اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور فشار بسیار کوچک با دقت بالا و محدوده‌&#

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور فشار بسیار کوچک با دقت بالا و محدوده‌&#

باعرض سلام خدمت دوستان عزیز :bye
    بنده درحال طراحی یک سیستم پزشکی هستم که فشار کف پا رو در چندین نقطه مورد بررسی و محاسبه قرار میده که قرار داخل کفش قرار بگیره، پس باید سنسورها تاحد امکان SMD و کوچک باشندکه در داخل یک کفی با تعداد بالا جابگیرند و وزن خیلی کمی هم داشته باشند.
    به شکل اگه توجه کنید کاملا متوجه منظورم میشید.

البته یک پروژه مشابه هم هست که فرد فقط روی یک صفحه می ایسته و فشار نقاط مختلف پا محاسبه میشه که در این پروژه محدودیت جا وجود نداره و میشه از تمامی المان ها با هر اندازه ای برای راه اندازی سنسور استفاده کرد ولی باز هم باید خود سنسور ابعاد کوچکی داشته باشه تا نقاط زیادی از سطح پا اسکن بشه و بازهم دقتشون باید بالا باشه

پیشاپیش از راهنمایی هاتون بسار سپاس گذارم.
    واقعا به کمکتون نیاز دارم :rolleyes: :redface:

پاسخ : سنسور فشار بسیار کوچک با دقت بالا و محدودهآ‌&#

باید بری سراغ سنسور های پیزو الکتریک
    در هر اندازه ای که بخوای هست
    از قطر 0.5سانت تا 7.5 سانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
      باید بری سراغ سنسور های پیزو الکتریک
      در هر اندازه ای که بخوای هست
      از قطر 0.5سانت تا 7.5 سانت
      قبلا شنیده بودم از عزیزی که از اسن سنسورها استفاده کنم، خیلی گشتم ولی نه هیچ سایتی پبدا شد، نه کسی از همکارا ازش چیزی میدونست ...
      خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد این سنسورها در اختیار من قرار بدی، همچنین سایتی که بتونم اونارو از اونجا تهیه کنمو معرفی کنی.
      پیشاپیش سپاس گذارم ازت

دیدگاه

یه سرچ ساده میکردید میتونستید راحت بفهمید که منظورم چی بوده
        این سنسور بیشتر با اسم بلندگو پیزو معروف است و فروشنده ها با این اسم میشناسنش
        توی مشهد هم فک نکنم اندازه ریزش گیرتون بیاد
        توی فروشگاه های اینترنتی هم گیر نمیاد
        باید حضوری به تهران مراجعه کنید
        در ضمن این پیزوهایی هم که داخل فروشگاه های اینترنتی هست مخصوص بخار سرد هست و قیمتش ده پونزده برابر پیزوی معمولی هست

دیدگاه

یه سرچ ساده میکردید میتونستید راحت بفهمید که منظورم چی بوده
          این سنسور بیشتر با اسم بلندگو پیزو معروف است و فروشنده ها با این اسم میشناسنش
          توی مشهد هم فک نکنم اندازه ریزش گیرتون بیاد
          توی فروشگاه های اینترنتی هم گیر نمیاد
          باید حضوری به تهران مراجعه کنید
          در ضمن این پیزوهایی هم که داخل فروشگاه های اینترنتی هست مخصوص بخار سرد هست و قیمتش ده پونزده برابر پیزوی معمولی هست

