اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروهای موجود در بازار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروهای موجود در بازار

سلام خدومت دوستان عزیز
    داخل اینترنت وقتی سرج میکنم میکروهای آرمی خیلی خوبی با قابلیت های عالی پیدا میشه ولی ظاهرا دربازار داخل وجود ندارن.
    اگه امکان داشته باشه یه لیستی از میکروهای موجود در بازارو دوستان قرار بدن خیلی خوب میشه
    اگه بگن تو ارم های موجود کدوم کمپانی و کدوم مارک امکانات بیشتری به میکروش اضافه کرده و کار با کدوم مارک راحتر ممنون میشم واقعا.
    متشکر از راهنماییتون

پاسخ : میکروهای موجود در بازار

سلام دوست عزیز؛
    خیلی کلیه سوالاتت
    اما یه پیشنهاد میکنم بهت. اول نوع کاربردتو مشخص کن بعد بر اساس اون انتخاب کن میکروتو!
    اگه منابع آموزشی واست مهمه؛ بهت LPC1768 رو پیشنهاد می کنم واسه شروع. این خوبیش اینه که Cortex-M3 هست و با این معماری تا حدودی آشنا می شی.
    اما بازم میگم. باید بر اساس نیازت انتخاب کنی...
    مثلاً من خودم واسه یکی از کارام stm32f103 رو انتخاب می کنم و واسه یه کاری ام از lpc1768استفاده کردم! (قیمت، فرکانس کاری، امکانات جانبی تأثیر زیادی توی انتخابت دارن)
    البته اگه هم منظورت ARM با سیستم عامله! چیزی ک شخصاً خودم ترجیح میدم استفاده از لینوکسه و برنامه نویسی تحت لینوکس!
    چرا؟
    چون هر بوردی (کوربورد) که ساخته میشه به راحتی لینوکس روش راه اندازی (پورت) میشه! چرا؟ خب چون لینوکس خیلی سبک تره!
    طبق صحبت بالا پس تعداد بوردهای لینوکسی فراوون ترن از ویندوزی ها (علاوه بر اینکه ویندوزی ها هم روشون لینوکس نصب میشه (مگه دیگه خود مایکروسافت زده باشه که از لج کاری کنه نشه لینوکس نصب کنی)) و قدرت انتخاب بالاتری داری.
    طبق همون صحبت اول، قسمت دوم، چون لینوکس سبک تره نیاز به سخت افزار خیلی قوی نداره و در نتیجه معمولاً ارزون تر در میاد!
    و اینکه منابع واسه لینوکس معمولاً زیاده و البته کمی که حرفه ای تر بشی میتونی واسه خودت ی سری شخصی سازی هایی رو اعمال کنی!

موفق باشی

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

پاسخ : میکروهای موجود در بازار

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
      سلام دوست عزیز؛
      خیلی کلیه سوالاتت
      اما یه پیشنهاد میکنم بهت. اول نوع کاربردتو مشخص کن بعد بر اساس اون انتخاب کن میکروتو!
      اگه منابع آموزشی واست مهمه؛ بهت LPC1768 رو پیشنهاد می کنم واسه شروع. این خوبیش اینه که Cortex-M3 هست و با این معماری تا حدودی آشنا می شی.
      اما بازم میگم. باید بر اساس نیازت انتخاب کنی...
      مثلاً من خودم واسه یکی از کارام stm32f103 رو انتخاب می کنم و واسه یه کاری ام از lpc1768استفاده کردم! (قیمت، فرکانس کاری، امکانات جانبی تأثیر زیادی توی انتخابت دارن)
      البته اگه هم منظورت ARM با سیستم عامله! چیزی ک شخصاً خودم ترجیح میدم استفاده از لینوکسه و برنامه نویسی تحت لینوکس!
      چرا؟
      چون هر بوردی (کوربورد) که ساخته میشه به راحتی لینوکس روش راه اندازی (پورت) میشه! چرا؟ خب چون لینوکس خیلی سبک تره!
      طبق صحبت بالا پس تعداد بوردهای لینوکسی فراوون ترن از ویندوزی ها (علاوه بر اینکه ویندوزی ها هم روشون لینوکس نصب میشه (مگه دیگه خود مایکروسافت زده باشه که از لج کاری کنه نشه لینوکس نصب کنی)) و قدرت انتخاب بالاتری داری.
      طبق همون صحبت اول، قسمت دوم، چون لینوکس سبک تره نیاز به سخت افزار خیلی قوی نداره و در نتیجه معمولاً ارزون تر در میاد!
      و اینکه منابع واسه لینوکس معمولاً زیاده و البته کمی که حرفه ای تر بشی میتونی واسه خودت ی سری شخصی سازی هایی رو اعمال کنی!

موفق باشی
      قربونت عزیزم خیلی لطف کردی <3 خوشحالم کردی، میبینمت حتما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X