اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ISE 10.1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ISE 10.1

با سلام
    من از ISE10.1 استفاده می کنم و با خانواده XC4VSX35 (خانواده Vitex-4) با آنکه نرم افزار را کامل نصب کرده ام در هنگام ایجاد projet در قطعات مربوط به خانواده Virtex-4 نامی از Device مورد نظر خود (XC4VSX35) پیدا نمی کنم در حالی که مدل های دیگر مانند XC4VSX25 وجود دارند علت چیست ؟
    سورس نرم افزار را از جوان الکترونیک خریده ام
    توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

پاسخ : ISE 10.1

سلام دوست عزیز
    می تونید از سایت xilinx فایل مربوط به تراشه را download کنید .اگه اشتباه نکنم با پسوند bsdl است.ولی مطمئن نیستم. اما بهتر بود اول شما می دید که تزاشه در کتابخونه lse هست بعد اونو می خردید.بعضی از fpge دیگه توسط xilimx تولید نمیشه .و ته مانده انبار هاست به همین خاطر در لیست سینتی سایزر ها نیست.سریspartan هم همین طوره.دیگه در لیست lse نیست و برای برنامه ریزی اون باید از lse با ورژن 4 استفاده کرد.
    البته spartan2 وsparatn3 مشکلی ندارند ولی spartan دیگه تولید نمیشه.

دیدگاه

البته تراشه شما virtex4 هست و جز سری های جدید xilinx عجیبه در لیست lse نیست.
      در لینک زیر می تونی فایل bsdl را دانلود کنی:
      http://www.xilinx.com/support/download/index.htm
      این هم توضیخاتی در bsdl فایل:
      http://rapidshare.com/files/119233837/BSDLFormat_AN.pdf.html

دیدگاه

با تشکر از جواب های شما مشکل از سورس نرم افرار است نرم افرار موجود در جوان الکترونیک مدل Web Pack است و دارای محدودیت در قطعات برخی خانواده ها است.با فایل bsdl هم درست نمی شود.به این محدودیت ها در سایت Xilinx اشاره شده است(لینک های زیر را ببینید)
        http://www.xilinx.com/ise/products/webpack_config.htm
        و

http://www.xilinx.com/ise/products/foundation_config.htm

دیدگاه

با سلام دوستعزیز.می تونم بپرسم این تراشه را شما ازکجا خریدین؟
          خودتون برد را طراحی کردین یا برد اموزشی خریدین؟من فکر می کردم خفن ترین fpga توی ایران spartan3 هست که مجید کو داره به قیمت حدود 43000 تومان.وقتی دیدم شما بحث virtex را مطرح کردید خیلی خوشحال شدم که توی ایران هم میشه با این virtex های تنومند کار کرد :wow:.اگه میشه ادرس یا شماره تلفن جایی که ازش این تراشه را خریدی بدید. یا اگر کلا فروشنده هایی که در این زمینه کار می کنند
          با تشکر. :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edisonkocholoo
            با سلام دوستعزیز.می تونم بپرسم این تراشه را شما ازکجا خریدین؟
            خودتون برد را طراحی کردین یا برد اموزشی خریدین؟من فکر می کردم خفن ترین fpga توی ایران spartan3 هست که مجید کو داره به قیمت حدود 43000 تومان.وقتی دیدم شما بحث virtex را مطرح کردید خیلی خوشحال شدم که توی ایران هم میشه با این virtex های تنومند کار کرد :wow:.اگه میشه ادرس یا شماره تلفن جایی که ازش این تراشه را خریدی بدید. یا اگر کلا فروشنده هایی که در این زمینه کار می کنند
            با تشکر. :applause:
            سلام دوست عزیز
            خدمت دوست عزیزم عرض کنم کار کردن ما با این نوع FPGA ها یه توفیق اجباری بوده و به خاطر یه پروژه سنگین. طراحی این برد ها را خودم انجام می دهم اما باید به اطلاعتان برسانم چون این خانواده از Vertex ها دارای Pakage از نوع BGA هستند زدن برد زیر چهار لایه برای آنها تقریبا محال است. و کلا مونتاژ آنها ملزمات خاص خود را دارد این FPGA ها فراتر از یک قطعه معمولی هستند به طوری که یک DSP خفن با قابلیت 128 ضرب و تقسم Floating point را می توانید در آن Embed کنید. :surprised:

