اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک جهت انتخاب میکروی مناسب پروژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک جهت انتخاب میکروی مناسب پروژه

سلام دوستان عزیز :bye
    من تاحالا به پروژه ای بر نخورده بودم که نیاز به آرم داشته باشم و همیشه نیازم با avr برطرف شده.
    پروژه ای دارم که حدود 200 تا سنسور پیزو الکتریک داره و با توجه به فرکانس بالای تغییراتشون باید با یه فرکانس نمونه برداری بالا این کارو انجام بدم و بعد از تبدیل آنالوگ به دیجیتال و محاسبهآ‌ی خروجیشون توسط یه نرم افزار EMBEDDED که خودم طراحیش کردم ( EXE ) روی مانیتور یا تلویزیون بصورت آنلاین نمایش بدم ( ینی نیازی به کامپیوتر نداشته باشم و نرم افزار توسط میکرو اجرا و نمایش داده بشه )
    شنیدم که روی یک سری از میکرو های آرم میشه ویندوز نصب کرد.
    درضمن تمایلی ندارم از بردهای صنعتی موجود دربازار استفاده کنم و میخوام کل سخت افزارو خودم طراحی کنم.
    میخواستم میکروی آرمی معرفی کنین که دربازار داخل وجود داشته باشه و کار منو بدون مشکل راه بندازه.
    خیلی متشکر از راهنماییتون :redface:

پاسخ : کمک جهت انتخاب میکروی مناسب پروژه

سلام،
    اینکه بخوای یه میکرو بخری و خودت بوردشو بزنی رو فعلا فکرشم نکن
    بوردهای سیستم عامل خور فعلی که مد نظر تو هست، همگی چند لایه هستن و شرکت های زیادی هم بورد نمیزنن واسه این کارا.
    یکی از شرکت هایی که بورداش توی ایران هم پیدا میشه Friendly ARM هست. که اتفاقاً بعضیاش هم قابلیت نصب winCE رو دارن.
    حالا اینکه بخوای از CoreBoard استفاده کنی و SDKاونها رو نخری باز قابل تأمل تره
    هرچند که بازم درگیر طراحی مدارای زیادی میشی!
    حالا بنده از پروژه شما خبر ندارم چی میخواد و چی نمی خواد ولی شخصاً اگه خودم بودم ترجیح میدادم با یک میکروی CortexM3 مث 1768 و راه انداختن یک وب سرور به راحتی و ارزونی هرچی تمام تر این کار رو انجام بدم.
    یا اینکه از بورد (کوربورد) های لینوکسی ارزون قیمت استفاده میکردمو بازم یا تحت سیستم عاملی تصویر رو با یک برنامه سیستم عاملی (مثلاً با Qt و C یا Python مینوشتم) نمایش میدادم یا باز هم web server!
    حالا باز هم خود دانی

موفق باشی

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aslan modir
      سلام دوستان عزیز :bye
      من تاحالا به پروژه ای بر نخورده بودم که نیاز به آرم داشته باشم و همیشه نیازم با avr برطرف شده.
      پروژه ای دارم که حدود 200 تا سنسور پیزو الکتریک داره و با توجه به فرکانس بالای تغییراتشون باید با یه فرکانس نمونه برداری بالا این کارو انجام بدم و بعد از تبدیل آنالوگ به دیجیتال و محاسبهآ‌ی خروجیشون توسط یه نرم افزار EMBEDDED که خودم طراحیش کردم ( EXE ) روی مانیتور یا تلویزیون بصورت آنلاین نمایش بدم ( ینی نیازی به کامپیوتر نداشته باشم و نرم افزار توسط میکرو اجرا و نمایش داده بشه )
      شنیدم که روی یک سری از میکرو های آرم میشه ویندوز نصب کرد.
      درضمن تمایلی ندارم از بردهای صنعتی موجود دربازار استفاده کنم و میخوام کل سخت افزارو خودم طراحی کنم.
      میخواستم میکروی آرمی معرفی کنین که دربازار داخل وجود داشته باشه و کار منو بدون مشکل راه بندازه.
      خیلی متشکر از راهنماییتون :redface:
      مرسی از راهنماییات دوست گرامی آقا مصطفی عزیز

دیدگاه

چون نمیشه برای این میکرو ها برد زد یک شرکت کار جالبی کرده.اومده میکرو و رم و فلش رو روی یک برد کوچیک مثل یک چیپ جا داده و شما میتونید به راحتی اون برد رو روی برد خودتون قرار بدید.مثل سیم 900
        این شرکت ایرانی هست و نوشته ویندوز CE و انروید و ... قابل نصب است.فکر میکنم کار شما رو راه بندازه.از این که بخوای خودت بزنی بیا پایین
        این لینک رو ببینید
        http://www.esys.ir/Product_Detail.aspx?Type=21&Id=130

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X