اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روغن روی برد کنترل تلویزیون؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روغن روی برد کنترل تلویزیون؟

سلام
    میخواستم بدونم این روغن روی برد های کنترل تلویزیون -ماهواره و .. چی هست؟ باید حتما" باشه؟ مثلا" بخاطر رسانایی؟ جنسش چیه؟ اگر پاکش کنم با تینر فوری اشکالی برای کار کنترل ایجاد نمیشه؟ ممنون

پاسخ : روغن روی برد کنترل تلویزیون؟

والله من فکر میکنم اون روغن بعداً وارد کنترل میشه! oo:
    من تمیزش میکردم. البته نه با تینر. با دستمال کمی مرطوب.

دیدگاه

اصلا نباید روغنی وجود داشته باشه .اگرم باشه پاکش کنید میخواید بدونید این روغن چی هست؟ روغنی هست که زیر ناخن ماست مگه زیر ناخن ما روغن وجود داره؟؟؟ نه ولی میره ازکجا ؟ وقتی غدا میخوریم غدای چرب وقتی سرمون رو میخاریم وقتی گوشمون رو میخواریم حالا وقتی دکمه رو فشار میدیم این فشار باعث میشه فضای کمی که زیر ناخن هست کم بشه ومواد زیرش
      بزنه بیرون وبه مرور زمان وارد برد میشه ودرنتیجه بعضی از دکمه های کنترل از کار میافته (قسمت کرافیتی زیر صفحه کلید روغنی ونارسانا میشه) توصیه کلا بازش کنید صفحه کلید رو با مایع ظرف شویی بشویید جعبشو هم همینطور برد رو هم بشورید با بنزین یا الکل یا تینر فوری بعد مونتاز دوباره روی ریموت کنترل همیشه یه جلد نایلونی بکشید تا از دست این روغن های ناخواسته ریموت کنترل در امان باشه.
      معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

سلام
        پد هارو بهتره با صابون بشورین چون الکل خاصیت نیمه رسانایی رو از بین میبره و پدها ضعیف کار میکنند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
          اصلا نباید روغنی وجود داشته باشه .اگرم باشه پاکش کنید میخواید بدونید این روغن چی هست؟ روغنی هست که زیر ناخن ماست مگه زیر ناخن ما روغن وجود داره؟؟؟ نه ولی میره ازکجا ؟ وقتی غدا میخوریم غدای چرب وقتی سرمون رو میخاریم وقتی گوشمون رو میخواریم حالا وقتی دکمه رو فشار میدیم این فشار باعث میشه فضای کمی که زیر ناخن هست کم بشه ومواد زیرش
          بزنه بیرون وبه مرور زمان وارد برد میشه ودرنتیجه بعضی از دکمه های کنترل از کار میافته (قسمت کرافیتی زیر صفحه کلید روغنی ونارسانا میشه) توصیه کلا بازش کنید صفحه کلید رو با مایع ظرف شویی بشویید جعبشو هم همینطور برد رو هم بشورید با بنزین یا الکل یا تینر فوری بعد مونتاز دوباره روی ریموت کنترل همیشه یه جلد نایلونی بکشید تا از دست این روغن های ناخواسته ریموت کنترل در امان باشه.
          واقعا" اینطوریه؟!!! یه کم بعید به نظر میرسه . این روغن یه کم چسبناکه بیشتر شبیه سریشه . اگر اینطوریه و روغن دسته باید جاهای دیگه برد هم چرب بشه ولی کاملا" تمیز هست. تا الان هروقت تمیزکاری کردم چندان تاثیری نداشته . ولی با صابون نشستم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210 نمایش پست ها
            با سلام؛
            میدونم که از این پست سالها گذشته، ممکنه بعضی ها به این مشکل بد کار کردن رییموت کنترل وسایل الکترونیکی بدلیل وجود روغن داخلش برخورده باشید. ولی دلیل روغن اینی نیت که دوستمون میگن بلکه دلیلش نشت روغن از بافت صفحه کلید سیلیکونی خود ریموت هستش، کغ در ریموت های ارزان قیمت رایجه. میتونید بازش کنید و با آی و ریکا بشوریدش تا دوباره درست کار کنه.
            AGHYOOL

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X