یه نکته ای که من باید خدمت شما عرض کنم اینکه که اگه ما بخواهیم کار حرفه ای و سطح بالا بکنیم نباید خودمان را محدود به اجناس موجود در چهار تا مغازه توی جمهوری بکنیم و نباید از کار کردن با Device های روز ترس داشته باشیم. اگر چه ما تحریم هستیم وحتی یه شرکت در پیت نیمه هادی ساز در ایران نمایندگی ندارد اما تا دلتان بخواهد دلال های دندان تیز کرده داریم تا برای شما از شیر مرغ تا جون آدمیزاد از انور دنیا با قیمت های عجیب و غریب بیاورند. مغازه های جمهوری هم به فکر اجناس پر فروش هستند تا قطعات خاص و حرفه ای. این آی سی ها را می توانید سفارش دهید برایتان با 1.5 برابر قیمت جهانی همان قطعه وارد کنند. و امید وار باشید که انشاا... سالم است. برای کار با این Device من حدود 500000 تومان از جیب مبارک پیاده شدم.
            تا باشد که طعم خوش تحریم را بچشیم و دعا کنیم سایه (هاله نور) بر سرمان است. :biggrin:

دیدگاه

با سلام
              پس منظور شما این است که virtex در تهران پیدا نمیشه؟
              ببنید پایان نامه من پیاده سازی یه الگوریتم پردازش تصویر روی fpga virtex است.البته الگوریتم ها را یک دانشجوی دیگه مینویسه و من معادش را در vhdl وطراحی pcb بورد را انجام می دم. و پروژه ام هم قردادی است یعنی استاد راهنمام با یه شرکت قرارداد بسته لذا مشکل مادی ندارم.

می خواستم ببینم برای virtex حتما باید سفارش داد ؟حتی virtex های قدیمی مثل virtex2 یا virtex pro هم در ایران نیستند؟اگه میشه در این مورد یه توضیحی بدید؟
              البته خود اون شرکت گفته از طریق واسطه تراشه را می خره ولی خوب کلا اگه شما یه توضیح بدی خوبه.
              من خودم ساکن اصفهانم و گرنه در موردش سرچ می کردم و ومزاحم دوستان تهرانی نمی شدم.
              این پایان نامه پوست منو می کنه تا من بتو نم دفاع کنم و فارغ التحصیل بشم ولی خوب موضوعیه که خیلی بهش علاقه مندم.
              ممنون

دیدگاه

با سلام
                دوستان یه نکتهآ‌ای که در کار با این تراشهآ‌های FPGA وجود داره سختی درست کردن بورد براشون است. به همین دلیلآ‌هم بوردهای FPGA خیلی محبوب و فراوان هستند. من پیشنهاد میآ‌کنم اگر براتون ممکنه مستقیم به سراغ خرید خود قطعه نروید و یا حداقل ابتدا بر روی یک بورد طراحی و پیادهآ‌سازی رو انجام بدید و در مرحله بعدی سراغ طراحی بورد بروید حتی خیلی از مواقع خود بورد آزمایشی یک طراحی مرجع برای بورد خودتون خواهد شد. (البته این موضوع بیشتر برای تراشهآ‌هایی است که پکیجآ‌های BGA دارند)
                به عنوان مثال اگر شما بخواهید از یک تراشه با ۴۰۰ پایه استفاده کنید احتمالا یک بورد میآ‌خواهید که حداقل ۶ یا ۸ لایه باشه که خود ساخت نمونه اولیه این بورد حدود ۲۰۰ - ۳۰۰ دلاری هزینه داره. بعد حالا هزینهآ‌های قطعات و غیره هم اضافه میآ‌شود در انتها هم اگر مشکلی وجود داشته باشد شما نمیآ‌دونید که از کدآ‌ها است یا از سختآ‌افزار. به همین علت قویا توصیه میآ‌شه که اگر براتون ممکن است ابتدا یک بورد با تراشه مشابه تهیه کنید سپس طراحی روش انجام بدید و سپس بر اساس همون طراحی بورد با نیازهای خودتون طراحی کنید.
                من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edisonkocholoo
                  با سلام
                  پس منظور شما این است که virtex در تهران پیدا نمیشه؟
                  ببنید پایان نامه من پیاده سازی یه الگوریتم پردازش تصویر روی fpga virtex است.البته الگوریتم ها را یک دانشجوی دیگه مینویسه و من معادش را در vhdl وطراحی pcb بورد را انجام می دم. و پروژه ام هم قردادی است یعنی استاد راهنمام با یه شرکت قرارداد بسته لذا مشکل مادی ندارم.

