اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت راه اندازی 3 پاور ال ای دی 1 وات با برق 12ولت و با درایور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت راه اندازی 3 پاور ال ای دی 1 وات با برق 12ولت و با درایور

تفاوت راه اندازی 3 پاور ال ای دی 1 وات با برق 12ولت و با درایور چیست؟؟

با سلام من مدار زیر رو بستم رو میز کارم بخوبی جواب میده . جریانشم در اولین استارت تا زمان حرارت هم یکی هست و اگه 10 ساعت هم روشن باشه 190میلی آمپر میکشه و تغییری نمیکنه
    میخوام بدونم چه لزومی داره از درایور استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟ :question: :arrow: :question:

برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

پاسخ : تفاوت راه اندازی 3 پاور ال ای دی 1 وات با برق 12ولت و با درایور

شما الان این 12 ولت از کجا آوردید؟
    یک سری درایور هستند که ورودی شون برق شهر هست

محافظ اتصال کوتاه دارند
    ولتاژ خروجی با زیر بار رفتن تا حدودی تغییر نمیکند به خاطر تغییر در فرکانس سوئیچینگ با گرفتن فیدبک
    و...

به نظر من اگر از پاورکامپیوتر استفاده کنید همه این محاسن را خواهید داشت
    دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
      تفاوت راه اندازی 3 پاور ال ای دی 1 وات با برق 12ولت و با درایور چیست؟؟

با سلام من مدار زیر رو بستم رو میز کارم بخوبی جواب میده . جریانشم در اولین استارت تا زمان حرارت هم یکی هست و اگه 10 ساعت هم روشن باشه 190میلی آمپر میکشه و تغییری نمیکنه
      میخوام بدونم چه لزومی داره از درایور استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟ :question: :arrow: :question:

اگه از درایو استفاده کنین دیگه نیازی به اون مقاومت 10 اهمی و تلف 2 وات در اون نیست و راندمانتون بالا میره و مدارتون خنک تر کار میکنه

دیدگاه

سلام
        این موضوع وقتی خودشو نشون میده که تغذیه مدار از باتری و نیاز به راندمان بالا باشه.من با درایور 3.6w مصرف دارم و با مقاومت 5w حالا حساب کنید تو زمان کارکرد قیمت و حجم باتری چقدر تاثیر داره؟
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

درسته من از این زاویه نگاه نکرده بودم چون من به پاور وصل کرده بودم. ولی درایور از 220 ولت شهر برق میگیره و علاوه بر تلفات کمتر اقتصادی تره. خود ترانس های کاهنده ولتاژ هم تا 20% تلفات دارند. ممنون از همه دوستان.
          یه سوال دیگه : برای اندازه گیری توان مصرف شده در یک درایور یک راهش اینه که ولتاژ و جریان خروجی رو در هم ضرب کنیم. اما راه دیگه ای هم هست که دقیق تر و مفید تره و اون اینه که ولتاژ (220) و جریان ورودی رو در هم ضرب کنیم. به نظرم این دقیق تره چون یک سری تلفات هم داخل درایور رخ میده. حالا چطوری جریان AC ورودی رو اندازه بگیرم آخه مولتی متر من فقط جریان DC رو میگیره و اسیلوسکوپ هم ندارم.
          برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X