ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    2013/06/21
    مشهد
    115
    0

سنسور فشار بسیار کوچک با دقت بالا و محدوده*&#

باعرض سلام خدمت دوستان عزیز :bye
    بنده درحال طراحی یک سیستم پزشکی هستم که فشار کف پا رو در چندین نقطه مورد بررسی و محاسبه قرار میده که قرار داخل کفش قرار بگیره، پس باید سنسورها تاحد امکان SMD و کوچک باشندکه در داخل یک کفی با تعداد بالا جابگیرند و وزن خیلی کمی هم داشته باشند.
    به شکل اگه توجه کنید کاملا متوجه منظورم میشید.

البته یک پروژه مشابه هم هست که فرد فقط روی یک صفحه می ایسته و فشار نقاط مختلف پا محاسبه میشه که در این پروژه محدودیت جا وجود نداره و میشه از تمامی المان ها با هر اندازه ای برای راه اندازی سنسور استفاده کرد ولی باز هم باید خود سنسور ابعاد کوچکی داشته باشه تا نقاط زیادی از سطح پا اسکن بشه و بازهم دقتشون باید بالا باشه

پیشاپیش از راهنمایی هاتون بسار سپاس گذارم.
    واقعا به کمکتون نیاز دارم :rolleyes: :redface:
    2013/04/24
    2,690
    2,516

پاسخ : سنسور فشار بسیار کوچک با دقت بالا و محدودهآ*&#

باید بری سراغ سنسور های پیزو الکتریک
    در هر اندازه ای که بخوای هست
    از قطر 0.5سانت تا 7.5 سانت
    2013/06/21
    مشهد
    115
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
    باید بری سراغ سنسور های پیزو الکتریک
    در هر اندازه ای که بخوای هست
    از قطر 0.5سانت تا 7.5 سانت
    قبلا شنیده بودم از عزیزی که از اسن سنسورها استفاده کنم، خیلی گشتم ولی نه هیچ سایتی پبدا شد، نه کسی از همکارا ازش چیزی میدونست ...
    خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد این سنسورها در اختیار من قرار بدی، همچنین سایتی که بتونم اونارو از اونجا تهیه کنمو معرفی کنی.
    پیشاپیش سپاس گذارم ازت
    2013/04/24
    2,690
    2,516

یه سرچ ساده میکردید میتونستید راحت بفهمید که منظورم چی بوده
    این سنسور بیشتر با اسم بلندگو پیزو معروف است و فروشنده ها با این اسم میشناسنش
    توی مشهد هم فک نکنم اندازه ریزش گیرتون بیاد
    توی فروشگاه های اینترنتی هم گیر نمیاد
    باید حضوری به تهران مراجعه کنید
    در ضمن این پیزوهایی هم که داخل فروشگاه های اینترنتی هست مخصوص بخار سرد هست و قیمتش ده پونزده برابر پیزوی معمولی هست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/06/21
    مشهد
    115
    0

یه سرچ ساده میکردید میتونستید راحت بفهمید که منظورم چی بوده
    این سنسور بیشتر با اسم بلندگو پیزو معروف است و فروشنده ها با این اسم میشناسنش
    توی مشهد هم فک نکنم اندازه ریزش گیرتون بیاد
    توی فروشگاه های اینترنتی هم گیر نمیاد
    باید حضوری به تهران مراجعه کنید
    در ضمن این پیزوهایی هم که داخل فروشگاه های اینترنتی هست مخصوص بخار سرد هست و قیمتش ده پونزده برابر پیزوی معمولی هست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

متاسفانه دیتاشیتشو داخل اینترنت پیدا نمیکنم :sad:
    با توجه به این که این سنسور یک بلندگوی پیزویی هست و اینکه از طرفی من وسیلم پزشکیه و دقت پارامترها فوق العاده مهم هست، فک میکنین این سنسور همچین رزولوشن بالایی داشته باشه؟؟
    و با توجه به اینکه این سنسور فاشر سطح نیست باید واسه کالیبراسون خروجی فشار و خودم اقدام کنم درسته؟؟
    2013/04/24
    2,690
    2,516

