ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2007/06/09
    اردبيل خيابان ملت طبقه فوقاني بازار وليعصر سبلان الکترونيک
    396
    34

تبديل فايل هاي با فرمت Gerber به فايل PCB

با سلام

من جديدا يک فايل از اينترنت گرفتم که فايل PCB آن با فرمت Gerber است با سرچ کردن فهميدم که اين فرمت براي استفاده در ساخت برد توسط CNC استفاده ميشود اما من ميخواهم در PCB تغييراتي بهم در ضمن در شهرستان ما امکان ساخت از روي فايل Gerber هم نيست حالا من چطوري ميتوانم اين فايل را به PCB با قابليت نمايش در التيوم و يا .... تبديل کنم

با جستجو بازهم فهميدم که فايل Gerber توسط نرم افزار Gerber to EAGLE script converter براي تبديل کردن خروجي نرم افزار هاي Gerber به فرمت قابل شناسايي توسط نرم افزار ايگل استفاده ميشود .

من اين نرم افزار را نيز دانلود و استفاده کردم ولي در عمل فايل تبديل شده نيز نه به صورت برد که به صورت اسکريپت (بصورت فايل تکست ) مي باشد

حالا دوستاني که با اين مورد آشنايي داشته باشند خواهشمند است راهنمايي بفرمايند
    2007/06/09
    396
    34

پاسخ : تبديل فايل هاي با فرمت Gerber به فايل PCB

با سلام دوباره

يعني اين همه مهدس تو اين سايت وزين هستند حتي يک نفر هم با اين موضوع روبرو نشده ويا نتونسته مشکل را حل کند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :cry: :surprised: :cry: :surprised: :question: :question: :question: :question:
    2012/08/25
    104
    1

باسلام
    به این کدها .جی کد میگن
    2007/06/09
    396
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzad119
    باسلام
    به اين کدها .جي کد ميگن
    ممنون :rolleyes: خوب من ميخواهم بدانم چطوري ميتوانم اين فايل را به PCB با قابليت نمايش در التيوم و يا .... تبديل کنم
    2007/06/09
    396
    34

با سلام

دوستاني که ميخواهند فايل PCB با فرمت Gerber را ببينند ميتوانند از نرم افزار gerbvinst-2.6.1 استفاده نمايند که قابليت ذخيره با پسوند PNG را نيز مي دهد ولي من نتوانستم هنوز مستقيم به فرمت پروتل تبديل کنم ول خودش هم يک دنيا است که ببينيم
    2008/08/23
    183
    35

با سلام

دوست عزيز توي سايت شرکت آلتيوم توضيحاتي در رابطه با مهندسي معکوس تبديل فايل گربر به PCB توسط CAM Editor خود نرم افزار داده شده (لينک زير)، و گفته اين نوع تبديل مثل بقيه تبديل هاي import-export يه روال معمولي و خطي نداره. من در اين زمينه تجربه اي ندارم ولي اگه دوست داشتي ميتوني فايلتون رو آپ کنيد تا با استفاده از CAM Editor با کمک هم انجام بديم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

موفق باشيد.
    ویرایش توسط afsss : 2017/12/24 در ساعت 21:12
    2007/06/28
    721
    15

