ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2014/10/02
    8
    0

چگونگي بالا بردن سيستم جرقه زني موتورسيکلت

با عرض سلام خدمت تمامي دوستان واساتيد.من تازه بااين سايت خوب اشنا شدم اگر کمکم کنيد خيلي ممنون ميشم. من يک موتورسيکلت دارم ميخوام سيستم جرقه زنيش که کويل : ( قطعه اي که جرياني از مولد موتور بهش ميرسه و اون جريان رو چندصد برابر قويتر به شمع ميرسونه يعني مثل شوکر کار ميکنه اما ضعيفتراز شوکر) ،،،باشه رو قويش کنم. اما هرکاري کردم موفق نشدم. حتي بجاي کويل شوکر نصب کردم ولي کارنکرد چون اون جرياني ک از مولد مياد شوکر را روشن نميکنه يعني جريان برقش با شوکر سازگار نيس. ساده تر بگم، من ميخوام سيتمي بسازم ک يا کويل را ب اندازه شوکر قويش کنه يا سيتمي باشه ک بجاي کويل کارکنه اما قويتراز کويل برق بده مثل شوکر. بخدا ممنون ميشم. اينم ايميلم.ALIREZA.mohammadani@gmail.com :sad:
    2010/08/15
    تهران
    1,023
    208

پاسخ : چگونگي بالا بردن سيستم جرقه زني موتورسيکلت

سلام ، اگر حال و حوصله ساخت مدار رو ندارید ، قبل کویل از کیت "ترانزیستور سی دی آی" استفاده کنید ، تو گمرک به هر جانبی فروش موتور بگی داره ، قیمتش هم از ۸ ت ۲۰ هزار تومانه ،،،
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/10/02
    8
    0

سلام دوست عزيز. ممنون ازراهنماييت.الان دقيقا مبدل برق و ترانزيستور و کويل موتورم سي دي آي ژاپن هستند ولي برقش قوي هست ولي نه اندازه برقي ک از شوکر توليددميشه. من حاضرم ماهها حالو حوصله بخرج بدم فقط بتونم يه برق قوي مثل شوکر ب شمع برسونمآ*. لطفا اگه شما طراحي کيت يا طراحي کويلي ک بتونه کارمو راش بندازه رو بلديد راهنماييم کنيد ممنون ميشم.
    2013/08/14
    64
    3

با سلام
    عزیز جان این فرمایش شما کمی جای تامل داره درسته که سیستم جرقه زنی موتور کمی قدیمیه و میشه روش کار کرد بهتر بشه اما اینکه شما میگی نمیشه چندتا دلیل داره:
    1-شمع موتور بر اساس استاندارد خاص تولید میشه که پلاتینش قادره مقدار مشخصی از ولتاژ و آمپراز رو تحمل کنه و بیشتر بودن باعث خال زدگی و خرابی شمع میشه
    2- جرقه قویتر به معنای احتراق بهتر و کامل تر نیست
    3- سیستم برق و مجموعه سیم کشی موتور توان مشخصی جهت هدایت الکتریکی داره و بالاتر از اون امکان خرابیش هست
    2014/10/02
    8
    0

سلام. ممنون از راهنماييهاي مفيدت. پس من اين فکرو از کلم بندازم دور؟ شدني نيست؟ راهي هست ک بشه از طريق برق يک گامي بسوي پر قدرت کردن توان موتور اجرايي کرد؟
    2013/04/24
    2,717
    2,675

نقل قول نوشته اصلی توسط کبير
    سلام. ممنون از راهنماييهاي مفيدت. پس من اين فکرو از کلم بندازم دور؟ شدني نيست؟ راهي هست ک بشه از طريق برق يک گامي بسوي پر قدرت کردن توان موتور اجرايي کرد؟
    اول باید مشکل سوخت رسانی حل بشه
    بعد باید قدرت اشباع سیلندر بالا بره

2014/10/02
    8
    0

منظورتون از بالا رفتن اشباع سيلندر چيه؟
    2013/04/24
    2,717
    2,675

نقل قول نوشته اصلی توسط کبير
    منظورتون از بالا رفتن اشباع سيلندر چيه؟
    هر سیلندری تا یه توانی رو میتونه توی واحد زمان بدون مشکل تولید کنه
    حالا اگه این توان در واحد زمان از حد مشخصی که سیلندر برای اون طراحی شده مشکلاتی مانند داغ کردن و انبساط بیش از حد پیستون ها بوجود میاد که در اکثر موارد منجر به ترک برداشتن سیلندر یا پیستون میشه

2014/06/10
    بوشهر
    106
    19

اگر شما با اينكار قسط احتراقي بهتر و سرعتي افزون به قبل رو داريد به جاي اين كه سيستم برق رو دست كاري كنيد و باعث ناكارامد شدن زود هنگام شمع بشيد ميتونيد از يك تربو فن برقي در جعبه فيلتر هواتون استفاده كنيد كه باعث احتراق بهتر ميشه و همچنين و اگر كه سيم پيچي موتورتون از نوع جديد و اتمي هستش اون رو با يك سيم پيچ پلاتيني قديمي عوض كنيد
    2013/08/14
    64
    3

ببین دوست عزیز برای افزایش قدرت موتور چندین راه وجود داره که باید ببینی کدوم بصرفه هستش
    یکیش افزایش جریان سوخت رسانی که مخلوط هوا و بنزین رو میشه زیاد کرد البته این روش محدودیت و معایبی داره محدودیت اینه که وقتی نسبت هوا و سوخت رو افزایش میدی مصرف بنزین میره بالا و در نتیجه گرمای سیلندر بیشتر میشه که امکان پیش احتراق وجود داره که در نتیجه سوخت ناقص و هدررفت انرژی داریم و توان سیلندر مشخصه
    دوم میشه از طریق کف تراشی سیلندر یه مقدار ضریب تراکم رو بالاتر برد که اینکار هم مشکلاتی داره ازقبیل اینکه خلاء قانونی در موردش هست و امکانش هست بعنوان مجرم(کیف قاپ) باهاتون برخورد بشه
    تغییر سایز سوپاپ دود که اینهم مسلتزم صرف هزینه زیاد هستش که با سیستم موتورسیکلتهای ایران که اکثرا طرح هوندای چهل سال پیش هستن بصرفه نیست
    تنها راه حل میمونه همون کف تراشی سیلندر که بعدش باید کاربراتور رو عوض کنی و سوپاپ تغییر کنه که صدالبته باید عواقب بعدیش رو بجون بخری(احتمال دستگیری به عنوان مجرم شامل سارق، کیف قاپ و هزارتا جرم ناشناخته که میتونن بهت برچسب بزنن)
    با تمام این تفاسیر انتخاب به عهده خودته
    خوش باشی و پیروز
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12