نقل قول نوشته اصلی توسط aslan modir
    متاسفانه دیتاشیتشو داخل اینترنت پیدا نمیکنم :sad:
    با توجه به این که این سنسور یک بلندگوی پیزویی هست و اینکه از طرفی من وسیلم پزشکیه و دقت پارامترها فوق العاده مهم هست، فک میکنین این سنسور همچین رزولوشن بالایی داشته باشه؟؟
    و با توجه به اینکه این سنسور فاشر سطح نیست باید واسه کالیبراسون خروجی فشار و خودم اقدام کنم درسته؟؟
    این سنسور ها گورشون کجا بود که دیتاشیتوشون کجا باشه :mrgreen:

خب با این تفاسیر باید رفت سراخ سنسور های فشار
    بهتره یه سر به فروشگاه روبو کیو (http://roboeq.ir) بزنید و عبارت سنسور فشار رو سرچ کنید
    البته این سنسور ها هم قیمتشون خیلی گرونه

2013/06/21
    مشهد
    115
    0

این سنسور ها گورشون کجا بود که دیتاشیتوشون کجا باشه :mrgreen:

خب با این تفاسیر باید رفت سراخ سنسور های فشار
    بهتره یه سر به فروشگاه روبو کیو (http://roboeq.ir) بزنید و عبارت سنسور فشار رو سرچ کنید
    البته این سنسور ها هم قیمتشون خیلی گرونه

بله. تنها سنسور فشاری که در بازار موجود هست همینیه که شما تصویرشو قرار دادی.
    بقیه سنسورهایی که داخل سایتا و تو بازار دیدم یا دقت مناسبی ندارن یا خیلی بزرگن، طور کل سنسور فشار سطح زمینش خیلی محدوده.
    من خیلی از این طرح ابتکاری شما که از پیزو استفاده کردین خوشم اومد، دوتا خواهش ازتون دارم اگه امکانش باشه
    1- اینکه لطف کنی یکم بیشتر از تجربیاتی که در زمینه ی این سنسورهای پیزو بدست آوردی برام بگی، رنجی که اندازه گرفتی، دقت انازه گیریت، طریقه ی راه اندازی سنسور و اتصال به میکرو و ای تو دی، همچنین پارامترهای احتمالیی که میتونه خورجیشونو مشکل دار کنه مثلا گرما و...
    جالبه که بدونی نمونه های آمریکایی ای دستگاه با سنسورهای پیزو کار میکنن. من خیلی تمایل دارم حداقل امتهانشون کنم.
    2- میخواستم نظر شمارو در مورد " استرین گیج " بدونم. باهاشون آیا کار کردین؟ و میتونن سنسورهای خوبی برای کار من باشن یا نه؟ و اگه تجربه ای باهاشون دارین بگین لطفا :redface:
    واقعا ممنونم :redface:
    از وقتی که به این تاپیک اختصاص دادین
    2009/12/26
    1,730
    264

پاسخ : سنسور فشار بسيار کوچک با دقت بالا و محدودهآ*&#

پيزو سنسور فشار نيست و نميتونه فشار رو اندازه گيري کنه در کل ! با پيزو ميشه تکانه رو اندازه گرفت!
    براي کار شما چون هزينه هم در اون مهمه و البته سايز مسلما! استرين گيج بهترين جواب رو ميده چون هم کوچک هست هم راه اندازي اساني داره! و البته ميتونيد با اي دي سي خارجي با دقت فوق العاده بالاي 24 بيت بخونيدش! و البته ميتونيد تعداد بسيار بالايي رو در يک کفي نرم قرار بديد! سراغ هيچ چيز ديگري که تخصصي براي اينکار ساخته نشده نرويد جز استرين گيج!
    فرستادن ديتا هم به پي سي که کاري نداره! در کل سخت ترين مرحله براي شما تهيه ي تعداد بالايي از استرين گيج هست! و تعبيه ي اونها داخل يک کفي!
    توصيه ميکنم يک سطح مقطع 10 سانت در 25 تا 30 سانتي رو به صورت ماتريسي از اين سنسور ها بچسبونيد! البته ميتونيد براي تست يه ماتريس 10 در 10 تهيه کنيد تا تست ها تون رو انجام بديد و به نتيجه رسيديد بعدا تعداد اصلي رو خريداري کنيد!
    اگر سرعت اي دي سي تون بالا باشه و 24 بيت باشه ميتونيد از تعداد کمتري اي سي اي دي سي خارجي استفاده کنيد! به صورت داپلکس!
    2009/12/26
    1,730
    264

