اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با مبدل USB به سریال چهار سیمه در فروشگاه PL2303HX

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با مبدل USB به سریال چهار سیمه در فروشگاه PL2303HX

دوستان من دو تا از این مبدل ها رو از فروشگاه خریدم هر دو تاشون تا چند دقیقه پیش کار می کرند ولی الان وقتی به کامپیوتر وصلشون می کنم در Device manager با یک همچین صحنه ای رو به رو میشم توی هایپر ترمینال هم نمیشه پورت رو Open کرد. به نظر شما مشکل کجاست؟

کلا بهترین IC مبدل USB به COM همون FT232 هست. من سه سیمه این مبدل رو هم خریده بودم باز همین مشکل رو داشت.

پاسخ : مشکل با مبدل USB به سریال چهار سیمه در فروشگاه PL2303HX

این علامت یعنی درایور مناسب نصب نیست.
    احیانا شما اینو روی win 8 یا win8.1 نصب نکردی ؟
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

درست من تو ویندوز 8 نصب کردم ولی PL2303HX باید تو ویندوز 8 راحت کار کن تازه من تو ویندوز 7 هم امتحان کردم همین مشکل رو داشت ولی FT232 تو تمام سیستم عامل ها از ویندوز بگیر تا اندروید بی دردسر کار میکنه. این IC اصلا پایدار نیست بعد من به آقای بلوچیان میگم قبول هم نمی کنند می کن مشکل از قطعه نیست ویندوز مشکل داره (بیچاره بیلگیتس)

دیدگاه

شرکت ارائه دهنده ی این آی سی برای این شماره (END OF LIFE) زده و درایور مجزا برای ویندوز 8.1 تولید نکرده. می تونین با دستکاری رجیستری ویندوز مشکلتون رو حل کنین.
        یه آیسی دیگه هس cp2102 خودم از اون استفاده می کنم .برای ویندوز 8.1 و اندروید هم درایور داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Homayon
          درست من تو ویندوز 8 نصب کردم ولی PL2303HX باید تو ویندوز 8 راحت کار کن تازه من تو ویندوز 7 هم امتحان کردم همین مشکل رو داشت ولی FT232 تو تمام سیستم عامل ها از ویندوز بگیر تا اندروید بی دردسر کار میکنه. این IC اصلا پایدار نیست بعد من به آقای بلوچیان میگم قبول هم نمی کنند می کن مشکل از قطعه نیست ویندوز مشکل داره (بیچاره بیلگیتس)
          آقا نزن این حرفو، من با این IC توی ویندوز 8.1 کار کردم . درایور ورزن جدیدش روی این ورندوزا جواب نمیده.(فقط رو سون جواب میده). اما شما کافیه درایور ورژن قبلی رو نصب کنی و از این ماژول تو ویندوز 8 هم استفاده کنی.
          ---------
          .
          .
          ...........

دیدگاه

دقیقا همون درایوری که خودتون نصب کردید رو میشه یک جایی پلود کنید که این مشکل من هم حل بشه؟ :job:

دیدگاه

سلام
              من با استفاده از این روش که تو لینک زیر اومده نصب کردم و هیچ مشکلی هم باهاش ندارم.البته این روش واسه پروگرامر usbasp توضیح داده ولی در کل فرقی نداره!
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=73474.0
              شما هم یه تستی کن انشالله که درست میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط goldenmasoud
                سلام
                من با استفاده از این روش که تو لینک زیر اومده نصب کردم و هیچ مشکلی هم باهاش ندارم.البته این روش واسه پروگرامر usbasp توضیح داده ولی در کل فرقی نداره!
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=73474.0
                شما هم یه تستی کن انشالله که درست میشه
                من این کار رو قبلا انجام دادم ولی باز هم این طوری میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Homayon
                  دقیقا همون درایوری که خودتون نصب کردید رو میشه یک جایی پلود کنید که این مشکل من هم حل بشه؟ :job:
                  چرا نشه
                  اینم PDF آموزشی. توش کامل تصویری توضیح داده. فایلشو تو سیستمم پیدا نکردم. یه سرچ بزن تو اینترنت. درایورش 1.5 هستش. خودم هم تو سیستمم می گدم.
                  http://cld.persiangig.com/download/t...llation.pdf/dl
                  دکمه تشکر رو جدی بگیرید !!
                  ---------
                  .
                  .
                  ...........

دیدگاه

ما که تو نت ورزن 1.5 رو پیدا نکردیم - یه لطفی کن درایور رو هم اپلود کن بی زحمت! ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                      ما که تو نت ورزن 1.5 رو پیدا نکردیم - یه لطفی کن درایور رو هم اپلود کن بی زحمت! ممنون
                      خواهش میکنم.
                      اینم ورژن 1.5، توضیحات رو از داخل فایل pdf که لینکشو بالا گزاشتم ببینید.
                      http://cld.persiangig.com/download/o..._v1.5.0.zip/dl
                      فقط حواستون باشه ویندوز خودش نیاد درایور رو پدیت کنه.
                      ---------
                      .
                      .
                      ...........

دیدگاه

یه مورد دیگه
                        یکی از دوستان ویندوزشو پدیت کرد مشکلش حل شد.
                        ولی من همون cp رو ترجیح می دم

دیدگاه

دوستان واقعا این مبدل PL2303 آماده هاش روی اعصاب راه میرند :angry: :angry: :angry:
                          اگه کامپبوتر به اینترنت وصل باشه درایورش میفهمه IC تقلبی هست و کلا IC زو نمیشناسه و Error code 10 میده به طور کل هم روی اعصاب راه میره یک طرف از طرف دیگه آبروی آدم رو هم جلوی مشتری میبره من چهار تا از این مبدل ها داشتم هر چهار تاشون رو ریختم تو سطل آشغال.
                          کلا هیچی به پای FT232 نمیرسه تاحالا حتی یک بار هم بازی در نیاورده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Homayon
                            دوستان واقعا این مبدل PL2303 آماده هاش روی اعصاب راه میرند :angry: :angry: :angry:
                            اگه کامپبوتر به اینترنت وصل باشه درایورش میفهمه IC تقلبی هست و کلا IC زو نمیشناسه و Error code 10 میده به طور کل هم روی اعصاب راه میره یک طرف از طرف دیگه آبروی آدم رو هم جلوی مشتری میبره من چهار تا از این مبدل ها داشتم هر چهار تاشون رو ریختم تو سطل آشغال.
                            کلا هیچی به پای FT232 نمیرسه تاحالا حتی یک بار هم بازی در نیاورده
                            در مورد فوق العاده بودن FT232 حق با شماست،
                            چون قیمتش هم 2 تا 4 برابر بیشتر از آیسی های رابط چینی از جمله همین PL2303 و CP2102 هست. :smile:
                            ب هر حال پشتیبانی نرم افزاری و انتشار درایور های بروز هزینه داره...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
                              در مورد فوق العاده بودن FT232 حق با شماست،
                              چون قیمتش هم 2 تا 4 برابر بیشتر از آیسی های رابط چینی از جمله همین PL2303 و CP2102 هست. :smile:
                              ب هر حال پشتیبانی نرم افزاری و انتشار درایور های بروز هزینه داره...
                              من فقط موندم اون آدم با عقل چینی که می خواست IC تقلبی درست کنه میمرد یک درایور تقلبی هم واسش بنویسه! :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X