اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل فارسی نویسی در کیل 4.7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل فارسی نویسی در کیل 4.7

سلام دوستان!
    برای استفاده از کتابخونه ای که تو انجمن برای فارسی نویسی در السیدی های گرافیکی استفاده شده، به یه مشکل برخوردم.
    در محیط کیل (و با میکرو LPC1768) نمیتونم روی السیدی رنگی رشته فارسی رو بنویسم.
    مثلا برای رشته فارسی "سلام" روی السیدی یه چیزایی تو این مایه ها میاد : " ط3ظءط: "
    تنظیمات encoding کیل رو روی UTF-8 گذاشتم ولی بازم درست نشده!
    البته میتونم کدهای حروف رو دونه دونه ارسال کنم و مشکلی نداره اما با ارسال یک حرف یا رشته فارسی مشکل پیدا میشه :applause:
    من از این کتابخونه با میکرو AVR و کامپایلر های atmelStudio و کدویژن جواب گرفتم ولی کیل جواب نمیده!!!
    به نظرتون مشکل کجاست؟ :cry2:
    در انتظار تو چشمم سپید گشت و غمی نیست
    اگر قبول تو افتد، فدای چشم سیاهت

http://upload7.ir/images/83524254953910725183.gif

پاسخ : مشکل فارسی نویسی در کیل 4.7

سلام خسته نباشید
    جسارتا میشه بپرسم برای نمایش حروف فارسی از چه تابعی استفاده کردین؟
    از unicode2ascii ؟؟
    یعنی حروف فارسی رو به یونیکد تبدیل کردین و بعد با توجه به این تابع کد اسکی اش رو ساختین و این رشته رو روی lcd چاپ کردین؟

دیدگاه

بله تو کیل هر کارکتر دو بایت هست که یکم برنامه رو باید عوض کنید

دیدگاه

ممنون از همکاریتون
        ولی میشه بگید، تو خود تابع تغییرات رو اعمال کردین یا در main برنامه ای که نوشتین؟
        ممنون :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسعود - الف
          سلام دوستان!
          برای استفاده از کتابخونه ای که تو انجمن برای فارسی نویسی در السیدی های گرافیکی استفاده شده، به یه مشکل برخوردم.
          در محیط کیل (و با میکرو LPC1768) نمیتونم روی السیدی رنگی رشته فارسی رو بنویسم.
          مثلا برای رشته فارسی "سلام" روی السیدی یه چیزایی تو این مایه ها میاد : " ط3ظءط: "
          تنظیمات encoding کیل رو روی UTF-8 گذاشتم ولی بازم درست نشده!
          البته میتونم کدهای حروف رو دونه دونه ارسال کنم و مشکلی نداره اما با ارسال یک حرف یا رشته فارسی مشکل پیدا میشه :applause:
          من از این کتابخونه با میکرو AVR و کامپایلر های atmelStudio و کدویژن جواب گرفتم ولی کیل جواب نمیده!!!
          به نظرتون مشکل کجاست؟ :cry2:
          هر چند این پست مربوط به مدتی قبل است، اما ممکن است برای برخی دوستانی که مشکل فارسی نویسی در Keil را دارند همچنان به عنوان یک صورت مسئله مطرح باشد.
          یک راه حل که در حال حاضر برای حل این مشکل در عمل جواب می دهد (و البته ممکن است روش های بهتری هم برای حل این مشکل وجود داشته باشد) این است که سورس نرم افزار در ++notepad باز شود و گزینه Encoding/Character Sets/Arabic/Windows-1256 انتخاب شود و بعد از نوشتن و تایپ متن فارسی مورد نظر، فایل سورس ذخیره شود. در این شرایط در محیط Keil در صورت قرار دادن Encoding روی UTF-8 کاراکترهای فارسی بصورت معادل یک بایتی آن با فرمت Hexadecimal نمایش داده می شوند. اما با پروگرام کردن میکروکنترلر، کاراکترهای فارسی معادل به شکل صحیح روی صفحه LCD نمایش داده خواهند شد.
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام اقای کی نژاد منم همین کارو انجام دادم اما حروف به صورت جدا از هم نمایش داده شدن. میکرو STM32F103 و نمایشگر 7 اینچی

دیدگاه

با سلام

در منوی Edit گرینه Configuration را انتخاب کنید و در پنجره باز شده تنظیمات را مطابق با عکس زیر قرار دهید :

تنظیم Encoding به حالت Encode in UTF-8 باعث نمایش صحیح متن فارسی در نرم افزار می شود مگر اینکه به ویندوزتان زبان فارسی تعریف نشده است

دیدگاه

همین روش بالا مثل مرد جواب میده من استفاده میکنم الان

دیدگاه

وقت بخیر

من برای نمایش فارسی نویسی در ادیتورهای کمپایلر از نمایش فونت iransystem استفاده میکنم !! مناسب هم هست !!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X