اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت جریان 7 segment

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت جریان 7 segment

سلام به همه
    من 5 تا سون سگمنت دارم که با یک ای سی بی سی دی تو سون سگمنت و به وسیله رفرش روشن میشن ولی نورشون کمه دوستان راهنمایی کنن چکار کنم نور سگمنت ها زیاد شه ممنون.

پاسخ : تقویت جریان 7 segment

یک بافر استفاده کن مثلا 74573.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

با سلام

فکر نمیکنم از جریان باشد شما سرعت رفرش را کنترل کنید که بیشتر از 60 فرم باشد این مشکل معمولا پیش می آید من با خود Mega8 تعداد 8 عدد سون سگمنت را رفرش میکنم و نورش هم خوب است

دیدگاه

سلام میشه بگید سایز سون سگمنت ها تون چقده و منظور از 60 فرم چیه من فاصله بین رفرش کردن رو 4 میلی ثانیه میگیرم سایز سون سگمنت ها3 در 4.5 ممنون.

دیدگاه

2 دلیل برای کم نور بودن 7seg وجود دارد اولی نوع درایو کردن 7seg که باید مدارش و بفرستی چک بشه و اگر از لحاظ جریانی مشکل نداشته باشه میریم سراغ دلیل دوم که تایم رفرش کردن که با تغییر مقدار آن به نتیجه دلخواه می رسی
          :rolleyes:

دیدگاه

از ULN2803 میتونی استفاده کنی....تو تابلو روون هم ازش استفاده میشه فک کنم
            اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
            1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
            2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karim 62
              سلام میشه بگید سایز سون سگمنت ها تون چقده و منظور از 60 فرم چیه من فاصله بین رفرش کردن رو 4 میلی ثانیه میگیرم سایز سون سگمنت ها3 در 4.5 ممنون.
              منظور از فرم، فریم هستش که دوستمون کامل ننوشت. شما زمان رفرش کردن معکوس کن، میشه فریم بر ثانیه. 4 میلی ثانیه میشه 25 فریم در ثانیه. سرعت تشخیص چشم انسان در همین حدود هست.
              ---------
              .
              .
              ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karim 62
                سلام

سون سگمنت های مولتی 3 تایی تقریبا 2×5 سانتیمتر
                4 میلی ثانیه × 5 عدد 7segment میشود 20 میلی ثانیه ( یک فــرم ) یعنی شما در هر 20 میلی ثانیه هر یک از سون سگمنت های شما تقریبا 4 میلی ثانیه روشن است
                حالا اگر 1/20 بکنیم میشود 50 فرم در ثانیه

راه حل پیشنهادی :

1ـ استفاده از انواع مرغوب سون سگمنت ها که جریان کمتری را مصرف میکنند
                2ـ اگر مدت زمان را از 4 میلی ثانیه به 2 میلی ثانیه تغییر بدید میشود 100 فرم در ثانیه
                3ـ همانطور که دوستان هم فرمودند تقویت جریان پایه مشترک ( com ) سون سگمنت ها با ترانزیستور ویا پکیچ های ترانریستوری مثل ULN2803

امیدوارم که موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X