متاسفانه دیتاشیتشو داخل اینترنت پیدا نمیکنم :sad:
          با توجه به این که این سنسور یک بلندگوی پیزویی هست و اینکه از طرفی من وسیلم پزشکیه و دقت پارامترها فوق العاده مهم هست، فک میکنین این سنسور همچین رزولوشن بالایی داشته باشه؟؟
          و با توجه به اینکه این سنسور فاشر سطح نیست باید واسه کالیبراسون خروجی فشار و خودم اقدام کنم درسته؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aslan modir
            متاسفانه دیتاشیتشو داخل اینترنت پیدا نمیکنم :sad:
            با توجه به این که این سنسور یک بلندگوی پیزویی هست و اینکه از طرفی من وسیلم پزشکیه و دقت پارامترها فوق العاده مهم هست، فک میکنین این سنسور همچین رزولوشن بالایی داشته باشه؟؟
            و با توجه به اینکه این سنسور فاشر سطح نیست باید واسه کالیبراسون خروجی فشار و خودم اقدام کنم درسته؟؟
            این سنسور ها گورشون کجا بود که دیتاشیتوشون کجا باشه :mrgreen:

خب با این تفاسیر باید رفت سراخ سنسور های فشار
            بهتره یه سر به فروشگاه روبو کیو (http://roboeq.ir) بزنید و عبارت سنسور فشار رو سرچ کنید
            البته این سنسور ها هم قیمتشون خیلی گرونه

دیدگاه

این سنسور ها گورشون کجا بود که دیتاشیتوشون کجا باشه :mrgreen:

خب با این تفاسیر باید رفت سراخ سنسور های فشار
              بهتره یه سر به فروشگاه روبو کیو (http://roboeq.ir) بزنید و عبارت سنسور فشار رو سرچ کنید
              البته این سنسور ها هم قیمتشون خیلی گرونه

بله. تنها سنسور فشاری که در بازار موجود هست همینیه که شما تصویرشو قرار دادی.
              بقیه سنسورهایی که داخل سایتا و تو بازار دیدم یا دقت مناسبی ندارن یا خیلی بزرگن، طور کل سنسور فشار سطح زمینش خیلی محدوده.
              من خیلی از این طرح ابتکاری شما که از پیزو استفاده کردین خوشم اومد، دوتا خواهش ازتون دارم اگه امکانش باشه
              1- اینکه لطف کنی یکم بیشتر از تجربیاتی که در زمینه ی این سنسورهای پیزو بدست آوردی برام بگی، رنجی که اندازه گرفتی، دقت انازه گیریت، طریقه ی راه اندازی سنسور و اتصال به میکرو و ای تو دی، همچنین پارامترهای احتمالیی که میتونه خورجیشونو مشکل دار کنه مثلا گرما و...
              جالبه که بدونی نمونه های آمریکایی ای دستگاه با سنسورهای پیزو کار میکنن. من خیلی تمایل دارم حداقل امتهانشون کنم.
              2- میخواستم نظر شمارو در مورد " استرین گیج " بدونم. باهاشون آیا کار کردین؟ و میتونن سنسورهای خوبی برای کار من باشن یا نه؟ و اگه تجربه ای باهاشون دارین بگین لطفا :redface:
              واقعا ممنونم :redface:
              از وقتی که به این تاپیک اختصاص دادین

دیدگاه

پیزو سنسور فشار نیست و نمیتونه فشار رو اندازه گیری کنه در کل ! با پیزو میشه تکانه رو اندازه گرفت!
                برای کار شما چون هزینه هم در اون مهمه و البته سایز مسلما! استرین گیج بهترین جواب رو میده چون هم کوچک هست هم راه اندازی اسانی داره! و البته میتونید با ای دی سی خارجی با دقت فوق العاده بالای 24 بیت بخونیدش! و البته میتونید تعداد بسیار بالایی رو در یک کفی نرم قرار بدید! سراغ هیچ چیز دیگری که تخصصی برای اینکار ساخته نشده نروید جز استرین گیج!
                فرستادن دیتا هم به پی سی که کاری نداره! در کل سخت ترین مرحله برای شما تهیه ی تعداد بالایی از استرین گیج هست! و تعبیه ی اونها داخل یک کفی!
                توصیه میکنم یک سطح مقطع 10 سانت در 25 تا 30 سانتی رو به صورت ماتریسی از این سنسور ها بچسبونید! البته میتونید برای تست یه ماتریس 10 در 10 تهیه کنید تا تست ها تون رو انجام بدید و به نتیجه رسیدید بعدا تعداد اصلی رو خریداری کنید!
                اگر سرعت ای دی سی تون بالا باشه و 24 بیت باشه میتونید از تعداد کمتری ای سی ای دی سی خارجی استفاده کنید! به صورت داپلکس!

