اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال داده باینری از طریق پورت سریال بر روی پورت میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال داده باینری از طریق پورت سریال بر روی پورت میکرو

من میخام معادل هر عددی در که در تکست ویژوال بیسیک قرار داده میشه باینری اون در میکرو و روی پورت B قرار بگیره....مثلا اگه عدد 4 در VB در تکست قرار میگیره معادل باینری اون که میشه 00000100 روی پورت B قرار بگیره...
    نمیدونم باید 4 رو ارسال کنم در Vb و بعدش با getchar اونو بگیرمم و تبدیل به باینری کنم؟ دستوراشو نمیدونم...من حتی اومدم در vb عدد رو باینری کردممم ولی دریافت اون در کدویژن رو نمیدونم چه جوری انجام بدم...میشه عدد 4 رو با getchar دریافت کرد...
    خواهش میکنم هر کسی میدونه کمکم کنه...

پاسخ : ارسال داده باینری از طریق پورت سریال بر روی پورت میکرو

یعنی کسی نمیدونه؟ هیچ راهی وجود نداره که من یه داده باینری رو از VB ببرم روی پورت میکروو؟

دیدگاه

میخوای چیکار باینری کنیش ؟
      عادی بفرست. به صورت هگز یا کد معادل اسکیشو. بعد تو میکرو اختصاص بده به پورتی که میخوای.
      اشتباه نکنید بین رشته، باینری و هگز و دهدهی و ... هیچ تفاوتی نداره. فرقشون فقط توی نمایش هست.
      ---------
      .
      .
      ...........

دیدگاه

ممنون از پاسختون دوست عزیز...
        آخه مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که این مقدار هگز مدام تغییر هم میکنه،
        یعنی به نظر شما همون هگز ارسال کنم به میکرو و بعدش با دستور getchar دریافتش کنم و بریزمش روی پورت میکرو؟ درست متوجه شدم منظورتونو؟ این کار درسته؟

دیدگاه

من درباره کدویژن اطلاعاتی ندارم ولی اگه از بسکام استفاده کنید خیلی راحت با دستور waitkey() عدد رو دریافت میکنید و روی پورت می ریزید به این صورت که فرضا عدد ازسالی 4 هست و شما همون عدد رو بدون تبدیل به پورت اختصاص مدید و خودش پابه هارو صفر و یک می کنه
          کد:
          Dim code as byte
          Do
          code=waitkey()
          Portb=code
          loop
          به همین سادگی

دیدگاه

با سلام
            دستورات باینری منتقل میشن، من متوجه نمیشم یعنی چی باینری بفرستم، میشه توضیح بدین.
            دستورات همون هگز(باینری)منتقل میشن حالا دست شماست که چطور باهاشون تا کنی
            The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

ممنونم از راهنماییهاتون دوستان،
              یعنی در کدویژن میتونم هگز بفرستم؟!!؟؟؟؟؟ ، من هدفم اینه که معادل هگز عدد مثلا 3 (0x03) رو که در ویژوال بیسیک وارد شده بفرستمش روی پورت B میکروی AVR و پایه های اونو صفر و یک کنم...

دیدگاه

بله شما یک متغیر char درست کن مقدار 0x03 ، بریز توش و ارسال کن
                حتی لازم به این کار هم نیست خود 3 رو بریز توش خود به خود هگز ذخیره میشه.
                به کد زیر دقت کنید
                کد:
                char a,b;
                کد:
                a = 3;
                کد:
                char b = '3';
                توی a مقدار 0x03 و توی b مقدار 0x33 ذخیره میشه.
                The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

وقتی داده عددی مثلا 200 در روی پورت کام در VB قرار داده میشه تا به میکرو ارسال بشه خود Visual basic در اجرای اون ارور میده....به باینری هم عددمو تبدیل کردم ولی شش بیتی هستش نمیدونم چطور هشت بیتیش کنم....یکی به من کمک کنه :angry:..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soheilas
                    وقتی داده عددی مثلا 200 در روی پورت کام در VB قرار داده میشه تا به میکرو ارسال بشه خود Visual basic در اجرای اون ارور میده....به باینری هم عددمو تبدیل کردم ولی شش بیتی هستش نمیدونم چطور هشت بیتیش کنم....یکی به من کمک کنه :angry:..
                    من VB کار نکردم، اما تو لب ویو که کار می کردم، اول عدد رو محاسبه می کردم بعد تبدیل به رشته (کد اسکی متناظر) می کردم و ارسال برای میکرو. ببینید شما عددی که 6 بیت داره دو بیت آخرش تو قالب 8 بیتی ، صفر هستش. عدد 200 رو به صورت کد معادل اسکیش یعنی قالب رشته ارسال کنید.
                    ---------
                    .
                    .
                    ...........

