ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2010/09/19
    ساري
    433
    6

چالش ماسفت IRF3205 !!

سلام.اول بگم من کلي درباره اين ماسفت توي انجمن تحقيق کردم :read: و ديتا شيتش رو هم چلوندم :NO:
    خب اول يه سوال:کسي تا الان منبع تغذيه 12ولت 80 آمپر ديده است آيا؟ oo:
    من مي خوام در سه مسير موازي که قراره اين 80 آمپر رد بشه عمل سويچ رو انجام بدم.
    حداکثر جريان سري to220 اين ماسفت 75آمپره(تازه اگه اووورجينال باشه)
    من مي خوام به جاي يکي دو تا رو با هم موازي کنم تا بحث جريان و گرماي اونها کمتر بشه.موازي کردن و لحيم کردنشون قاعده خاصي داره؟چون بين علماي انجمن سر اين موازي کردن يا نکردن اختلافه.
    هدسينک به چه ابعادي بايد استفاده بشه؟(البته اگه لازم باشه فن هم ميزارم و صدالبته خمير سيليکون)
    سوال ديگه اين که گيت ماسفت که جريان نمي کشه مي تونم گيتهاي دو تا irfz3205 رو هم باهم موازي کنم و 10 ولت راه اندازي رو بهش بدم؟

ويه سوال خيلي مهمتر....من چه جوري و از چه مصرف کننده اي استفاده کنم که 80 آمپر جريان بکشه تا من اين irf3205 رو تست کنم؟ oo:
    انا لله و انا اليه الراجعون
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    397

پاسخ : چالش ماسفت IRF3205 !!

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهين شرق
    سلام.اول بگم من کلي درباره اين ماسفت توي انجمن تحقيق کردم :read: و ديتا شيتش رو هم چلوندم :NO:
    خب اول يه سوال:کسي تا الان منبع تغذيه 12ولت 80 آمپر ديده است آيا؟ oo:
    من مي خوام در سه مسير موازي که قراره اين 80 آمپر رد بشه عمل سويچ رو انجام بدم.
    حداکثر جريان سري to220 اين ماسفت 75آمپره(تازه اگه اووورجينال باشه)
    من مي خوام به جاي يکي دو تا رو با هم موازي کنم تا بحث جريان و گرماي اونها کمتر بشه.موازي کردن و لحيم کردنشون قاعده خاصي داره؟چون بين علماي انجمن سر اين موازي کردن يا نکردن اختلافه.
    هدسينک به چه ابعادي بايد استفاده بشه؟(البته اگه لازم باشه فن هم ميزارم و صدالبته خمير سيليکون)
    سوال ديگه اين که گيت ماسفت که جريان نمي کشه مي تونم گيتهاي دو تا irfz3205 رو هم باهم موازي کنم و 10 ولت راه اندازي رو بهش بدم؟
    ويه سوال خيلي مهمتر....من چه جوري و از چه مصرف کننده اي استفاده کنم که 80 آمپر جريان بکشه تا من اين irf3205 رو تست کنم؟ oo:
    سلام اولا اين عکسي که گذاشتيد مربوط به ماسفت p هست و براي فرکانس هاي پايين خوبه(فوقش چند صد هرتز) و اگر ميخوايد فرکانس بالا سوييچ کنيد از دو ترانزيستور npn و ديود 4148 و چند تا مقاومت استفاده کنيد. در کل بايد از ماسفت n و درايور توتم پول استفاده کنيد. چون ماسفت هاي n جريان بالاتر و مقاومت درين سورس کمتر دارند. ماکزيمم جريان 3205 110 هست که براي شرايط ايده آل که در عمل غير ممکنه هست. بهتره نصف اين عدد رو در نظر بگيريد( به خاطر مقاومت حرارتي پيوند و بدنه ماسفت و ...) که ميشه 55 آمپر باز هم به خاطر ضريب اطمينان بالاتر مقداري از اون کم ميکنيم ميشه 40 آمپر بعد دوباره چون شما به 80 آمپر نياز داريد 2 عدد ماسفت رو در نطر بگيريد که باز هم براي ضريب اطمينان بالاتر که خيالتون راحت تر بشه بهتره 3 عدد ماسفت 3205 رو با هم موازي کنيد. از لحاظ موازي کردن مشکلي نداره حالا فوقش از يه ماسفت 30 آمپر بگذره از يکي ديگه 22 آمپر و از يکي ديگه هم 27 آمپر بگذره چه مشکلي داره؟ هيچ مشکلي نداره . وقتي ما تعداد ماسفت موازي شده رو زياد بگيريم حتي جريان عادلانه تقسيم نشه باز هم مساله اي نيست چون جا براي اطمينان زياده. نکته مهم تو موازي کردن وصل کردنشون به همه. براي 3205 ميتونيد پايه هاي ماسفت رو با شمش يا کابل فلت و ضخيم مسي لحيم کنيد. درين ها وسورس هارو با شمش وصل ميکنيد. حالا ابتداي شمش اول و انتهاي شمش دوم رو ازش استفاده ميکنيد. طول و سطح مقطع شمش ها بايد برابر باشه. هيتسينک هم به دماي محيط و وجود يا عدم وجود جريان هوا و .. بستگي داره. بله گيت هارو هم ميتونيد موازي کنيد ولي نيازي به سيم ضخيم نيست باري تست جريان ماسفت هم زياد حساسيت نشون نديد ولي اينجارو يه نگاهي بندازيد. با استفاده از مولتي ترن و باتري خودرو ميتونيد اين جريان رو رو ماسفتا بندازيد. براي مقاومت شنت هم يه تيکه سيم 0.01 درست کنيد و ولتاژ دو سرش رو بگيريد تقسيم بر 0.01 کنيد
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=99241.msg631541#msg631541
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2010/09/19
    ساري
    433
    6

