اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

lpc1768 and mbed

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

lpc1768 and mbed

سلام دوستان .....راستش با سایت mbed.org که اشنا هستید!
    اگر نیستید همین الان ببینیدش .خیلی سایت جالبی هست .می خواستم بدونم این کدها چطوریه؟فقط بر روی همون میکرو هایی که معرفی کرده میشه اجراش کرد؟و یک سوال دیگه اینکه میشه از هدر lpc1768 فروشگاه و این هدرها که اصلش mbed.h هست استفاده کرد؟و سوال دیگه اینکه من با keil کار میکنم ایا کامپایلر مهم هست؟
    لطفا کسانی که یه اشنایی دارن دریغ نکنن
    ممنون از همگی

پاسخ : lpc1768 and mbed

نوشته اصلی توسط hero.seller17
    سلام دوستان .....راستش با سایت mbed.org که اشنا هستید!
    اگر نیستید همین الان ببینیدش .خیلی سایت جالبی هست .می خواستم بدونم این کدها چطوریه؟فقط بر روی همون میکرو هایی که معرفی کرده میشه اجراش کرد؟و یک سوال دیگه اینکه میشه از هدر lpc1768 فروشگاه و این هدرها که اصلش mbed.h هست استفاده کرد؟و سوال دیگه اینکه من با keil کار میکنم ایا کامپایلر مهم هست؟
    لطفا کسانی که یه اشنایی دارن دریغ نکنن
    ممنون از همگی
    سلام

من خیلی وقت باهاش کار کردم و عجیب اینکه به شدت مورد استقبال قرار گرفته. من خودم الان 2 سالی هست کانادا هستم و اینجا حل تمرین میکرو ام. شرکتهای بزرگ معمولا یک University Program دارن که توش یک سری امکانات رو در اختیار دانشگاه ها قرار میدن. مثلا برای درس میکرو شرکت آرم 100 لایسنس Keil و 10 تا برد Freescale فرستاد. سال پیش شرکت mbed برای ما 2 تا برد فرستاد که واقعا جالب بود و استادم گفت برو ببین چه جوری هست. کاری که این شرکت میکنه این هست که سعی میکنه طراحی رو بیشتر به سطح application ببره. یعنی دیگه شما برای طراحی لازم نیست از نوشتن درایور شروع کنی. کتابخونه خیلی از ماژول ها رو هم میتونی توی سایتشون پیدا کنی. برای اینکه توی Keil ازشون استفاده کنی, از اونجا که توی mbed باید C++ کد بزنی بنابراین باید توی Keil هم با C++ کار کنی. البته به طور قزع میتونی از کتابخونه هایی که به C هم نوشتی استفاده کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadh1387
      سلام

من خیلی وقت باهاش کار کردم و عجیب اینکه به شدت مورد استقبال قرار گرفته. من خودم الان 2 سالی هست کانادا هستم و اینجا حل تمرین میکرو ام. شرکتهای بزرگ معمولا یک University Program دارن که توش یک سری امکانات رو در اختیار دانشگاه ها قرار میدن. مثلا برای درس میکرو شرکت آرم 100 لایسنس Keil و 10 تا برد Freescale فرستاد. سال پیش شرکت mbed برای ما 2 تا برد فرستاد که واقعا جالب بود و استادم گفت برو ببین چه جوری هست. کاری که این شرکت میکنه این هست که سعی میکنه طراحی رو بیشتر به سطح application ببره. یعنی دیگه شما برای طراحی لازم نیست از نوشتن درایور شروع کنی. کتابخونه خیلی از ماژول ها رو هم میتونی توی سایتشون پیدا کنی. برای اینکه توی Keil ازشون استفاده کنی, از اونجا که توی mbed باید C++ کد بزنی بنابراین باید توی Keil هم با C++ کار کنی. البته به طور قزع میتونی از کتابخونه هایی که به C هم نوشتی استفاده کنی.
      سلام ممنون از جواب .بله دیدم تقریبا بیشتر درایور ها رو داشت و اینکه داره به سمت application میبره خیلی خوبه و صرفه جویی توی وقته اما من منظورم این بود که ایا فقط باید از بورد های خودش استفاده کنم؟نمیشه از یه هدر برد lpc1768 استفاده کنم؟مثلا همینی که توی فروشگاه این سایت هست؟
      برای add کردن هم فقط لازمه توی keil فایل mbed را include کنم؟
      با تشکر

دیدگاه

و یک سوال دیگه اینکه باید از کامپایلر mbed حتما استفاده کنیم یا میشه توی keil هم از این پلتفرم استفاده کرد؟

