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه پایدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه پایدار

با سلام و خسته نباشید به همه دوستانی که زحمت میکشن. من یه مداری دارم میخواستم از دوستانی که واردن واسه کامل کردنش کمک بگیرم.
    اون قسمتی که ترانس باید وصل بشه مشخص نشده که چه ترانسی باید استفاده کنم. میتونم از ترانس 12 ولت 500 میلی آمپر استفاده کنم؟ باید ترانسم 500 میلی باشه؟ خروجی مدار هم میخوام 5 ولت 500 میلی آمپر بگیرم. چون تو توضیحاتش یه فرمول نوشته بود که اگه D7 رو Z در نظر بگیریم با توجه به این فرمول ولتاژ خروجی مدار تعیین میشه.
    Z+2(.07)که اگه یه دیود زنر 3.6 ولت بذارم ولتاژ خروجی میشه 5 ولت.
    منظور از F1 چیه؟
    آیا میتونم از این مدار برای شارژ موبایل استفاده کنم؟ اگه نمیشه باید چیکار کنم تا بتونم بعنوان شارژر ازش استفاده کنم؟
    اگه بخوام بدونم فرکانس مدار چقدره یا تظضیمش کنم باید چیکار کنم؟
    ببخشید که سوالام زیاد شد. ممنون میشم که جواب بدین

من یه سرچی تو اینترنت کردم و دیدم که هیچکدم از مدل های T3 تو سایت ها موجود نبودن و همینطور دیود های D1 تا D7 اگه دوستان قطعات مشابه رو میشناسن که همین کار رو انجام بده یا مدار مشابه همین رو دارن ممنون میشم که کمکم کنید.

پاسخ : ساخت منبع تغذیه پایدار

سلام
    منظور از F1 چیه؟
    F1 فیوزه
    مشخص نشده که چه ترانسی باید استفاده کنم.
    چون میخواهید خروجی 5 ولت باشه، باید ترانس 220 به 5 ولت تهیه کنید.
    از طرفی چون خروجی 500 میلی آمپر میخواهید، ترانس باید حداقل 5*500 یا 2500 میلی وات(یا 5/2 وات) باشه. فکر کنم در بازار ترانس 5 واتی موجود باشه.
    گه بخوام بدونم فرکانس مدار چقدره یا تظضیمش کنم باید چیکار کنم؟
    منظورتون از فرکانس چیه؟ تنها فرکانسی که در این مدار هست، فرکانس برق شهره که اونهم قابل تنظیم نیست!
    من یه سرچی تو اینترنت کردم و دیدم که هیچکدم از مدل های T3 تو سایت ها موجود نبودن و همینطور دیود های D1 تا D7 اگه دوستان قطعات مشابه رو میشناسن که همین کار رو انجام بده یا مدار مشابه همین رو دارن ممنون میشم که کمکم کنید.
    دیودهای 1N4001 روی به جای 1N4004 میتونید استفاده کنید.

حالا یک سوال من از شما: چرا از رگولاتورهای معروف مثل LM317 استفاده نمیکنین؟

دیدگاه

پاسخ : ساخت منبع تغذیه پایدار

عزیز من چرا رگولاتور نمی ذاری؟مثلا7805یا2576

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X