اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معلق نگه داشتن فلز رو هوا!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معلق نگه داشتن فلز رو هوا!!!

سلام
    دوستان کسی میدونه این مدار چیه و چیکار میکنه؟؟؟ :eek:
    http://www.danyk.cz/levit_en.html
    ولی برای من جالب بود..... :redface:

پاسخ : معلق نگه داشتن فلز رو هوا!!!

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
    سلام
    دوستان کسی میدونه این مدار چیه و چیکار میکنه؟؟؟ :eek:
    http://www.danyk.cz/levit_en.html
    ولی برای من جالب بود..... :redface:
    سلام
    با کنترل جریان سلونوئید توسط ماسفت و سنسور مادون قرمز فلز فرو مغناطیس در هوا ثابت میمونه.........

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

می خوام بسازمش
      فقط سلفش چجوریه؟
      دیود مادون قرمز برای چی می خواد؟
      http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

با سلام

لینک فیلمشم اینه :

http://danyk.xf.cz/levit.3gp

اینجور که من فهمیدم فکر میکنم برای تعیین موقعیت شیئ به کار بیاد
        فکر کنم بسته به جریان سلنوئید باشه ، به عنوان مثال جریان سلنوئید رو اونقدر زیاد میکنن تا شیئ معلق بیاد بالا و اشعه نور مادون قرمز رو قطع کنه و جریان سلونئید در همون مقدار تثبیت میشه .

باتشکر
        یاعلی

دیدگاه

سلام به همه دوستان
          میدونیم که با عبور دادن جریان از یه سیمپیچی که داخل اون یک هسته قرار گرفته دو سر
          هسته تبدیل به یک آهنربا با دو قطب میشه یعنی اینکه اگه هسته رو به یک فلز نزدیک کنیم
          اون فلز جذب میشه و به هسته میچسبه
          حالا تا اینجاش که بسیار روشنه ولی جای سواله چرا این جسم فلزی بجای اینکه به هسته
          مغناطیس شده بچسبه پس چرا داخل هوا معلق میمونه ؟!!
          همونطور که تو شکل پیداست جریان عبوری از سیم پیچ با یک ماسفت و به فرمان یک پ امپ
          کنترل میشه ، آره اون آی سی که تو شکل میبینید یک پ امپ هست که تو مد مقایسه کنندگی دو سطح
          ولتاژ استفاده شده یعنی وقتی جسم فلزی به طرف سیم پیچ کشیده میشه اونقدر بالا میره و نزدیک به سیم پیچ
          میشه که بین فرستنده و گیرنده مادون قرمز قرار میگیره و نور رو قطع میکنه با این کار خروجی پ امپ که ماسفت
          رو کنترل میکنه غیرفعال و در نتیجه ماسفت و سیم پیچ غیرفعال میشه و دیگه خبری از قدرت مغناطیسی و جذب کنندگی سیم پیچ نیست
          پس در این صورت جسم رها میشه و میخواد سقوط کنه ولی وقتی که یکمی پایین میاد از بین دیود فرستنده و گیرنده خارج میشه و
          از نو پ امپ و ماسفت و سیمپیچ فعال میشه و اون جسم رو میکشه بالا و دوباره روز از نو روزی از نو ،
          چون سرعت تکرار این عمل خیلی زیاذه ما این بالا پایین شدن جسم رو نمیتونیم تشخیص بدیم
          متوجه شدید ؟
          مهم نیست که چه مدرکی دارید ، مهم این است که چه درکی دارید ...

دیدگاه

به نظرم خیلی جالبه.
            کسی میتونه مدارش رو توی پروتئوس شبیه سازیش کنه؟

دیدگاه

این کار رو نمیشه تو پروتئوس شبیه سازیش کرد
              کاری که نداره مدار رو عملا ببند و ببین ،
              مگه کجاش مشکل دارید ؟

دیدگاه

اگر ممکنه دوستان تعداد دور و هسته فریت ساخت سلف را کمی توضیح دهند ممنونم میشم
                انگار به زبان آلمانیست , من که چیزی ار سلفش متوجه نشدم

راستی آی سی 1458 هست؟گیر میاد تو بازار؟ 4558 چی ؟ کدام بهتر هستند؟
                ماسفت چی , 3 شماره معرفی شده ؟ مهم نیست کدام مورد استفاده قرار بگیریه؟ در بازار موجود هستند؟ کدام به نظر دوستان بهتر هست؟(z44 -540-3205 کدام بهتر هست و در بازار موجود است)؟
                دیود Ba159 در بازار موجود است؟ اگر نیست مشابه آن چی قرار دهیم؟
                کلا اگر امکانش هست یک شماتیک که امکان ساختش در این باشه قرار دهید
                آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
                مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359

ماسفت چی , 3 شماره معرفی شده ؟ مهم نیست کدام مورد استفاده قرار بگیریه؟ در بازار موجود هستند؟ کدام به نظر دوستان بهتر هست؟(z44 -540-3205 کدام بهتر هست و در بازار موجود است)؟
                  سلام
                  تعداد دور که 1200 دور سیم 0.4 دور یه هسته آهنی....
                  اون ای سی که آمپ امپ هستش... اگه آیسیش گیر نیاد فک کنم بشه جایگزینی پیدا کرد .. ماسفت هم فک کنم irfz44 بهتر باشه... دیود Ba159 هم در امجد و عباسیان موجود هست... اگه نیست هر دیود شاتکی و فست فک کنم بشه جایگزینش کرد... اگه پیدا نکردید 1n5819 همه جا موجود است...
                  ویرایش شد....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359