می خواستم ببینم برای virtex حتما باید سفارش داد ؟حتی virtex های قدیمی مثل virtex2 یا virtex pro هم در ایران نیستند؟اگه میشه در این مورد یه توضیحی بدید؟
                  البته خود اون شرکت گفته از طریق واسطه تراشه را می خره ولی خوب کلا اگه شما یه توضیح بدی خوبه.
                  من خودم ساکن اصفهانم و گرنه در موردش سرچ می کردم و ومزاحم دوستان تهرانی نمی شدم.
                  این پایان نامه پوست منو می کنه تا من بتو نم دفاع کنم و فارغ التحصیل بشم ولی خوب موضوعیه که خیلی بهش علاقه مندم.
                  ممنون
                  ]

دوست عزیز با تشکر از علاقه شما توجه شما را به نکات زیر جلب می کنم

1- آی سی های خانواده VirtexII توی ایران پیدا میشه اما Virtex4 خیر برای کار پردازش تصویر مدل های موجود در بازار ما کمی ضعیف هستند.
                  2- برای کار پردازش تصویر به شما FPGA های XC4VSX55 یا XC4VSX25 و یا XC4VSX35 از خانواده Virtex4 را پیشنهاد میدهم این سه آی سی از خانواده SX در مجموعه Virtex4 هستند البته این آی سی ها BGA هستند و دست کم دارای 668 هستند. و البته گران. خانواده SX راست کار پردازش سیگنال است(حدود 128 ماژول ضرب کننده بصورت سخت افزاری روی آن قرار داده شده)
                  3- برای کار با این چیپ ها از ISE10.1 استفاده کن که با Matlab هم سازگاری داره و می توانی با استفاده از Matlab الگوریتم های مورد نظر خود را به ISE وارد کنی.یک شاهکار به تمام معنا البته اگه می خواهی از ISE10.1 مجانی استفاده کنی فقط می توانی از مدل XC4VSX25 استفاده کنی. :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehdi1357
                    1- آی سی های خانواده VirtexII توی ایران پیدا میشه
                    دوست عزیز میشه بگید کدوم فروشگاه اینارو داره؟ چه پکیجی؟ قیمت؟
                    با تشکر
                    ” تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت”

دیدگاه

سلام
                      ممنون از توضیحاتی که دادید
                      لطفا ادرس این virtex 2 را به ما بده
                      خیلی ممنون

دیدگاه

ایران الکترونیک نبش عباسیان اینو داره
                        XCV2000E-7FG1156C قیمت 900 هزار تومان از سری VIRTEX
                        بقیه قیمتها http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=17329.msg81384#msg81384
                        راستی جناب Mehdi1357 بهتر نیست یه عنوان مناسب واسه تاپیک انتخاب کنین مثلا " ISE 10.1 و سری VIRTEX "
                        ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط micromajid
                          ایران الکترونیک نبش عباسیان اینو داره
                          XCV2000E-7FG1156C قیمت 90 هزار تومان از سری VIRTEX
                          بقیه قیمتها http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=17329.msg81384#msg81384
                          راستی جناب Mehdi1357 بهتر نیست یه عنوان مناسب واسه تاپیک انتخاب کنین مثلا " ISE 10.1 و سری VIRTEX "
                          ممنون.
                          با سلام
                          فکر کنم اشتباه کردهآ‌اید قیمتش ۹۰۰ هزار تومان است!!
                          من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
                            فکر کنم اشتباه کردهآ‌اید قیمتش ۹۰۰ هزار تومان است!!
                            درسته ببخشید حواسم نبود یه صفر کم گذاشتم. اصلاح شد.

دیدگاه

اقا دستتون درد نکنه.ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X