دیدگاه

دوستان سلام
                      من یه همچین پروژه ای رو پیدا کردم که باهاش میشه اطلاعات یک LM35 رو بین دو میکرو منتقل کنه
                      http://avrprojects.info/avr-interfacing/connect-2-microcontrollers-through-serial-port/
                      حالا سوالم اینه که راهی هست که بشه اطلاعات 8 تا LM35 رو بین دوتا میکرو رد و بدل کرد؟
                      پیشاپیش ممنون از پاسختون
                      تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nematollahian
                        دوستان سلام
                        من یه همچین پروژه ای رو پیدا کردم که باهاش میشه اطلاعات یک LM35 رو بین دو میکرو منتقل کنه
                        http://avrprojects.info/avr-interfacing/connect-2-microcontrollers-through-serial-port/
                        حالا سوالم اینه که راهی هست که بشه اطلاعات 8 تا LM35 رو بین دوتا میکرو رد و بدل کرد؟
                        پیشاپیش ممنون از پاسختون
                        هر کدوم از LM35 ها رو بده به یک پایه ADC میکرو. حالا مقدارشون رو محاسبه کن و در قالب رشته همرو ارسال کن. فقط توسعه دادن هستش.
                        ---------
                        .
                        .
                        ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                          هر کدوم از LM35 ها رو بده به یک پایه ADC میکرو. حالا مقدارشون رو محاسبه کن و در قالب رشته همرو ارسال کن. فقط توسعه دادن هستش.
                          سلام
                          دریافت اطلاعات هرکدوم از LM35 ها رو بلدم، اما ارسال چند مقدار مختلف از یک میکرو و دریافتشون در میکروی دیگری رو بلد نیستم (همون توسعه دادنش منظورمه).
                          میشه یه کمکی بکنین که در ارسال چی اضافه کنم و در دریافت چی؟
                          مرسی از محبتتون
                          تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nematollahian
                            سلام
                            دریافت اطلاعات هرکدوم از LM35 ها رو بلدم، اما ارسال چند مقدار مختلف از یک میکرو و دریافتشون در میکروی دیگری رو بلد نیستم (همون توسعه دادنش منظورمه).
                            میشه یه کمکی بکنین که در ارسال چی اضافه کنم و در دریافت چی؟
                            خوب کاری نداره، شما بیایید و از تابع sprintf استفاده کنید و همه اعداد رو با استفاده از این تابع به هم بچسبونید. اونور هم از یک for استفاده کنید و آرایه ها رو از هم جدا کنید. بعد اگر خواستی رو LCD نشون بدی همونو نشون بده، نخواستی هم با تابع atof یا توابع دیگه به عدد تبدیلش کن.
                            مرسی از محبتتون
                            خواهش می کنم :rolleyes: محض یادآوری بگم این جا برای تشکر هم قسمتی رو گزاشتن
                            ---------
                            .
                            .
                            ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                              خوب کاری نداره، شما بیایید و از تابع sprintf استفاده کنید و همه اعداد رو با استفاده از این تابع به هم بچسبونید. اونور هم از یک for استفاده کنید و آرایه ها رو از هم جدا کنید. بعد اگر خواستی رو LCD نشون بدی همونو نشون بده، نخواستی هم با تابع atof یا توابع دیگه به عدد تبدیلش کن.خواهش می کنم :rolleyes:
                              محض یادآوری بگم این جا برای تشکر هم قسمتی رو گزاشتن

اتفاقا این موضوع به ذهن خودم رسید اما تو بسکام تابعشو بلد نیستم. متاسفانه من با بسکام کار میکنم و هیچ اطلاعاتی از برنامه های دیگه ندارم و تابع ترکیب اعداد رو هم تو بسکام بلدش نیستم. حتی اضافه کردن یه عدد ثابت به متغیرهام و تفریقشون در طرف دیگه و همچنین Print یه عدد قبل از ارسال داده ها رو هم تست کردم اما متاسفانه جواب نگرفتم. اگه ممکنه واسه بسکام یه توضیحی لطف بفرمائید. :job:
                              بازم سپاسگذارم،آ‌ البته از اون دکمه ها هم که فرمودین استفاده شد :applause:
                              تشكر نكن، صلوات بفرست:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X