فقط يک مسئله در انتخاب استرين گيج و البته جاگذاريش بايد دقت کنيد اين هست که اگر به شکل استرين گيج دقت کنيد در يک جهت اگر خم بشه مقاومتش تغيير ميکنه يعني بايد شما بدونيد نيرو چطوري وارد ميشه که استرين گيج رو درست قرار بديد! البته خيلي مهم يا سخت نيست ولي هر قدر با دقت جاگذاري بشن بهتره!
    البته انواعي داره که در دو جهت هم خم بشن نيرو رو اندازه ميگيرن! و به صورت دو تا کنار هم هستن که ترک هاشون عمود بر هم هست! اگر از اين انواع استفاده کنيد مسلما تصوير بهتري خواهيد داشت و ميتونه به صورت طيف باشه تصوير
    2013/06/21
    مشهد
    115
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    پيزو سنسور فشار نيست و نميتونه فشار رو اندازه گيري کنه در کل ! با پيزو ميشه تکانه رو اندازه گرفت!
    براي کار شما چون هزينه هم در اون مهمه و البته سايز مسلما! استرين گيج بهترين جواب رو ميده چون هم کوچک هست هم راه اندازي اساني داره! و البته ميتونيد با اي دي سي خارجي با دقت فوق العاده بالاي 24 بيت بخونيدش! و البته ميتونيد تعداد بسيار بالايي رو در يک کفي نرم قرار بديد! سراغ هيچ چيز ديگري که تخصصي براي اينکار ساخته نشده نرويد جز استرين گيج!
    فرستادن ديتا هم به پي سي که کاري نداره! در کل سخت ترين مرحله براي شما تهيه ي تعداد بالايي از استرين گيج هست! و تعبيه ي اونها داخل يک کفي!
    توصيه ميکنم يک سطح مقطع 10 سانت در 25 تا 30 سانتي رو به صورت ماتريسي از اين سنسور ها بچسبونيد! البته ميتونيد براي تست يه ماتريس 10 در 10 تهيه کنيد تا تست ها تون رو انجام بديد و به نتيجه رسيديد بعدا تعداد اصلي رو خريداري کنيد!
    اگر سرعت اي دي سي تون بالا باشه و 24 بيت باشه ميتونيد از تعداد کمتري اي سي اي دي سي خارجي استفاده کنيد! به صورت داپلکس!
    واقعا سپاس گذار هستم از راهنمایی کاملی که کردین
    چنتا سوال فقط
    1- استرین گیج مقاومت حساسی هست، در اثر تغییر دمای داخل کفش در حین راه رفتن خروجیش دچار خطا نمبشه و تغییر دمایی روش اثر نمیزاره؟؟
    2- مدارات راه ااندازه این سنسور میتونه بقدری کم حجم و کوچک باشه که بشه براحتی به نزدیک پای انسان نصب بشه؟
    3- من مهندسی پزشکی خوندم و متاسفانه خیلی کار سخت افزاری نکردم، استرین گیج هم کارنکردم تاحالا، میشه درمورد راه اندازیشون بصورت ماتریسی که فرمودین و داپلکس که اشاره کردین بیشتر توضیح بدین؟ یا اگه امکانش باشه آدرس مقاله ای چیزیو بدین مطالعه کنم
    4- بله من تصویر بصورت طیف میخوام داشته باشم، دزست متوجه نشدم باید خطوط روی استرین گیج به چه صورت باشه تا به خواستم برسم ... امکان داره تصویر این نوع استرین گیجو قرار بدین؟
    شرمنده تعداد سوالامم خیلی زیادن :redface:
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33