دیدگاه

فقط یک مسئله در انتخاب استرین گیج و البته جاگذاریش باید دقت کنید این هست که اگر به شکل استرین گیج دقت کنید در یک جهت اگر خم بشه مقاومتش تغییر میکنه یعنی باید شما بدونید نیرو چطوری وارد میشه که استرین گیج رو درست قرار بدید! البته خیلی مهم یا سخت نیست ولی هر قدر با دقت جاگذاری بشن بهتره!
                  البته انواعی داره که در دو جهت هم خم بشن نیرو رو اندازه میگیرن! و به صورت دو تا کنار هم هستن که ترک هاشون عمود بر هم هست! اگر از این انواع استفاده کنید مسلما تصویر بهتری خواهید داشت و میتونه به صورت طیف باشه تصویر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                    پیزو سنسور فشار نیست و نمیتونه فشار رو اندازه گیری کنه در کل ! با پیزو میشه تکانه رو اندازه گرفت!
                    برای کار شما چون هزینه هم در اون مهمه و البته سایز مسلما! استرین گیج بهترین جواب رو میده چون هم کوچک هست هم راه اندازی اسانی داره! و البته میتونید با ای دی سی خارجی با دقت فوق العاده بالای 24 بیت بخونیدش! و البته میتونید تعداد بسیار بالایی رو در یک کفی نرم قرار بدید! سراغ هیچ چیز دیگری که تخصصی برای اینکار ساخته نشده نروید جز استرین گیج!
                    فرستادن دیتا هم به پی سی که کاری نداره! در کل سخت ترین مرحله برای شما تهیه ی تعداد بالایی از استرین گیج هست! و تعبیه ی اونها داخل یک کفی!
                    توصیه میکنم یک سطح مقطع 10 سانت در 25 تا 30 سانتی رو به صورت ماتریسی از این سنسور ها بچسبونید! البته میتونید برای تست یه ماتریس 10 در 10 تهیه کنید تا تست ها تون رو انجام بدید و به نتیجه رسیدید بعدا تعداد اصلی رو خریداری کنید!
                    اگر سرعت ای دی سی تون بالا باشه و 24 بیت باشه میتونید از تعداد کمتری ای سی ای دی سی خارجی استفاده کنید! به صورت داپلکس!
                    واقعا سپاس گذار هستم از راهنمایی کاملی که کردین
                    چنتا سوال فقط
                    1- استرین گیج مقاومت حساسی هست، در اثر تغییر دمای داخل کفش در حین راه رفتن خروجیش دچار خطا نمبشه و تغییر دمایی روش اثر نمیزاره؟؟
                    2- مدارات راه ااندازه این سنسور میتونه بقدری کم حجم و کوچک باشه که بشه براحتی به نزدیک پای انسان نصب بشه؟
                    3- من مهندسی پزشکی خوندم و متاسفانه خیلی کار سخت افزاری نکردم، استرین گیج هم کارنکردم تاحالا، میشه درمورد راه اندازیشون بصورت ماتریسی که فرمودین و داپلکس که اشاره کردین بیشتر توضیح بدین؟ یا اگه امکانش باشه آدرس مقاله ای چیزیو بدین مطالعه کنم
                    4- بله من تصویر بصورت طیف میخوام داشته باشم، دزست متوجه نشدم باید خطوط روی استرین گیج به چه صورت باشه تا به خواستم برسم ... امکان داره تصویر این نوع استرین گیجو قرار بدین؟
                    شرمنده تعداد سوالامم خیلی زیادن :redface:

دیدگاه

این تصاویری از انواع استرین گیج هست
                      http://www.omega.com/techref/pdf/STRAIN_GAGE_TECHNICAL_DATA.pdf
                      --
                      من تصور کردم شما میخواهید فرد فقط روی یه سطح بایسته! ولی اگر بخواهید داخل کفش جاسازی کنید فقط سنسور ها رو راحت میتونید جاگذاری کنید! یکی از قسمتهای سخت ماجرا همینه-ولی هنگام راه رفتن باید اگر به صورت ماتریس ببندید تا سیم ها کمتر بشه حداقل 250 سیم از کفش بیرون بیاد که با ریبون 40 تایی میشه 6 تا ریبون! اینا دیگه به خلاقیت خودتون بستگی داره!
                      در مورد گرما میتونید یه ضریب بهش اضافه کنید -البته نمیدونم دمای داخل کفش چقدر بالا میره یا طرف میخواد چقدر با این کفش پراز سیم راه بره که گرم بشه!
                      --
                      شما به یه میکروی حد اقل ارم ترجیها فرکانس بالا به علت داده های بالا نیاز دارید! و البته ای دی سی خارجی از رزولوشن 16 تا 24 بیت بسته به نیازتون استفاده کنید!
                      ولی مسلما باکس مدار واسط رو باید بیرون کفش طراحی کنید- نمیدونم اگر بخواهید مدار و سنسور ها رو داخل کفش بذارید فرد بتونه راه بره! چون مسلما پنجه ی پا خیلی خم میشه و ...
                      -
                      اخرین مسئله ی مهم برای اینکه به داده ی معتبر برسید کالیبره کردن سنسور هاست! که موقع کار باید باهاشون سر و کله بزنید!
                      -
                      مطمئن بشید میتونید کارهای سخت افزاری مربوطه رو با توجه ای دی سی خارجی و میکرو ارم انجام بدید!

اضافه شده در تاریخ :
                      دوست عزیز چی شد؟ با شرکتی که گفتم صحبت کردید؟ تصمیمی نگرفتید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                        دوست عزیز چی شد؟ با شرکتی که گفتم صحبت کردید؟ تصمیمی نگرفتید؟
                        اول جاداره دوباره تشکر کنم از شما که پیگیری میفرمایید این تاپیکو :redface:
                        دیروز نتونستم تماس بگیرم، امروزم که جمعه بود. ولی سایتشونو مطالعه کردم امیدوارم بتونن برامون تعداد بالایی از استرین گیجو پک کنن بصورت کاغذی با ریبون.
                        ------------------------------------
                        ولی از اون مهم تر نوع سنسور جدیدی بود پیدا کردم. متاسفانه فک نمیکنم بعلت قوانین سایت بتونمئ اینجا بقیشو ادامه بدهم پیغام گذاشتم براتون

دیدگاه

سنسور های MPX برای سنسور فشار هوا هستن
                          کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد خان
                            سنسور های MPX برای سنسور فشار هوا هستن
                            بله متاسفانه شما درست میفرمایید.
                            سنسورهایی هستتند بنام سنسورهای پیزو، شما کار نکردی باهاشون؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aslan modir
                              بله متاسفانه شما درست میفرمایید.
                              سنسورهایی هستتند بنام سنسورهای پیزو، شما کار نکردی باهاشون؟ :redface:
                              حالا چرا متاسفانه؟ ناراحتی چرا ؟ بخند خدا بزرگه کار نشد نداره
                              این همه من از شما یاد گرفتم .حالا نوبت منه تا یک چیزی بلدم به شما بگم
                              شما بهتره شابلون جای پا رو در بیارید و بعدش تعداد زیادی کلید فشاری (از اینایی که زیر موبایل هست همونی که اسمشو نمیدونم) با حساسیت کم زیرش بذارید.طرح رو بدید بیرون جاهایی PCB میزنن چاپ کنه که عالی میشه.

اضافه شده در تاریخ :
                              این سایت رو الان پیدا کردم .شاید به دردت بخوره
                              از روش خوبی استفاده کرده
                              http://fab.cba.mit.edu/classes/863.12/people/calisch/14/foot.html
                              کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X