اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای اتصال پشت pcb سوراخ دار چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای اتصال پشت pcb سوراخ دار چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

درود بر همگی
    دوستان میخواستم بدونم واسه اینکه چند تا اتصال رو پست pcb سوراخ دار انجام بدم و این اتصال هارو مثلا 3تا به بالا رو یه جا لحیم نکنم قطعه ای چیزی هست که این اتصالات رو بیرون pcb به هم وصل کنم؟

میخوام پایه های سون سگمنت هامو بهم وصل کنم اما روی pcb سوراخ دار اگه بخوام همه اتصالاتشو لحیم کنم خیلی بد شکل میشه تازه خیلی هم سخت هست اگه میشه کمک کنید :sad:
    در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

پاسخ : برای اتصال پشت pcb سوراخ دار چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

منظور شما یک وسیله شبیه سوکت هست که هر وقت خواستید سون سگمنت رو بیرون بیارید؟

دیدگاه

نه عزیز میخوام پایه های سون سگمنت رو بهم متصل کنم چون pcb رو ندادم بیرون برام بسازن دارم رو فیبرهای امده سوراخ دار کار میکنم برای اتصالاتش یکم مشکل دارم وقتی تعداد اتصالات زیاد میشه کار سخت میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوروش22
        نه عزیز میخوام پایه های سون سگمنت رو بهم متصل کنم چون pcb رو ندادم بیرون برام بسازن دارم رو فیبرهای امده سوراخ دار کار میکنم برای اتصالاتش یکم مشکل دارم وقتی تعداد اتصالات زیاد میشه کار سخت میشه
        منظور شما رو متوجه نشدم من فکر کردم میخواهید بدون لحیم کاری پین های سون سگمنت رو به جایی از مدار وصل کنید.
        اگر امکان داره منظور خودتونو با تصویر (نقاشی ساده) توضیح بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
          منظور شما رو متوجه نشدم من فکر کردم میخواهید بدون لحیم کاری پین های سون سگمنت رو به جایی از مدار وصل کنید.
          اگر امکان داره منظور خودتونو با تصویر (نقاشی ساده) توضیح بدید
          ببینید ما دو حالت برای مونتاژ کردن داریم 1حالت اینه که مدارمون رو با پروتئوس طراحی کنیم و بدیم برامون pcb رو بزنن و خیلی راحت قطعات رو لحیم کاری کنیم
          ا1حالت هم اینکه از برد یا فیبر های آماده سوراخ دار استفاده کنیم و اتصالات قطعات رو با سیم بهم وصل کنیم و لحیم کنیم
          من از حالت دوم استفاده کردم و باید همه قسمت های مدار رو با سیم لحیم کنم واسه همین جاهایی که اتصالش زیاده رو نمیشه قشنگ بهم وصل کرد و لحیم کرد چون سیم هایی که به یک نقطه وصل میشن تعدادش زیاد میشه و نمیشه همه رو نگه داشت و لحیم کرد
          البته یه راه دیگه داره و اونم اینه که در هر نقطه فقط دوسیم به هم وصل بشن و لحیم بشن که اونم باز دردسرهای خودشو داره
          من میخوام یه چیزی مثل سوکت باشه که بتونم قسمت هایی که مشترک هستند و باید بهم وصل و لحیم بشند رو به اون سوکت یا حالا هرچیز دیگه بزنم و اتصالشون رو روی برد انجام ندم

دیدگاه

سیمها رو بیرون بهم لحیم کن یه سیم اضافه هم ازش بکش بیرون. یه هیت شرینک بنداز روش بعد سیم اضافه رو لحیم کن رو برد.
            یا هم میتونی سیمها رو چندتا چندتا توی سوراخهای کنار هم بزاری از پشت با یه تیکه سیم بهم لحیم کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط c384104
              سیمها رو بیرون بهم لحیم کن یه سیم اضافه هم ازش بکش بیرون. یه هیت شرینک بنداز روش بعد سیم اضافه رو لحیم کن رو برد.
              یا هم میتونی سیمها رو چندتا چندتا توی سوراخهای کنار هم بزاری از پشت با یه تیکه سیم بهم لحیم کنی
              عکسی از این هیت شرینک داری داداش؟زیاد قلمبه و جاگیر که نمیشه؟چون اتصالات زیاده یکم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوروش22
                عکسی از این هیت شرینک داری داداش؟زیاد قلمبه و جاگیر که نمیشه؟چون اتصالات زیاده یکم
                هیت شرینک یه چیزی تو مایه های شیلنک هستش میندازی رو سیم بعد با یه فندک یا کبریت بهش حرارت میدی جمع میشه دور سیمها رو میگیره، فکر کنم این به دردت بخوره. در واقع انگار دور سیم چسب برق زدی فقط خیلی ترو تمیزتر
                واسه عکس هم یه heat shrink تو گوگل بزن کلی برات عکس میاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط c384104
                  هیت شرینک یه چیزی تو مایه های شیلنک هستش میندازی رو سیم بعد با یه فندک یا کبریت بهش حرارت میدی جمع میشه دور سیمها رو میگیره، فکر کنم این به دردت بخوره. در واقع انگار دور سیم چسب برق زدی فقط خیلی ترو تمیزتر
                  واسه عکس هم یه heat shrink تو گوگل بزن کلی برات عکس میاره
                  اهان حاجی همون وارنیش های حرارتی خودمونه که واسه موتور 3فاز یا وسایل دیگه میندازیم دور سیم یا کابل :biggrin: من قطر سیم های نازکه مثل سیم تلفن میمونه چه هیت شرینکی بگیرم؟قطرش منظورمه ؟البته اگه بزرگم باشه خوبه میشه چن تا سیم داخلش گذاشت