دستگاه هاي cnc و ليزر معمولا با زبان خاص خودشون کار ميکنند و فرمتهاي محدودي رو پشتيباني مي کنند، همه دنيا براي طراحي مدارات چاپي و پروژه هاي از آلتيوم استفاده نميکنند، همه از ايگل استفاده نميکنند، هر شخص يا گروهي ممکنه با هر نرم افزار معروف يا نيست در جهان پي سي بي طراحي کنه و شرکت هاي سازنده و توليد پي سي بي هم نميتونن فرمت تمام اين نرم افزارهاي ساخت pcb رو پشتيباني کنند، به همين خاطر استانداردهايي و فايل هايي وجود داره که تمامي نرم افزار ها بايد سعي کنند خروجيشون رو با اون فرمت ارايه کنند تا دستگاه ها بتونن اونارو پياده سازي کنند، فرمتي که معمولا دستگاه هاي ساخت pcb نياز دارند فرمت گربر ها هست، هر لايه از برد يک فايل گربر مخصوص خودش داره، به عنوان مثلا لايه بالايي يک فايل داره، لايه پاييني يکي، لايه سيلک يکي، لايه هاي مياني گربر خودشون رو دارند و ... که هر فايل تنها داراي اطلاعات مربوط به همون لايه هست و فرمتشون هم مشخص هست که مربوط به کدام هست مثلا GTL مخفف Gerber Top Layer هست و ...
    شما با نرم افزار هاي خاص ميتونيد اين لايه ها رو جدا ببينيد، يا ويرايش کنيد ( بسته به نوع نرم افزار و قابليت هاش ) يا به دستگاه بديد و ... براي اينکه شما بتونيد يک PCB کامل و دقيق از گربر بگيريد و تبديل کنيد بايد تمامي فرمت هاي اونو داشته باشيد يعني در واقع گربر تمامي لايه ها رو داشته باشيد مثلا اگه فايل PCB اصلي شما 10 تا لايه داشته باشه شما گربر 8تاش رو داشته باشيد با کنار هم قرار دادن اونا 8 لايه کامل ميشه ولي 2 لايه ديگه نيست که منظور بشه، حالا اگر لايه مهمي مثل لايه هاي اصلي مسير باشه کلا انگار هيچي، اما اگر مثلا مربوط به چاپ باشه اهميتش کمتر ميشه. به عنوان مثلا اگر من حالا با ايگل pcb بزنم و گربرهاش رو کامل استخراج کنم شما ميتونيد دقيقا اون رو توي مثلا آلتيوم درست کنيد ( با فرض اينکه بتونيد اطلاعات گربر ها رو درست بگيريد و استفاده و تبديل کنيد يا اينکه خود آلتيوم بتونه مستقيم از گربرهاي کامل برد اصلي رو در بياره ) اما اگه از بين اين فايل ها که گرفتم لايه بالايي رو به شما ندم و بقيش رو بدم ديگه بدرد نميخوره!!
    حالا چيزي که هست من نميدونم گربر فايلي که شما داري فرمتش دقيقا چي هست و مربوط به کجا يا کجاها هست اما شما بايد اول اين رو مشخص کنيد که اين گربري که داريد حاوي چه اطلاعاتي از PCB اصلي هست تا بعد بشه فهميد چه بلايي بايد سرش آورد
    اينا اطلاعات محدود من بود قطعا عزيزاني هستند که در اين زمينه اطلاعات بيشتري دارند که ايشالا ميان و ايرادهاي من رو ميگيرند و به شما هم کمک ميکنند، شايدم نيان
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2007/06/09
    396
    34

با سلام

ضمن تشکر از دوستان و سروراني که زحمت کشيدند تا داشته هاي خود را با من و ديگراني که ممکن است در آينده با مشکل من روبرو شوند در ميان بگذارند

راستش را بخواهيد من ميخواستم منبع تغذيه ايکه در آدرس زير قرار دارد را بسازم براي همين چون شماتيک داده شده کامل نبود ( و بيشتر شايد تنبلي :icon_razz: :icon_razz ومن ميخواستم فيبر مدار چاپي داده شده که بصورت فايل گربر بود را درست کنم لذا از دوستان خواستم تا اگر امکان دارد فايل گربر را به فايلي با قابليت نمايش و اصلاح در پروتل ويا ايگل تبديل کنيم حالا اگه امکانش باشد که علي ميشود !!!!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/08/23
    183
    35

با سلام

دوست عزيز من مراحل زير رو انجام دادم و به نتيجه زير رسيدم:

1. File/New/CAM Document

2. File/Import/Quick Load

3. رفتن به آدرس پوشه فايل و زدن دکمه OK

تصوير زير ظاهر شد.

4. بعدش به آدرس File/Export/Export To PCB رفتم، يه صفحه PCB به صورت خودکار باز شد ولي پيغام خطاي زير رو داد

مثل اينکه قبل از تبديل بايد لايه هاي سيگنال رو انتخاب کرد. من ميگردم دنبال راه حل. ايشااله پيداش ميکنم.

2008/08/23
    183
    35

با سلام

مرحله 4 به بعد به ترتيب زير اصلاح شد:

4. به مسير Tables/Layer Orders رفته و ستون Layer Physical Order پنجرۀ باز شده را طبق عکس زير تنظيم کنيد.

5. Tools/Netlist/Extract

6. File/Export/Export To PCB

منتظر بمانيد تا تبديل همانند شکل زير انجام شود

عمليات تبديل فايل gerber به pcb به پايان رسيد. اين هم فايل با فرمت pcb خدمت شما:

http://s5.picofile.com/file/8155716234/CAMtastic1_PcbDoc.html

موفق باشيد.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19