سلام
                    تعداد دور که 1200 دور سیم 0.4 دور یه هسته فریت معمولی...
                    اون ای سی که آمپ امپ هستش... اگه آیسیش گیر نیاد فک کنم بشه جایگزینی پیدا کرد .. ماسفت هم فک کنم irfz44 بهتر باشه... دیود Ba159 هم در امجد و عباسیان موجود هست... اگه نیست هر دیود شاتکی و فست فک کنم بشه جایگزینش کرد... اگه پیدا نکردید 1n5819 همه جا موجود است...
                    ---
                    زبانش که چک هست! من نمیدونم کجا نوشته هسته ی فریت!؟ این چیزی هم تو عکس هست از داخل یه رله در اورده!
                    شما یه رله ی 12 یا 24 ولت گیر بیار پوشش رو بیار بیرون و سیم پیچ و هسته ی اهنیش کافیه و سیمهاش رو بده به خروجی ماسفت 1 اون اپ امپ هم برای این مدار زیادیه! از یه اپ امپ معمولی هم میتونید استفاده کنید! کلا قطعاتش خیلی معمولیه چیز خاصی نداره!

دیدگاه

سلام
                      برای آی سی میتونید از یه lm324 استفاده کنید
                      برای سیم پیچ هم از یه رله ؛
                      البته سیمپیچ رله نمیتونه چیزایی که تو عکس نشون داده رو بلند کنه
                      برای اینکه بخواید قدرت سیمپیچ مغناطیسیه رله رو افزایش بدید یا باید یه رله قدرت
                      انتخاب کنید یا خودتون یکی بپیچید فعلا محاسبات هم نمیخواد کنید
                      یه هسته آهنی بیارید و تا تونستید دورش سیم بپیچید هر چه تعداد دور بیشتر
                      قدرت هم بیشتر خواهد بود البته هر چه منظم تر و نزدیک به همتر سیم ها رو بپیچید
                      هنوز اثر و قدرتش بهتره ؛
                      سیمتون هم ضخیم نباشه ، نازک باشه و با تعداد دور بالا بپیچید
                      هر چه تعداد دور بیشتر = جریانکشی کمتر و خاصیت الکترومغناطیسی بیشتر

دیدگاه

ببخشید ، برای روشن کردن فرستنده یه مقاومت 2 وات گذاشته ؟ آیا واقعا لازمه 2 وات باشه؟
                        بعد من بخوام سیم پیچشو بپیچم از سیم 0.7 استفاده کنم خوبه؟
                        به جای این پ امپ نمیشه lm358 بزاری چون اینو توی خونه دارم.
                        نمیشه با مدارات نوسان ساز مثل 555 درست کرد؟
                        دیود ba.. برای چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                          ببخشید ، برای روشن کردن فرستنده یه مقاومت 2 وات گذاشته ؟ آیا واقعا لازمه 2 وات باشه؟
                          بعد من بخوام سیم پیچشو بپیچم از سیم 0.7 استفاده کنم خوبه؟
                          به جای این پ امپ نمیشه lm358 بزاری چون اینو توی خونه دارم.
                          نمیشه با مدارات نوسان ساز مثل 555 درست کرد؟
                          دیود ba.. برای چیه؟
                          سلام
                          1-نه مقاومت 2 وات زیاده مگه یه دیود فرستنده چقدر جریان میتونه تحمل کنه که 2 وات لازم باشه!
                          2-هر چقدر سیم شما ضخیم تر باشه شما باید جریان بیشتری عبور بدید و تعداد دور رو بالاتر ببرید
                          اگر سیم نازکتر انتخاب شه کیفیت کار بهتره
                          3-چرا میشه از این آی سی هم استفاده کرد ( تقریبا تمامی پ امپها رو میشه استفاده کرد )
                          استفاده از پ امپ برای مد مقایسه کنندگی اونه و یه 555 یا نمیتونه این کار رو انجام بده و یا
                          با این کیفیت نمیتونه
                          4-دیود ba اصطلاحا دیود فلایبک نام داره و وظیفش از بین بردن خاصیت القا معکوس سیمپیچ هستش
                          تا به ماسفت و درایورهای اون آسیب نرسه

دیدگاه

سلف رله باید چند ولت باشه؟

دیدگاه

سلام
                              تعداد دور که 1200 دور سیم 0.4 دور یه هسته آهنی....
                              ویرایش شد....
                              سلام دوستان خوب eca
                              آقا این مدراو ساختم کار میکنه اما سیم پیچش خعلی ضعیفه (از رله 24 ولت استفاده کردم) چیکا کنم؟از سیم تو آرمیچر میشه استفاده کرد اگه میشه یه راه حلم برای هستش بدین بی زحمت :mrgreen:
                              راستی از دیود in5817 استفاده کردم
                              ای سیش هم 4558 گذاشتم
                              سپاسسسسسس :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X