فقط به نظرت خیلی شلوغ نمیشه ؟من 12تا سگمنت دارم با یه فیبر 1000سوراخ .......رو اون چیدم و باید همه پایه های abcdefg رو بهم متصل کنم البته دو دسته 6 سگمنتی

مثلا واسه 6تا پایه مربوط به a سگمنت باید همشون بهم متصل بشن شما نظرت چیه درباره اتصالش؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز.

بهتر نیست روی برد برد ببندی؟
                    البته برای تست .

در ضمن فکر میکنم برد های سوراخ دار برای مونتاژ برد نیستند فکر میکنم برای ساخت صفحه led یه یه همچین چیزایی هست.

شاید نرم افزار زیر به دردت بخوره.

http://roboticngo.com/fritzing/

موفق باشید
                    "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                    ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                    ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                    پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوروش22
                      اهان حاجی همون وارنیش های حرارتی خودمونه که واسه موتور 3فاز یا وسایل دیگه میندازیم دور سیم یا کابل :biggrin: من قطر سیم های نازکه مثل سیم تلفن میمونه چه هیت شرینکی بگیرم؟قطرش منظورمه ؟البته اگه بزرگم باشه خوبه میشه چن تا سیم داخلش گذاشت

فقط به نظرت خیلی شلوغ نمیشه ؟من 12تا سگمنت دارم با یه فیبر 1000سوراخ .......رو اون چیدم و باید همه پایه های abcdefg رو بهم متصل کنم البته دو دسته 6 سگمنتی

مثلا واسه 6تا پایه مربوط به a سگمنت باید همشون بهم متصل بشن شما نظرت چیه درباره اتصالش؟
                      راستش تا جاییکه من میدونم از قطر 2mm تا چند سانت داره بستگی به تعداد و ضخامت سیمها داره. ضمنا شما که میخوایی از چند تا سون سگمنت استفاده کنی چرا از اینا که حالت پک هستند و چند تایی هستند استفاده نمیکنی. مدار نهایی هم شلوغ نمیشه. کلا 8 تا سیم به ازای هر قطعه و ممیز و یه سیم مشترک برگشت برای هر سگمنت مثلا یه سگمنت 4 تایی 12 تا کلا سیم میخواد.
                      یه چیزی مثل این
                      http://eshop.eca.ir/%D8%B3%D9%88%D9%86-%D8%B3%DA%AF%D9%85%D9%86%D8%AA/832-%D8%B3%D9%88%D9%86-%D8%B3%DA%AF%D9%85%D9%86%D8%AA-4-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2.html

دیدگاه

اینم طرح پیشنهادی من
                        لینک:http://www.axgig.com/images/30164109021766440679.jpg

دیدگاه

دوستان من سون سگمنت هام تکی هست خواستم ازشون استفاده کنم وگرنه میدونم 4تایی و 6تایی هم داریم :smile: رو برد برد بسته بودم جواب داد حالا میخوام رو برد سوراخ دار ببیندم راستش حوصله ندارم طراحی کنم ببرم بازار برام pcb رو بزنن واسه همین ترجیح دادم خودم لحیم کاری کنم با سیم پشت برد،

دوست عزیز"فکر" تو طرحی که دادین پین هدر گذاشتین؟ :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوروش22
                            دوستان من سون سگمنت هام تکی هست خواستم ازشون استفاده کنم وگرنه میدونم 4تایی و 6تایی هم داریم :smile: رو برد برد بسته بودم جواب داد حالا میخوام رو برد سوراخ دار ببیندم راستش حوصله ندارم طراحی کنم ببرم بازار برام pcb رو بزنن واسه همین ترجیح دادم خودم لحیم کاری کنم با سیم پشت برد،

دوست عزیز"فکر" تو طرحی که دادین پین هدر گذاشتین؟ :question:
                            بله.
                            سیم به پشت پین هدر و پایه سون سگمت داخل پین هدر قرار میگیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
                              بله.
                              سیم به پشت پین هدر و پایه سون سگمت داخل پین هدر قرار میگیره
                              الان مشکل همونجاست که سیم وصل میشه یعنی مثلا به همون پایه که سیم به پین هدر وصل میشه باید چند تا سیم وصل بشه یعنی اونجایی که لازم انشعاب گرفته بشه مجبورم چن تا سیم رو پشت پی سی بی لحیم کنم و سیم ها هم به جایی بند نیستن واسه همین مشکل ایجاد میشه
                              مگر اینکه به همه پایه ها سیم رو لحیم کنم بعد طبق راهیی که دوستمون گفت بیارم و داخل هیت شرینک اتصال هاشونو برقرار کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X