اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید start-stop

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید start-stop

با سلام
    ممنون میشم اگه کسی کمک کنه...
    دوستان توی تابلو برق کنترل یک موتور 50 اسب 3 فاز , کنتاکتور توسط کلید start-stop قطع و وصل میشه حالا من میخوام توسط رله و میکرو قطع و وصل کنتاکتور بصورت اتوماتیک هم انجام بشه,البته نمیخوام کلید رو هم از مدار خارج کنم,یعنی هم به صورت دستی و هم با میکرو موتور خاموش و روشن بشه...
    اگه یکی از دوستان زحمت بکشه و تو پروتئوس طراحیش کنه ممنونش میشم... :redface:
    اخه تقریبا هیچی از تابلو برق و کلا مدارات قدرتی نمیدونم :nerd:

پاسخ : کلید start-stop

دوستان منتظرم....

دیدگاه

با یه رله نمیشه. حداقل دو تا رله یا یه کلید و یه رله می خوای.

دیدگاه

ممنونم دوست عزیز @};- ولی هدف من مدار کلید استارت استوپ و کنتاکتوره....
        میخوام بدونم چطوری عمل میکنن

دیدگاه

به کتابای برق صنعتی مراجعه کن. اونجا شماتیک راه اندازی موتور های تک فاز و سه فاز به صورت های مختلف رو کامل توضیح داده
          گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

شما باید یه رله نرمالی رو برای یه اپن رو با دکمه استارت موازی کنی و یه رله نرمالی کلوز رو با کلید استاپ سری. شما وقتی استارت رو برای یه لحظه وصل میکنی توسط تیغه خود نگهدار برق بوبین کنتاکتور وصل میشه و دیگه نیازی نیست که شستی استارت فشرده بمونه پس برای وصل کردن از راه دور میای توسط یه رله دو سر شستی استارت رو به هم وصل میکنی واسه یه لحظه و بعد قعطش می کنی. برای استاپ کردن هم باید برق ورودی به کنتاکتور را برای یه لحظه قطع کنی تا تیغه خودنگهدار قطع بشه بنابر این برای اینکه از راه دور فرمان قطع رو بدی باید برای یه لحضه توسط یه رله فاز فرمان رو قطع کنی

دیدگاه

ممنون دوست عزیز pinkplus
              همین رو میخواستم بدونم
              یه سوال دیگه
              اگه بخوام از اپتوکوپلر به جای رله استفاده کنم به نظرتون بهتر نیست؟
              اینم باید برای استارت به صورت موازی وصلش کنم و برای استوپ به صورت سری؟

دیدگاه

دوست عزیز اپتوکوپلر جهت ایزوله مدار هست. میتونید از مدارات تریاک استفاده کنی. ولی در هر صورت منطق یکیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X