دیدگاه

منم هرچی میخوام از این سایت میکیرم.کامپایلر انلاین داره و میتونید تو همون کامپایلر برای کیل پرت کنید و انلاین در کیل استفاده کنید.البته به چند تا دیگه هم تبدیل میکنه.من خیلی دونبال هدرش گشتم.حتب به جوان هم سفارش داردم برام بیاره ولی گفتن نمیتونیم بیاریم.چرا نمیدونم.این هدر یک فریمور دار که نمیشه یا من نتونستم روی هدر برد eca بریزم.ولی میشه از بیشتر مثالها استفاده کرد و در کیل شبیح سازی کرد.من هنوز دونبال خرید این برد هستم.هم تو این سایت و هم توی ایران میکرو پیشنهاد دادم بیارن ولی نمیدونم چرا همه مخالف این برد هستند.طریق تبدیل مثال ها برای کیل خیلی مشکلی بود بگید توضیح بدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvin2009
            منم هرچی میخوام از این سایت میکیرم.کامپایلر انلاین داره و میتونید تو همون کامپایلر برای کیل پرت کنید و انلاین در کیل استفاده کنید.البته به چند تا دیگه هم تبدیل میکنه.من خیلی دونبال هدرش گشتم.حتب به جوان هم سفارش داردم برام بیاره ولی گفتن نمیتونیم بیاریم.چرا نمیدونم.این هدر یک فریمور دار که نمیشه یا من نتونستم روی هدر برد eca بریزم.ولی میشه از بیشتر مثالها استفاده کرد و در کیل شبیح سازی کرد.من هنوز دونبال خرید این برد هستم.هم تو این سایت و هم توی ایران میکرو پیشنهاد دادم بیارن ولی نمیدونم چرا همه مخالف این برد هستند.طریق تبدیل مثال ها برای کیل خیلی مشکلی بود بگید توضیح بدم.
            من برد freescale را گیر اوردم با قیمت مناسب پردازش سبز هونام داره ...منم میخواستم از اونجا تهیه کنم .....اما lpc رو نداره...... یعنی میشه توی keil باهاش کار کرد؟offline?

دیدگاه

بله.یک قسمتی داره برای هر کامپایلر که بخوای تبدیلش میکنه.lpc1768 رو نداره.خیلی دنبالش گشتم

دیدگاه

بله.یک قسمتی داره برای هر کامپایلر که بخوای تبدیلش میکنه.lpc1768 رو نداره.خیلی دنبالش گشتم
                با همون freescale نمیشه کار کرد باهاش؟یا صرفا به خاطر فرکانس کاریش شما میخواین lpc1768 بگیرین؟

دیدگاه

نه چون من با 1768 کار میکنم میخوام این برد رو داشته باشم.مثال ها برای 1768 خیلی بیشتره.گفتید کجا داره

دیدگاه

http://www.esys.ir/Product_Detail.aspx?Type=1&Id=457
                    کاش شما که کار کردید یه راهنمایی های اولیه میکردید اشنا شیم ما هم...اما فک کنم فرق نداره شما چه میکرویی استفاده میکنید....درایور ها برای اون برد هایی که توی خود سایت هست قابل ساپورت شدنه.....اینطور نیست؟

دیدگاه

نه.فرق میکنند.بهتر است جای خرید این سفارش بدی 1768 بیارن.منم میخوام.این کرتکس m0 هست و امکانات 1768 که m3 هست رو ندارد.قیمتاش خوبه

دیدگاه

نه.فرق میکنند.بهتر است جای خرید این سفارش بدی 1768 بیارن.منم میخوام.این کرتکس m0 هست و امکانات 1768 که m3 هست رو ندارد.قیمتاش خوبه
                        فردا باهاش تماس مگیرم.....شما هم اگر تونستین یه اموزشی بدین از اول :job:

دیدگاه

سلام دوستان .....منتظران lpc1768 .....
                          تماس گرفتم به شرکت گفت انشالاه تا 2-3 روز اینده میزاره روی سایت همراه با قیمت.....
                          دعا کنید قیمتاش به بودجمون برسه....... :biggrin:

دیدگاه

[quote author=hero.seller17 link=topic=99689.msg634848#msg634848 date=1412409033]
                            سلام دوستان .....منتظران lpc1768 .....
                            تماس گرفتم به شرکت گفت انشالاه تا 2-3 روز اینده میزاره روی سایت همراه با قیمت.....
                            دعا کنید قیمتاش به بودجمون برسه....... :biggrin:
                            [/quot]
                            جدا؟خیلی خوبه.البته دیروز منم توی سفارشات خارجیشون ثبت کردم و لینکاش رو براشسون فرستادم.خیلی خوبه از همه هدر بردهای ایرانی بهتره.سایت ها هم اینو میدونن برا همین نمیارن.

دیدگاه

مژده به دوست داران برد mbed
                              http://esys.ir/Product_Detail.aspx?Type=1&Id=582
                              این برد بالاخره باقیمت خیلی بالا وارد شد و هم اکنون قابل سفارش هست.
                              قیمت بالا هست ولی به ساپورت بالای سایت mbed ومثال های زیادش میرزه.
                              اگه هنوز با سایت mbed اشنایی ندارید حتما ازش دیدن کنید
                              http://developer.mbed.org/platforms/mbed-LPC1768/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X