اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیشنهاد چند پروژه برای درس مدار منطقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیشنهاد چند پروژه برای درس مدار منطقی

من برای درس آزمایشگاه مدار منطقی باید یک پروژه انجام بدم که موضوعش اختیاریه. توی اینترنت دنبال ایده گشتم اما اکثرا تکراری و انجام شده و بعضا خیلی ساده بودند. در حالیکه چون شکر خدا در این درس پایه م قویه میخوام یک پروژه بکر و تا حدودی سطح بالا انتخاب کنم. راستی توی مدارمون نباید از میکروکنترلر استفاده کنیم.کسی پیشنهادی برای موضوع پروژه داره با اون مشخصاتی که گفتم؟

پاسخ : پیشنهاد چند پروژه برای درس مدار منطقی

اگه میتونی با VHDL/Verilog کار کنی میشه کارهای سطح بالا انجام داد در غیر این صورت میشه همون پروژه های تکراری مثل کنترل استپر موتور یا آسانسور و ... رو یه مقدار صورت مسأله شو پیچیده تر کنی تا چالشی تر بشه.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

یک ماژول usb یا شبکه طراحی کن
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

جمع کننده ی دو عدد 4 بیتی باینری و یک رقم نقلی با خروجی دسیمال بر روی سون سگمنت ( به عبارتی این مدار 1111 رو با 1111 و 1 نقلی -حداکثر- جمع میکنه و تو سون سگمنت 31 رو نشون میده)
        کتاب-جزوه-شبیه ساز-اینترنت آزاد !!!
        (صرفا جهت اطلاع: بیش از 50 تا گیت استفاده میشه!! + چندتایی هم مقایسه کننده و جمع کننده و انکودر)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
          جمع کننده ی دو عدد 4 بیتی باینری و یک رقم نقلی با خروجی دسیمال بر روی سون سگمنت ( به عبارتی این مدار 1111 رو با 1111 و 1 نقلی -حداکثر- جمع میکنه و تو سون سگمنت 31 رو نشون میده)
          کتاب-جزوه-شبیه ساز-اینترنت آزاد !!!
          (صرفا جهت اطلاع: بیش از 50 تا گیت استفاده میشه!! + چندتایی هم مقایسه کننده و جمع کننده و انکودر)
          سلام اقای مستقیمی منظورتون همون جمع کننده ی چهار بیتی هستش oo: که کلا خروجیش 5 بیت میشه
          منظور شما اینه که عدد رو توسط کیپد وارد کنیم و این طرف با چند تا سون سگمنت حاصل رو نشون بده
          برد جوجه کشی:
          مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
          این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
          برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyyedi.mohadese
            من برای درس آزمایشگاه مدار منطقی باید یک پروژه انجام بدم که موضوعش اختیاریه. توی اینترنت دنبال ایده گشتم اما اکثرا تکراری و انجام شده و بعضا خیلی ساده بودند. در حالیکه چون شکر خدا در این درس پایه م قویه میخوام یک پروژه بکر و تا حدودی سطح بالا انتخاب کنم. راستی توی مدارمون نباید از میکروکنترلر استفاده کنیم.کسی پیشنهادی برای موضوع پروژه داره با اون مشخصاتی که گفتم؟
            سلام
            برای پروژی پیچیده مثلا می تونی DS18B20 رو با مدار منطقی راش بندازی در واقع پروتکل یک سیمه رو باید طراحی کنی :rolleyes:
            برد جوجه کشی:
            مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
            این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
            برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
              سلام اقای مستقیمی منظورتون همون جمع کننده ی چهار بیتی هستش oo: که کلا خروجیش 5 بیت میشه
              منظور شما اینه که عدد رو توسط کیپد وارد کنیم و این طرف با چند تا سون سگمنت حاصل رو نشون بده
              آره، همون جمع کننده ی چهاربیتی! ولی با خروجی دسیمال!! (اصل کاری اون خروجی دسیمال هست، وگرنه جمع کننده ی چهاربیتی که همش یه IC بیشتر نیست!! تو همین عکس پایینی هم دیده میشه. عکس مدار رو از دور و با کیفیت پایین گذاشتم که فقط یه کوچولو آمار بیاد دستتون، فکر نکنین خسیسم!! :biggrin: دوستمون دنبال ایده میگرده. میخوام خودشون زحمت بکشن و طراحی کنن. چه بسا که ساده تر از من طراحی کنن و باعث بشن من هم یه چیزی یاد بگیرم.

دیدگاه

یه دماسنج با یه ای سی ADC و binary TO BCDو BCD TO 7SEgment و 2ta 7segment فکر کنم میتونی درست کنی :biggrin:
                البته یه ایده بود خودم نمیدونم میشه یا نه :rolleyes:
                "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

خیلی صاف و روشن، به صورت کلاسیک یه ساعت دیجیتال درست کن. 4 رقمی.
                  دو تا دکمه هم داشته باشه برای تنظیم ساعت و دقیقه. اگه تونستی عملکردِ دکمه ها رو جوری طراحی کنی که مثلِ ساعتِ مچی رقم به رقم چشمک بزنه و مثه آدم تنظیم بشه جایزه داری
                  اگه هر دو کلید با هم فشرده شدند، ثانیه نشون داده بشه.
                  بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام
                    تابلو ثابت هم میتونی درست کنی با آی سی رم!!
                    من واسه کارگاره مدار منطقی یه تابلو ثابت درست کردم اول که مدار رو روشن میکردی رم رو برنامه ریزی میکردی که چه حرفی نمایش بده بعد رو دات ماتریس 8*8 نمایش میداد!
                    گیت هم زیاد نمیخواد. اگه خواستی بگو تا مدارش رو بزارم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X