اي واي دچار وسواس الکترونيکي شدم!! :angry:از بس اين چند روز به جزئيات فکر کردم.
    فرکانس پايينه خيلي هم پايينه.چند دقيقه روشن چند دقيقه خاموش
    براي هدسينک يه پروفيل15-20 سانتي(شايد بيشترم لازم باشه) که پشتش پره پره دار مي گيرم و هر سه تا ماسفت رو بهش مي بندم و چون داخل جعبه اس فن هم ميزارم. :job: اتصال درين رو از همون بدنه هدسينک مي گيرم مي مونه سورس
    فعلا روي برد سوراخدار مي زنم و با سيم هاي قطور درين و سورسها رو وصل مي کنم. اتصال درين رو از همون بدنه هدسينک مي گيرم مي مونه سورس که پايه ها رو مي خاوبنم روي برد وهمه رو با سيم بهم ليحم مي کنم.قطر سيم براي 80آمپر12ولت چند بايد باشه؟
    اگه بخوام pcb بزنم فيبر مسي تحمل مي کنه؟
    راستي منبع 80 آمپر12 چنده؟بازار هست؟باتري فقط واسه تست خوبه. بعدش من متوجه نشدم چه مصرف کننده اي اين جريان و توان رومصرف مي کنه؟80*12=960وات
    http://green.ir/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1/tabid/91/ArticleId/106/.aspx

[size=12pt]سوال:از کابل فلت چقدر جريان ميشه کشيد؟[/size]
    2013/07/24
    اهل خوانسارم من ( اورشلیم ایران)
    252
    41

دوست عزیز این ماسفت به همراه 3210 کاربردش در اینورتر ها ویوپی اس هستش که در اونجا از باطری های اتمیک با آمپر ساعت بالا استفاده میشه معمولا ولتاژ سوئیچینگ این منابع بین 24یا 48 هستش اون هم با آمپر بالا بنابر این ولتاژ وجریان قابل تحمل این قطعه امری طبیعی برای این کاربرد هست
    یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم
    2013/04/24
    2,717
    2,673

[size=12pt]سوال:از کابل فلت چقدر جريان ميشه کشيد؟[/size]
    منظور از کابل فلت اینایی که عکس رو گذاشتم هست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

نه این فلت های طوسی
    http://iran-micro.com/images/products/flat.JPG

2010/09/19
    ساري
    433
    6

ممنونم آقايSSTK و اشکان عزيز :bye
    والا اول منظورم اون دوميه بود.
    اينکه دستت هست رو نديدم. :surprised:
    حالا هر دوتاش چه طوره؟
    پيشنهادت واسه اينکه جريان300(ولتاژ7-8ولت)ميلي دائمي ازش رد بشه چيه؟يه چيزي سه چهار رشته؟
    چون نمي خوام از سيم معمولي استفاده کنم که زشت بشه.
    2013/04/24
    2,717
    2,673

ممنونم آقايSSTK و اشکان عزيز :bye
    والا اول منظورم اون دوميه بود.
    اينکه دستت هست رو نديدم. :surprised:
    حالا هر دوتاش چه طوره؟
    پيشنهادت واسه اينکه جريان300(ولتاژ7-8ولت)ميلي دائمي ازش رد بشه چيه؟يه چيزي سه چهار رشته؟
    چون نمي خوام از سيم معمولي استفاده کنم که زشت بشه.
    اوه اوه اوه :eek: :eek: :eek: :eek:
    چه خبره 300آمپر
    بستگی داره برای چه کاری میخوای
    از همه مهمتر طول سیمی که میخواد ازش 300 آمپر بگذره چقدر باشه

مثلا من برای کوره القایی از لوله های زیر استفاده کردم که ازش 80آمپر رد میشد

2010/09/19
    ساري
    433
    6

اي بابا چه اشتباهي کردم 300ميلي آمپر منظورم بود!
    2013/04/24
    2,717
    2,673

اي بابا چه اشتباهي کردم 300ميلي آمپر منظورم بود!
    خببببب =)) :-)) =)) :-))
    این که سوال کردن نداره
    از این فلت های رنگی استفاده کنید

2010/09/19
    ساري
    433
    6

اي واي دچار وسواس الکترونيکي شدم!! :angry:از بس اين چند روز به جزئيات فکر کردم.
    فعلا روي برد سوراخدار مي زنم و با سيم هاي قطور درين و سورسها رو وصل مي کنم. اتصال درين رو از همون بدنه هدسينک مي گيرم مي مونه سورس که پايه ها رو مي خاوبنم روي برد وهمه رو با سيم بهم ليحم مي کنم.قطر سيم براي 80آمپر12ولت چند بايد باشه؟
    اگه بخوام pcb بزنم فيبر مسي تحمل مي کنه؟
    راستي منبع 80 آمپر12 چنده؟بازار هست؟باتري فقط واسه تست خوبه. بعدش من متوجه نشدم چه مصرف کننده اي اين جريان و توان رومصرف مي کنه؟80*12=960وات
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13