اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 220به110ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 220به110ولت

سلام دوستان من یه مدار میخوام که 220ولت رو باهاش به 110 تبدیل کنم بد اونو dcکنم وباش یه موتور رو راه بندازم
    جریان نامی موتور هم 75.آمپر هستش ممنون میشم کمکم کنید :mrgreen: :eek:
    عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

پاسخ : تبدیل 220به110ولت

با سلام
    ساده ترین راه استفاده از یک ترانسفورماتور کاهنده . سپس یک مدار دیود پل و خازن صافی است که ارزان و قابل اعتماد و بدون خرابی است . راه حل دیگر هم استفاده از مدارات سویچینگ است که دارای حجم کمتری هستند ولی ممکن است هراز چندی ترانزیستورهای سوییچ بسوزد و مدار از کار بیفتد برای هردو هم در گوگل جستجو کنید مدارات زیادی پیدا خواهد شد.

دیدگاه

سلام عزیز ممنون که جواب دادی من یه مدار میخوام که ترانس نداشته باشه وساده هم باشه اینو واسه آزمایش میخوام اگه امکان داره اون سوئیچینگ که گفتید رو بیشتر توضیح بدید

دیدگاه

با سلام
        چنین چیزی امکان نداره که مدار ترانس نداشته باشه حتی در مدارات سویچینگ از ترانس استفاده میشه فقط بعلت خاصیت هسته فریت و فاصله هوایی و فرکانس بالا از حجم آن کاسته میگردد در مورد مدارات سویچینگ در همین سایت خودمان به بخش منابع تغذیه مراجعه نمایید اطلاعات بسیار خوبی پیدا خواهید کرد.

دیدگاه

نمیشه خروجیه یه دیمرو به پل دیودی داد عایا ؟ :icon_razz:

دیدگاه

سلام ممنون که جواب دادید شاید بشه امتحان میکنم :mrgreen:

دیدگاه

با سلام
              هرگز برای کاهش ولتاژ از برش فاز که معمولا توسط Thyristor یا Triac انجام میشود استفاده نکنید بخصوص در توانهای بالا چون شکل موج به هم ریخته ایجاد نویز روی تمامی دستگاههای مجاور میکند ، بهترین راه همان دو روش است که توضیح دادم .

دیدگاه

سلام توان من بالا نیست وفقط برا ازمایش می خوام نه چیز دیگه تازه خروجی من باید dcبشه پس تغیر شکل موج مهمنیست عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X